Bez kategorii

Operacje dzięki jakim można będzie poprawić stan wzroku.

Te operacje dzięki jakim można będzie ulepszyć kondycję oczu to zabiegi, jakie wykonywane są w nawiązaniu do innowacyjnych metod. To daje gwarancję, że wyniki leczenia okażą się satysfakcjonujące dla chorych. Niestety, polskie warunki związane ze służbą zdrowia pozostają takie, iż w chwili obecnej ciężko będzie się na ten zabieg zapisać szybko. Zwykle osoby decydujące się na konkretne zabiegi muszą czekać parę miesięcy w kolejce, a nie wszystkich stać na prywatne leczenie.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Każdy rodzic pragnie dla swego maleństwa wszystko, co najlepsze, ale głównie radosnego i bezpiecznego dorastania

Bezpieczeństwo maleństwa często spędza rodzicom sen z powiek. Dlatego, kiedy nasza kruszyna zaczyna raczkować, a potem chodzić, montujemy różnego rodzaju blokady na półkach w kuchni lub nakładki na kontaktach.
Gdy dziecko próbuje już chodzić jest to dla rodziców wielkie szczęście, ale również wyzwanie.
Continue Reading
Zdrówko

Czy powinno się robić cykliczne badanie wzroku?

Sporo ludzi przypuszcza, że do okulisty należy chodzić wyłącznie wtenczas, gdy coś złego dzieje się z naszym wzrokiem. Oczywiście gdy odczuwamy bóle oczu, bóle głowy czy też pogorszenie widzenia, koniecznie powinniśmy iść do okulisty. Wizyty tej nie winniśmy również odkładać na potem. Aczkolwiek należałoby również robić okresowe badania wzroku. Z jakiego powodu?
Continue Reading
Zdrówko

Kto mógłby zdecydować się na zabieg o nazwie laserowa korekta widzenia i jak dużo pieniędzy należy na nią szykować?

Już długi czas temu jeden z rodzimych wieszczów pisał, iż o nieopisanej cenie własnego zdrowia przekonuje się dopiero ta osoba, która to zdrowie utraci. Pół problemu, jeśli chodzi o typowe zakatarzenie, o wiele mniej korzystnie mają te persony, które stracą część albo całość jakiegoś z najważniejszych naszych zmysłów.
Na ogół za osobę niepełnosprawną uważa się takową, która jeździ na pojeździe inwalidzkim.
Continue Reading
Zdrówko

Niezbyt dobrze widzisz? Spójrz, co musisz zrobić i gdzie się udać, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo ważny dla ludzi. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zwinnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać przyrodę i podziwiać piękno. Niestety nie zawsze go doceniamy tak mocno, jak powinniśmy. Dopiero, kiedy zaczyna się psuć, dociera do nas, jak trudno mogłoby być gdyby go nie było. Teraz w RP wzrok sprawdza się już noworodkom.
Continue Reading
Bez kategorii

Kiedy do okulisty? Czy noszenie okularów wywołuje wzmaganie wady wzroku?

Nikogo podobno nie trzeba namawiać, jak bardzo znaczącym narządem są oczy i w jaki sposób negatywnie wpływa na bytowanie ich nieprawidłowe działanie. Jeśli zauważymy u siebie zakłócenia ostrości wzroku bądź zawężenia pola percypowania i dolegliwości bólowe oczu, dobrze jest pilnie udać się do lekarza, jakim jest okulista. Urazy oczu i skazy wzroku w mnogości można przedwcześnie zdiagnozować w badaniu okulistycznym i przystopować ich postęp.
Continue Reading
Zdrówko

Oczy są zwierciadłem tego, co przebiega w naszym organizmie – dbajmy o nie

Choroba, to przypadłość, jakiej każdy z nas unika, ponieważ wywołuje w nas złe samopoczucie, może sprawiać ból i zmniejszać naszą aktywność życiową. Wiele chorób wykrywamy dopiero, gdy pojawią się pierwsze objawy informujące, że coś jest nie w porządku. Jednak istnieją również inne sposoby na wczesne wykrycie chorób. Jednym z nich jest na przykład badanie dna oka.
Continue Reading
Zdrówko

Soczewki kontaktowe – o co należy się obecnie zatroszczyć w pierwszej kolejności, by ich użytkowanie było wygodne?

Współcześnie, osoby które mają wadę wzroku nie są zmuszone walczyć z żadnymi ograniczeniami. Dlaczego? Przede wszystkim, ze względu na możliwość skorzystania z dopasowanych do ich oczekiwań okularów. Jeśli ktoś nie chce lub nie lubi ich noszenia, opcją są soczewki kontaktowe. Oba rozwiązania cechują się dosyć dużą popularnością. O co należy zadbać, jeśli planuje się używanie soczewek kontaktowych?
Continue Reading
Zdrówko

Kłopoty ze wzrokiem, to znaczy kiedy należy udać się do okulisty?

Oczy są nadzwyczaj ważkim narządem, zaś ich nieprawidłowe działanie może niezmiernie ujemnie wpłynąć na nasze życie. Jeżeli więc odczuwamy bóle oczu, zauważamy zaburzenia widzenia albo inne nieprawidłowości, potrzebnie winniśmy jak najszybciej udać się do okulisty. Problemów z oczami nie można pomijać. Oczywiście może się okazać, iż ból oczu wynika z przemęczenia czy długiej pracy przed pecetem.
Continue Reading
Zdrówko

Co zrobić, gdy okaże się, iż posiadamy zaćmę? Musimy w takim momencie zdecydować się na zabieg

Zaćma to zmętnienie naturalnie przezroczystej soczewki. Jak wiemy, ta część naszego oka skupia promienie światła na siatkówce, a zmiany na niej, jak wspomniana wyżej choroba – zaburzają proces widzenia. Ta choroba rozwija się powoli z upływem czasu, zdarza się jednak, iż pojawia się nagle. Zaćma jest częsta u ludzi po 60. roku życia, występuje aż w 60% populacji w tym wieku.
Continue Reading