Uzależnienie, czy to sposób ucieczki od życia?

Czy potrafimy efektywnie dać sobie radę z nałogami?


Kultura europejska, w której przyszło nam żyć, to cywilizacja rywalizacji i współzawodnictwa.


Wszyscy pracujemy na najwyższych obrotach.
Bardzo często przytaczany wyścig szczurów jest rzeczą codzienną. Bój o posadę, lepszą szkołę, lepsze studia. Jeśli posiadamy pracą, to zabiegamy o awans. A kiedy założymy wreszcie rodzinę ciąg dalszy. Nasza troska przechodzi na kolejne pokolenia, na nasze potomstwo. Je bowiem również spotka ten sam los. I tak bez końca.


Nie wszyscy dają radę.


Czy tak musi być, czy nie znamy innej alternatywy? Niekoniecznie. Wszyscy możemy na czas zapanować nad swoim życiem, zanim ono zapanuje nad nami.


ośrodek
Autor: Miele
Źródło: Miele
relaks
Autor: PURMO
Najmniej odporni, najbardziej wrażliwi po prostu nie wytrzymują powszechnej presji. Uciekają.


Taki kłopotliwy stan powinien znaleźć ujście. Wypoczynek i luz, każdy powinien umieć go poszukać. Jesteśmy zobligowani wiedzieć jak wyjść z błędnego koła zatrudnienia i obowiązków. W innym wypadku trwonimy grunt pod nogami i znajdujemy na najlepszej drodze, aby zapomnieć o kłopotach codziennych w sposób najprostszy. Popadamy w nałogi. To one dają nam złudną chwilę wytchnienia i zapomnienia. I jeżeli mamy w okół siebie dość mocno kochających nas ludzi, zostaje nam publiczny lub prywatny ośrodek terapii uzależnień- ośrodek terapii uzależnień. Prywatny jest zapewne bardziej dyskretny i luksusowy dla pensjonariuszy ceniących sobie te cechy.
Najpowszechniejszą formą uzależnienia jest alkoholizm.


I w tym przypadku mamy do wyboru uspołeczniony albo prywatny ośrodek odwykowy - poznaj dodatkowe informacje|>odwyk w prywatnym ośrodku. W obu przypadkach znajdujemy się pod okiem fachowców, którzy uczą nas jak żyć.