Dlaczego pojawienie się dziecka w domu wywraca do góry nogami budżet rodziny

Pojawienie się małego dziecka w domu wywraca zupełnie wcześniejsze życie. Nie tylko pod względem organizacyjnym, lecz także finansowym. Już przed urodzinami do kupienia jest całościowa wyprawka, która kosztować może nawet parę tysięcy złotych, a później jest jeszcze gorzej. Ubranka, jedzenie i zabawki to faktycznie duży comiesięczny wydatek, i trwać to tak naprawdę będzie do momentu, kiedy dziecko nie stanie się samodzielne. Jeżeli chodzi o początkową wyprawkę, to tu konieczne będzie do kupienia parę dużych rzeczy oraz wiele drobiazgów.


niemowlak
Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno pomyśleć trzeba o łóżeczku, musi być ono nie tylko wygodne dla malucha, ale także bezpieczne. Konieczny będzie także - kliknij aby zobaczyć więcej - wózek, tu do wyboru również będzie ich modeli i należy przed kupnem zastanowić się, co najlepiej się sprawdzi. Z większych przedmiotów należy również kupić wanienkę do kąpieli, przewijak, na którym można będzie malucha przebierać i fotelik do samochodu, jeżeli dziecko miałoby podróżować autem.

Znacznie więcej zakupów będzie jeżeli chodzi o najróżniejsze drobiazgi i akcesoria. Samo skompletowanie ubranek to zakup kaftaników, body, śpiochów, a także ciepłego zestawu na chłodne dni. Do łóżeczka trzeba dokupić przynajmniej jeden komplet pościeli, chociaż dwa będą dużo bardziej praktyczne, a także - dalsze informacje - ciepłe i przyjemne kocyki dla dzieci, http://www.nodik.pl/zdrowie-bezpieczenstwo-kocyki-c-14.html. Zestaw do kąpieli to z kolei wspomniana już wcześniej wanienka, a do niej gąbka, kilka ręczników i odpowiednie dla młodej skóry.


Jeśli będzie się miała finansowe możliwości, to warto pomyśleć także o kilku akcesoriach, bez których co prawda można się obejść, lecz jednak z kilku powodów warto je posiadać. Przykładowo niewielki podgrzewacz do butelek usprawni przyrządzanie jedzenia, laktatorem się odciągnie nadmiarowy pokarm, a niania elektroniczna babyono zabezpieczy dziecko podczas snu (http://www.nodik.pl/zdrowie-bezpieczenstwo-nianie-elektroniczne-babyono-c-15,4.html). Wspomniane powyżej akcesoria to zaledwie początek kosztów związanych z dzieckiem. W późniejszych latach będzie ich jeszcze więcej, niestety trzeba o tym pamiętać, jeśli się będzie planować powiększenie rodziny.