Leczenie z zastosowaniem pompy insulinowej

Pompa insulinowa jest opcjonalnym sposobem aplikowania insuliny. Zastępuje ona wstrzyknięcia penem lub strzykawką insulinową. Pompę insulinową nosi się na zewnątrz ciała, dla przykładu na pasku.


W tej chwili blisko 250 000 osób na całym świecie jest kurowanych przy zastosowaniu pomp insulinowych.
najnowsze pompy insulinowe
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com


Trzustka a pompa . U jednostki, która nie cierpi na cukrzycę, trzustka regularnie uwalnia niewielkie ilości insuliny do organizmu w celu korygowania stanu glukozy - poznaj tutaj. Ilość uwolnionej insuliny zależna jest od „wewnętrznego zegarka” danej jednostki oraz od takich czynników jak aktywność fizyczna, stres a także choroba. Podczas gdy konsumuje się posiłek, trzustka uwalnia dodatkową ilość insuliny w celu obniżenia stanu glukozy w krwi. terapia z zastosowaniem pompy insulinowej najodpowiedniej ze wszystkich dostępnych sposobów kuracji naśladuje pracę trzustki. Najnowsze pompy insulinowe to przyrządy bardzo zaawansowane.


W przeciwieństwie do kuracji pompą insulinową, leczenie wielkokrotnymi wstrzyknięciami insuliny nie naśladuje tak gruntownie działań trzustki - poznaj ofertę na infusion.plpoznaj ofertę na Pojedyncza doza insuliny, która ma działać przez długi czas nie za każdym razem odpowiada zmieniającemu się zapotrzebowaniu ciała w ciągu dnia; jednostki wykorzystujące tę metodę terapii mogą nastręczać dokładniejszego planowania posiłków oraz pozostałych aspektów życia codziennego, adekwatnie do planu iniekcji.
Intensywna terapia, w której iniekcje insuliny prędko bądź krótko działającej realizowane są po wielokroć w ciągu doby ma z pewnością przewagę w stosunku do konwencjonalnego sposobu kuracji, ale nie zapewnia ono insuliny w sposób ciągły jak też dokładny, jak to robią pompa Medtronic pompy insulinowe.