Łóżko oraz biurko - części wyposażenia pokoju dziecięcego, które mają znaczący wpływ na prawidłową postawę naszej pociechy

Urządzając pokój dziecięcy należy zwrócić uwagę na kilka ważnych mebli. Wygodne łóżko oraz biurko to najistotniejsze części pokoju dziecięcego, które będą miały wpływ na jego kręgosłup tudzież samopoczucie.


Dobre łóżko pozwala nam się wyspać i utrzymać poprawną postawę. Szukając łóżka dla dziecka należy zwrócić szczególną uwagę na materac a także stelaże . Materac nie powinien być za bardzo miękki, gdyż będzie się za bardzo zapadał i dziecko będzie krzywiło swój kręgosłup. Zbyt twardy natomiast sprawi, iż spanie będzie wyjątkowo niewygodne. Ważny jest także materiał, z którego jest zrobiony. Dobrze, gdyby był on stosunkowo przewiewny. Wybierając łóżko dla dzieci można zdecydować się na te, które mają stelaż czy też nie. Prawidłowo dobrany stelaż zwiększa przepływ powietrza jak również sprawia, że kręgosłup (sprawdź nas) lepiej będzie się układał w trakcie snu. Nie wolno więc zapomnieć o tych częściach podczas robienia zakupów. W zależności od materiału z jakiego jest zrobiony stelaż, będzie on odpowiedniej elastyczności. Najbardziej elastyczne są te, które utworzono z desek bukowych.

dziewczynka przy biurku
Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella
Następnym ważnym elementem jest biurko. Kluczową rolę odgrywa odpowiednie usytuowanie biurka w pomieszczeniu dla dziecka. Najlepiej, gdyby było ono w pobliżu okna, żeby dziecko mogło jak najwięcej korzystać z naturalnego światła. Jest ono bardzo zdrowe dla naszego wzroku. Ważnym elementem będzie też kupienie wygodnego krzesła. Dobrze gdyby był to mebel z regulacją, dzięki któremu dziecko może odpowiednio dobrać wysokość. Ma ona ogromny wpływ na odpowiednią postawę dziecka. Kiedy krzesło jest za wysokie, a biurko nisko, dziecko może się garbić przykładowo podczas odrabiania pracy domowej. Ważnym elementem jest też dobra lampka na biurku jak również jej usytuowanie. Więcej na


Dobrze jest od najmłodszych lat troszczyć się o postawę naszego dziecka. Możemy zadbać o kręgosłup wybierając odpowiednie łóżka, najlepiej ze stelażami jak również wygodne, regulowane krzesło do biurka. W przypadku łózka znaczący będzie rodzaj drewna, z którego są zrobione i właściwości stosowanego materaca.