Dlaczego dobrze jest zapisać dziecko do przedszkola prywatnego?

Rok w rok wielu rodziców zadaje sobie pytanie – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Pytanie nie jest błahe, bo w końcu chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większą popularnością!
Dzieci w przedszkolu
Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niesamowicie istotne podczas wyboru najlepszego przedszkola dla naszego maleństwa i odgrywają pierwszą rolę w jego codziennym rozwoju.

Ich główną zaletą jest na pewno to, że łatwiej do nich zapisać dziecko. Co, więcej w przedszkolach prywatnych najczęściej grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w zwykłym przedszkolu. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i odniesienie większych sukcesów w nauce. Poza tym opiekunkom nietrudno spostrzec, czy dzieje się coś groźnego.

Może Cię też zainteresować -Wszystkie przedszkola gwarantują program podstawowy, ale możemy też wybrać prywatne przedszkole profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do określonych czynności i zależy nam na tym, żeby miało możliwość rozwoju w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką ofertę zajęć nieobowiązkowych ma interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca dla dzieci bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym. Poza tym Wrocław to miasto, w którym niepubliczne przedszkola zapewniają dużą ilość interesujących zajęć dodatkowych jak chociażby zajęcia z ekologii. Miejmy jednak na uwadze, by przedmioty dodatkowe wybierać z troską o komfort dziecka. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi satysfakcję, raczej go zrazi i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak więc wybrać najlepsze prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, miesięczne koszty oraz ewentualne koszty dodatkowe - więcej.... Przydatne mogą okazać się opinie innych rodziców z okolic oraz wizyta w przedszkolu i obserwacja. Pamiętajmy też, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Dobrze jest sprawdzić taki status przed zapisaniem dziecka do danej placówki.