Zdrowe odżywianie, kontra zastępowanie soli - a więc, dbamy o zdrówko i ciałko

Jakie są zasady zdrowego odżywiania i w jaki sposób się ma do nich konsumowanie soli? Czym zastąpić sól wewnątrz codziennej diecie? Czy bywa ona zagrażająca życiu? Co ma możliwość powodować jej nadmiar wewnątrz organizmie człowieka? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając problemu wynajdziesz w naszym nowiutkim felietonie!


Nasz tekścik rozpoczniemy od określenia: zdrowe odżywianie zasady, gdyż bywają one nadzwyczaj istotne przy zdrowej dietce. Najistotniejsze wśród nich to bez wątpienia: spożywanie 4-5 posiłków na dzień bez wyjadania w miedzy czasie, konkretne gryzienie oraz przeżuwanie, jedzenie wytworów z niskim indeksem glikemicznym i jego niziutkim ładunkiem, omijanie nadwyżki cholesterolu, konsumowanie rzeczy, które to posiadają nieprzetworzone witaminy, minerały, błonnik, czy też nienasycone kwasy tłuszczowe. Wszyściutkie te rzeczy bywają bardzo istotne, jednak nie są jedynymi zasadami, które to trzeba przestrzegać. Powstało ich jeszcze parę, jednak my w późniejszej cząstce felietonu skoncentrujemy się na jednej jeszcze rzeczy spośród nich, a mianowicie o Soli Kuchennej i tym, czym możemy ją zastąpić.


Leczenie
Autor: Alden Chadwick
Źródło: http://www.flickr.com


masaż
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com


Na pytanie: czym zastąpić sól - istnieje kilka dobrych odpowiedzi. Najwspanialsze i najprostsze z nich to ziółka oraz przyprawy, chociaż i one nie są w stanie w dostateczny sposób ograniczyć sól, gdyż należy zastąpić także potrawy, które mają w posiadaniu w swoim składzie sód.
chociaż zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, to spożywając takiego typu rzeczy jak choćby chipsy czy precelki, dostarczamy do organizmu nadmiar potrzebnej nam do życia dostawy soli, co ma możliwość powodować nadciśnienie, a nawet bardzo niebezpieczny udar mózgu.