Jak w ostatnim czasie uległ zmianie asortyment w aptekach, skąd się wzięła popularność suplementów diety.

Apteki większości z nas kojarzą się przede wszystkim z lekarstwami na różne choroby i dolegliwości. Jednak dociekliwe osoby zapewne dostrzegą, że rosnący udział w sprzedaży aptek w naszym kraju będą miały różnego rodzaju suplementy diety i kosmetyki.


Suplementów nie nazywa się lekarstwami, bo nie będą leczyć żadnych schorzeń, są raczej wspomaganiem organizmu i dostarczeniem mu pewnych potrzebnych substancji. Moda na suplementy zapanowała jakiś czas temu, nagle zaczęło się okazywać, że na każdy drobiazg można łyknąć pastylkę, a telewizyjne i radiowe reklamy mówiły, że ta tabletka będzie skuteczna. I faktycznie to, co widzi się współcześnie w aptekach, to przede wszystkim różnego rodzaju suplementy i preparaty, są one eksponowane w widocznych miejscach, co ma skusić do ich kupna. A że są one dostępne bez żadnych recept, to ludzie kupują je bez przerwy, niektóre osoby można wręcz powiedzieć że przesadzają z tym, co łykają. Rozsądnie stosowane suplementy mogą być bardzo przydatne, szczególnie jeśli w diecie nie dostarcza się wszystkich składników, ale ten rozsądek w zażywaniu jest konieczny.


Białystok
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com


Coraz popularniejszym suplementem, wzmacniającym stawy i kości jest 4flex. Preparat ten jest oparty o naturalny kolagen, jaki jest konieczny do tego, żeby utrzymać stawy w dobrym stanie. W naszej diecie nie dostarczy się wystarczającej ilości tego związku, więc wsparcie się tego typu preparatem wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Szczególnie docenią to osoby w podeszłym wieku, mające kłopoty z układem kostnym i stawowym, dla nich poprawa działania całkiem sporo znaczy jeśli chodzi o ogólny komfort życia. Dużą część produktów na aptekowych półkach zajmują również kosmetyki.
Najczęściej mają one znacznie lepszą jakość od tych, jakie są do znalezienia w każdej drogerii, mimo że podobnie jak suplementy można je kupić bez recepty, to duża ich część dostępna jest tylko w aptekach. I do takich właśnie kosmetyków zalicza się Etiaxil, bardzo skuteczny antyperspirant, który dzięki zatkaniu porów ogranicza ilość potu na długie godziny.