Chcesz nauczyć się gry w w tenisa? Przeczytaj wskazówki, jak wybrać właściwą rakietę

Uprawianie sportu jest zbawieniem tak samo dla ciała, jak i dla ducha. Bez wątpienia ma wpływ na naszą figurę, ale również dzięki uwalnianym podczas wysiłku endorfinom powoduje, iż chce nam się żyć, jesteśmy radośni i z chęcią podejmujemy nowe wyzwania. Warto jest uprawiać każdy sport, a jednym z wyjątkowo chętnie wybieranych jest tenis. Angażuje całe ciało, pozwala się zmęczyć i wiąże się z niemałą satysfakcją, zwłaszcza jeżeli wygramy mecz. Do najważniejszych elementów gry zalicza się dobra rakieta. Jak wybrać najlepszą rakietę dla siebie?

gra w tenisa
Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, niezbędny będzie profesjonalny sklep tenisowy. Nie kupujmy niesprawdzonych rakiet, które rozlecą się po pierwszej rozgrywce, a my tylko na próżno zmarnujemy gotówkę. Najlepiej jest od razu zdecydować się na cenioną markę, aby cieszyć się trwałością oraz porządnym wykonaniem rakiety.Poza samą jakością liczą się też konkretne atrybuty rakiety, w tym jej waga. Osoby rozpoczynające przygodę z tenisem powinny wybierać te lżejsze S-ki bądź nawet XS-ki, a potem, idąc w górę, decydować się na następne o wadze M lub L. Ponadto elementem mającym wpływ jest wielkość rączki. Odpowiedni uchwyt gracza to taki, w którym między kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie łatwo zmieścić się palec wskazujący od drugiej dłoni (to ok. 1 cm). Większość osób wybiera rozmiar 3 bądź 4, lecz osobom z dłuższymi palcami konieczny będzie wyższy numer (bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić). Oprócz tego każdy tenisista kupujący rakietę powinien skontrolować wielkość główki, od jakiej zależy czy dobrze będzie nam trafiać w piłkę. Młodzież albo osoby początkujące muszą wybierać większą główkę, wtedy łatwiej będzie im przebić piłkę na przeciwległą stronę kortu. Potem będzie czas na bardziej fachowe rakiety, gdy już nabierzemy trochę wprawy i gra zacznie nabierać coraz więcej emocji.

Więcej artykułów: .

Jeśli nie mamy pewności czy dobrze wybraliśmy rakietę, zawsze możemy prosić o wsparcie sprzedawcę, który jest zatrudniony w sklepie. Powinien posiadać należytą wiedzę i udzielić nam praktycznych porad, a także wybrać model, który umożliwi nam satysfakcjonującą grę. Potem (kontynuuj) pozostaje nam już wyłącznie znaleźć partnera i możemy grać w tenisa. Nie zrażajmy się niełatwymi początkami, które każdemu mogą się przydarzyć - z czasem będzie już tylko lepiej.