Masz dosyć spędzania urlopu nad morzem? Ruszaj w Pieniny – na górskie wycieczki i kąpiele wśród średniowiecznych zabytków

Sprawdzone na wczasy z rodziną, wyjazd ze znajomymi czy weekendową wycieczkę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy – to wszystko dostaniesz tylko w Pieninach.
Pieniny to jedno z najniższych pasm górskich w Polsce, rozciągających się od Czorsztyna do Szczawnicy. Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – osiąga niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najczęstszy punkt podróży dla przybywających tutaj turystów.


Ruszając w Pieniny obowiązkową częścią wyprawy jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, mieszczących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. W trakcie przepływu turyści mogą podziwiać w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron i Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.
Pragnący kąpieli wodnych mogą wybrać się do nieopodal leżącej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, w której znajduje się przeznaczona do tego celu plaża. Z kolei podczas kąpieli można napawać pięknymi widokami zamków: w Niedzicy oraz Czorsztynie. Stałym widokiem będą tam też przemierzające co chwilę statki z turystami, którzy mają szansę w ten sposób zwiedzić jezioro dookoła. Warto samemu również wybrać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przybliży dzieje okolicznych wiosek. Jeśli chodzi o noclegi (mojekonferencje.pl/kleszczow/solpark-kleszczow-sp-z-oo) Pieniny ruszajwpolske.pl/regiony/pieniny/noclegi/14,index.html proponują dużą bazę hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych, które dostępne są na każdą kieszeń. Najbardziej popularna pod tym kątem jest Szczawnica, skąd zaczyna się większość szlaków turystycznych.


sprawdz noclegi np w sudetach
Autor: Diana Wieczorek
Przebywając na wakacjach w Szczawnicy nie można także pominąć Palenicy, na którą można ruszyć pieszo lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Z tego miejsca rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic. Ponadto warto także zobaczyć niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile będzie jeszcze czasu, można wybrać się także na małą podróż rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi krajobrazami jeszcze z innej perspektywy. Planując wakacje w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się również bez wizyty Parku Dolnym, w którym znajduje się plac zabaw - klikaj - dla dzieci z fontannami. Dla starszych i odważnych dzieci proponowany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.


Łóżko japońskie
Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc doskonałym punktem wypadowym do wszelkich podróży oraz odpoczynku.
Pieniny to świetny rejon, w którym można aktywnie spędzać urlop, ale i solidnie wypocząć w zaciszu bajkowych krajobrazów i szumu Dunajca w tle. Dla każdego turysty coś miłego.