Szukasz dobrego lekarza? Na początek popytaj wśród znajomych!

Jeśli przeprowadziłeś się akurat do obcego miasta, zdecydowanie pierwszą kwestią, o którą powinieneś zadbać, jest znalezienie dobrych lekarzy w okolicy.


Dlaczego zawczasu szukać lekarza?


Prawdopodobnie zastanawiasz się teraz, po co masz zawczasu szukać lekarza skoro go póki co nie potrzebujesz. Odpowiedź jest bardzo prosta - jeśli już będziesz go potrzebować, bez wątpliwości nie będziesz mieć czasu na jego poszukiwania. Wtedy zwykle wpisujemy w wyszukiwarkę Google hasło rodzaju ginekolog Warszawa Ursynów i wybieramy się praktycznie do pierwszego lekarza, do którego znajdziemy numer w sieci. Tymczasem zazwyczaj w takich przypadkach możesz trafić na lekarza, kogo niespecjalnie warto polecać.


Jak skutecznie poszukać lekarza?


rodzina
Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
zdrowie - krajobraz
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com


Pociąg
Źródło: http://sxc.hu/


Przede wszystkim rozmawiaj ze znajomymi - wprawdzie zwykle wiadomo, gdzie konkretnie przyjmują najlepsi lekarze (na przykład że jeżeli interesuje Cię niezły dermatolog Warszawa Ursynów będzie dobrym adresem), zawsze jednakże warto dostać konkretną poradę (dermatolog - sprawdź więcej - ursynów). Jeżeli interesuje Cię dermatolog (zobacz dermatolog) Warszawa Ursynów, wówczas zdecydowanie powinieneś porozmawiać z przyjaciółmi z Ursynowa - oni oczywiście będą najlepiej wiedzieć, gdzie konkretnie przyjmują najlepsi lekarze.


Czy poszukiwać w sieci?


Oczywiście internet może być także niezłym źródłem informacji, jednakże zawsze musisz podejść do nich z pewną rezerwą. Jeżeli wyszukujesz konkretnego lekarza w sieci, staraj się znajdować informacje na jego temat przede wszystkim na forach specjalistycznych.


Szukaj także komentarzy, które podpisane są imieniem i nazwiskiem - zazwyczaj takie opinie są o wiele bardziej wiarygodne od anonimowych. Jeżeli zastosujesz się do tych wskazówek, z pewnością znajdziesz lekarza.