Porady w zakresie pielęgnacji i opieki po utworzeniu stomii. Medyczne i psychologiczne okoliczności problemu.

Według medycznej definicji stomia, inaczej brzuszny odbyt bądź przetoka to wytworzone w wyniku operacji chirurgicznej połączenie jelita grubego z powierzchnią ciała. Chirurgiczna operacja usunięcia fragmentu jelita grubego jest nierzadko spowodowana rakiem lub urazem o nieodwracalnym charakterze w obrębie jelit, moczowodów lub pęcherza.


Po utworzeniu stomii niezwykle istotna jest edukacja www.super-edu.pl/blog stomijnego pacjenta w zakresie pielęgnacji i opieki przetoki.
Po usunięciu jelita grubego i utworzeniu stomii pacjent powinien pomyśleć o zatrudnieniu pielęgniarki stomijnej, która wspomogłaby go w pierwszych chwilach po operacji - zmiana opatrunków wrocław we Wrocławiu. We Wrocławiu pielęgniarskie usługi świadczone po kolonoskopii obejmują przede wszystkim zmiana opatrunków wrocław, a także pielęgnacja stomii wrocław. Poza tym firmy oferują także usługi rehabilitacyjne we Wrocławiu. Pełny komplet usług, na który składają się usługi pielęgniarskie i rehabilitacyjne są dość tanie, dlatego, jeśli jesteś pacjentem stomijnym to powinieneś poszukać firmy świadczącej takie usługi.


Nie daj się jesiennemu przeziębieniu
Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse


Stomia poza negatywnymi fizjologicznymi aspektami jest związana również z problemami natury psychicznej. Obniżenie komfortu psychicznego, nieprawidłowości w postrzeganiu samego siebie, myśli autodestrukcyjne i depresja – to tylko kilka następstw o charakterze psychologicznym z którymi może się skonfrontować stomijny pacjent, dlatego po zabiegu operacyjnym tego typu należy postarać się także o opiekę psychologa.


opony samochodowe
Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com


Jeśli jednak nie posiadasz dość pieniędzy na zatrudnienie zespołu doświadczonych pracowników możesz skorzystać z innej opcji. Otóż, masz możliwość skorzystania z jednokrotnego kursu online w czasie którego dowiesz się jak pielęgnować sztuczny odbyt.


W internetowych sklepach odnajdziesz także bogaty wybór akcesoriów i środków do pielęgnacji stomii, które niewątpliwie polepszą Twoje samopoczucie i zwiększą odczuwany przez Ciebie komfort.