Zdrówko

Niezbyt dobrze widzisz? Spójrz, co musisz zrobić i gdzie się udać, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku to jeden z najważniejszych dla każdego człowieka. Dzięki niemu możemy wprawnie się poruszać, czytać i pisać, oglądać świat i zadziwiać się pięknem. Niestety nie zawsze go cenimy tak bardzo, jak na to zasługuje. Dopiero, gdy zaczyna podupadać, zauważamy, jak trudno mogłoby być gdyby go nie było. W tej chwili w naszym kraju wzrok sprawdza się już maluchom.
Continue Reading
Bez kategorii

Kiedy wypada wybrać się do okulisty?

Okulistę odwiedzamy wtedy, kiedy pojawiają się problemy ze wzrokiem oraz oczami. Kłopoty te mogą być przeróżne – pogorszenie widzenia, ból oczu, zapalenie spojówek czy też gradówki. Jeśli odczuwamy dyskomfort, bóle oczu lub nasz wzrok znacznie się pogarsza – natychmiastowo powinniśmy udać się do okulisty. Z wizytą u okulisty nie powinno się czekać, bo nie wiemy jaka może być przyczyna naszych kłopotów. Oczywiście zdoła się okazać, że kłopot nie jest wielki. Niekiedy bóle oczu mogą występować na przykład z przemęczenia, wówczas krople do oczu muszą rozwiązać nasz kłopot. Niekiedy jednakże może okazać się, że mamy do czynienia z poważniejszym problemem, przykładowo zapaleniem spojówek, które wypada jak najprędziej wyleczyć.
Continue Reading
Zdrówko

Co zrobić, gdy okaże się, iż posiadamy zaćmę? Musimy w takim momencie zdecydować się na zabieg

Zaćma to zmętnienie normalnie przezroczystej soczewki. Jak wiemy, ta część naszego oka skupia światło na siatkówce, a zmiany na jej powierzchni, jak zaćma – zaburzają proces widzenia. Zaćma rozwija się powoli wraz z wiekiem, zdarza się jednak, że pojawia się nagle. Choroba jest częsta u osób po 60. roku życia, występuje aż w 60% populacji w tym wieku.
Continue Reading
Zdrówko

Soczewki kontaktowe – o co należy się obecnie zatroszczyć w pierwszej kolejności, by ich użytkowanie było wygodne?

Współcześnie, osoby które mają wadę wzroku nie są zmuszone walczyć z żadnymi ograniczeniami. Z jakiego powodu? Najczęściej, ze względu na możliwość skorzystania z dostosowanych do ich potrzeb okularów. Gdy ktoś nie chce albo nie lubi ich noszenia, opcją są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania charakteryzują się dość dużym zainteresowaniem. O co należy zadbać, kiedy planuje się noszenie soczewek kontaktowych?
Continue Reading
Zdrówko

Szkła kontaktowe do kupienia w sklepach online w naszym kraju

Wada wzroku bywa kłopotem wśród dużej części ludzkości. Dlatego rynek związany z różnego rodzaju produktami do oczu jest bardzo różnorodny. Można kupować krople do oczu, gdy czujemy, że oczy są zmęczone, a można również kupić tabletki, które mają pomóc nam utrzymać wyśmienity wzrok. Jednak, jeśli mamy problemy ze wzrokiem, wtedy szukamy okularów albo soczewek kontaktowych.
Continue Reading
Zdrówko

Kto mógłby zdecydować się na zabieg o nazwie laserowa korekta widzenia i jak dużo pieniędzy należy na nią szykować?

Już dawno temu jeden z krajowych wieszczów pisał, iż o nieocenionej wartości swojego zdrowia przekonuje się dopiero ta osoba, jaka to zdrowie straci. Połowa biedy, jeżeli idzie o zwykłe zakatarzenie, znacznie gorzej mają te persony, które stracą część albo ogół któregoś z najbardziej istotnych ludzkich zmysłów.
Najczęściej za osobę niepełnosprawną uznaje się takową, która jeździ na wózku inwalidzkim.
Continue Reading
Zdrówko

Kłopoty ze wzrokiem, to znaczy kiedy należy udać się do okulisty?

Oczy są niezwykle ważnym narządem, a ich nieprawidłowe funkcjonowanie zdoła niesłychanie ujemnie wpłynąć na nasze życie. Jeśli więc odbieramy bóle oczu, zauważamy zaburzenia widzenia lub inne niepoprawności, koniecznie powinniśmy jak najszybciej udać się do okulisty. Kłopotów z oczami nie wolno ignorować. Oczywiście zdoła się okazać, iż ból oczu wynika z przemęczenia czy długiej pracy przed pecetem.
Continue Reading
Bez kategorii

Kiedy do okulisty? Czy noszenie okularów wywołuje wzmaganie wady wzroku?

Nikogo podobno nie trzeba namawiać, jak wybitnie znaczącym narządem są oczy i jak negatywnie wpływa na żywot ich nieprawidłowe działanie. Jeśli zauważymy u siebie zaburzenia ostrości wzroku bądź zawężenia pola rozróżniania i dolegliwości bólowe oczu, powinniśmy pilnie udać się do lekarza, jakim jest okulista. Choroby oczu i wady wzroku w większości można przedwcześnie zdiagnozować w badaniu okulistycznym i przystopować ich postęp.
Continue Reading
Zdrówko

Oczy są zwierciadłem tego, co przebiega w naszym organizmie – dbajmy o nie

Choroba, to przypadłość, której każdy człowiek unika, jako że powoduje złe samopoczucie, może wzmagać ból i ograniczać naszą aktywność życiową. Wiele chorób wykrywamy dopiero, gdy pojawią się pierwsze objawy wskazujące na to, że coś jest nie tak jak powinno. Jednak istnieją także inne sposoby na wczesne dostrzeżenie chorób. Jednym z nich jest między innymi badanie dna oka.
Continue Reading
Bez kategorii

Operacje dzięki jakim można będzie poprawić stan wzroku.

Wszystkie operacje dzięki którym da się ulepszyć kondycję oczu to zabiegi, które wykonywane są w nawiązaniu do nowoczesnych technik. To daje pewność, iż efekty leczenia będą zadowalające dla pacjentów. Niestety, polskie warunki związane ze stanem służby zdrowia pozostają takie, iż w dniu dzisiejszym trudno będzie się na taki zabieg załapać od razu. Zazwyczaj osoby zdecydowane na poszczególne operacje zobowiązane są oczekiwać parę miesięcy w kolejce, a nie wszystkich stać na prywatne zoperowanie się.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Każdy rodzic pragnie dla swego maleństwa wszystko, co najlepsze, ale głównie radosnego i bezpiecznego dorastania

Bezpieczeństwo dziecka często spędza rodzicom sen z powiek. Wobec tego, kiedy nasza pociecha zaczyna raczkować, a później chodzić, montujemy przeróżnego rodzaju blokady na szafkach w kuchni albo nakładki na kontaktach.
Gdy dziecko próbuje już chodzić jest to dla rodziców wielkie szczęście, ale także wyzwanie.
Continue Reading