Zdrówko

Oczy są zwierciadłem tego, co przebiega w naszym organizmie – dbajmy o nie

Choroba, to przypadłość, jakiej każdy z nas unika, ponieważ wywołuje w nas złe samopoczucie, może sprawiać ból i zmniejszać naszą aktywność życiową. Wiele chorób wykrywamy dopiero, gdy pojawią się pierwsze objawy informujące, że coś jest nie w porządku. Jednak istnieją również inne sposoby na wczesne wykrycie chorób. Jednym z nich jest na przykład badanie dna oka.
Continue Reading
Zdrówko

Soczewki kontaktowe – o co należy się obecnie zatroszczyć w pierwszej kolejności, by ich użytkowanie było wygodne?

Współcześnie, osoby które mają wadę wzroku nie są zmuszone walczyć z żadnymi ograniczeniami. Dlaczego? Przede wszystkim, ze względu na możliwość skorzystania z dopasowanych do ich oczekiwań okularów. Jeśli ktoś nie chce lub nie lubi ich noszenia, opcją są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania cechują się dosyć dużą popularnością. O co należy zadbać, jeśli planuje się używanie soczewek kontaktowych?
Continue Reading
Dla dzieciaków

Każdy rodzic pragnie dla swego maleństwa wszystko, co najlepsze, ale głównie radosnego i bezpiecznego dorastania

Bezpieczeństwo maleństwa często spędza matkom sen z powiek. Wobec tego, gdy nasza pociecha zaczyna raczkować, a potem chodzić, instalujemy przeróżnego typu blokady na szafkach kuchennych lub nakładki na kontaktach.
Gdy szkrab próbuje już chodzić jest to dla jego mamy i taty wielkie szczęście, ale także próba.
Continue Reading
Zdrówko

Kto mógłby zdecydować się na zabieg o nazwie laserowa korekta widzenia i jak dużo pieniędzy należy na nią szykować?

Już długi czas temu jeden z krajowych wieszczów napisał, że o nieocenionej wartości własnego zdrowia przekona się dopiero ta persona, jaka to zdrowie utraci. Połowa biedy, jeśli chodzi o typowe zakatarzenie, znacznie gorzej mają te persony, jakie stracą cząstkę albo ogół któregoś z najważniejszych ludzkich zmysłów.
Na ogół za personę niepełnosprawną uważa się taką, która porusza się na pojeździe inwalidzkim.
Continue Reading
Zdrówko

Niezbyt dobrze widzisz? Spójrz, co musisz zrobić i gdzie się udać, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo istotny dla każdego człowieka. Dzięki niemu możemy zaradnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać świat i podziwiać piękno. Niestety nie na każdym kroku go doceniamy tak bardzo, jak na to zasługuje. Dopiero, gdy zaczyna się psuć, dociera do nas, jak ciężko mogłoby być gdyby go nie było. Obecnie w naszym kraju wzrok bada się już maluchom.
Continue Reading
Zdrówko

Czy powinno się robić cykliczne badanie wzroku?

Mnóstwo jednostek uważa, że do okulisty wypada chodzić wyłącznie wówczas, gdy coś złego dzieje się z naszym wzrokiem. Rzecz jasna kiedy odczuwamy bóle oczu, bóle głowy czy też pogorszenie widzenia, koniecznie powinniśmy iść do okulisty. Wizyty tej nie winniśmy też odkładać na potem. Niemniej należałoby też wykonywać okresowe badania wzroku. Czemu?
Continue Reading
Zdrówko

Co zrobić, gdy okaże się, iż posiadamy zaćmę? Musimy w takim momencie zdecydować się na zabieg

Zaćma to zmętnienie naturalnie przezroczystej soczewki. Jak wiemy, ta część naszego oka skupia promienie światła na siatkówce, a zmiany na niej, jak wspomniana wyżej choroba – zaburzają proces widzenia. Ta choroba rozwija się powoli z upływem czasu, zdarza się jednak, iż pojawia się nagle. Zaćma jest częsta u ludzi po 60. roku życia, występuje aż w 60% populacji w tym wieku.
Continue Reading
Zdrówko

Szkła kontaktowe do kupienia w sklepach online w naszym kraju

Wada wzroku jest problemem wśród sporej części ludzi. Dlatego rynek związany z różnego rodzaju produktami do oczu jest bardzo różnorodny. Można kupować krople do oczu, gdy będziemy czuć, że oczy są zmęczone, a możemy też kupić tabletki, które mają pomóc nam utrzymać wyśmienity wzrok. Ale, jeżeli mamy kłopot ze wzrokiem, wtedy szukamy okularów albo soczewek kontaktowych.
Continue Reading