Do którego lekarza trzeba się udać, jeżeli ktoś cierpi na zespół Aspergena?

Jeśli uskarżamy się na przypadłości związane z niewyraźną mową, powinniśmy udać się do lekarza, który skończył logopedię. To on zajmuje się diagnozą ewentualnych mankamentów i stymulacją właściwego rozwoju wymowy.


Taki lekarz zajmuje się również leczeniem różnorodnych powiązanych z nią zaburzeń.
Mogłyby one tyczyć się wymowy, języka pisanego, połykania, a również tych, które powstały z powodu dolegliwości neurologicznej. Kolejną częścią pracy takiego doktora jest profilaktyka, która powinna zapobiegać chorobom związanym z wysławianiem się. Należałoby mieć w pamięci, że lekarz o takiej specjalizacji pomaga nie tylko tym dzieciom, które wykazują mankamenty mówienia, ale również tym, które posiadają dysleksję. Jeśli Twoje dziecko cierpi na którąś z powyższych przypadłości oraz niezbędny Ci profesjonalny logopeda Wrocław to miasto, w którym ma on swój gabinet. Jego obowiązkiem jest także pomoc w przypadku, gdy u dziecka stwierdzono opóźnienie rozwoju wymowy. Do niego też należy udać się, jeśli występuje problem z afazją albo zespołem Aspergena.


okulary
Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com


Taki specjalista, jeżeli pracuje w przedszkolu lub odmiennej takiej placówce, zajmuje się m.in. diagnozowaniem logopedycznym (przeprowadza kontrole przesiewowe) czy też prowadzi lekcje logopedyczne, w ramach których mógłby udzielać konsultacji dzieciom oraz ich rodzicom. Posiada to za zadanie między innymi stymulację właściwego rozwoju mowy i eliminację możliwych zaburzeń.
Podejmuje także działania profilaktyczne, które mają zapobiegać nieprawidłowościom związanym z właściwym rozmawianiem. Działający w np. szkole logopeda mógłby również wspierać nauczycieli, aby ci mogli udzielać bardziej kompetentnych wskazówek o naturze psychologiczno-pedagogicznej.