Rewelacyjne cechy tylko w jednej roślinie

Dużo cennych produktów, jakie pomagają wam troszczyć się o życie, znajduje się na wyciągnięcie ręki. Dlatego, kiedy coś ci dokucza, przyjrzyj się najpierw temu co zjadasz.


Rewelacyjnym i naturalnym dodatkiem, stosowanym od lat jest czosnek.


Warzywo to szczególnie kojarzy się tobie z fantastycznym lekarstwem na grypę, gardło i wszelkie wirusy, gdyż zawiera allicylinę, esencję, która oddziałuje jak antybiotyk. Aczkolwiek zdarza się, że czosnek - zobacz - może ciebie również ochronić przed najróżniejszymi kłopotami, gdyż ma prawidłowości, nie tylko przeciwbakteryjne, ale także przeciwgrzybiczne i blokuje rozwój wielu bakterii groźnych dla ludzi. Nie niszczy przy tym naturalnej flory bakteryjnej, ale ją odnawia oraz wspomaga utrzymanie równowagi mikrobiologicznej jelit.


komfort
Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com


Dobroczynne właściwości żółtego sera
Autor: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
czosnek
Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire


Niezastąpiony suplement odżywiania, jakim jest czosnek, który również działa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy, dlatego, że rozszerza naczynia krwionośne i reguluje ciśnienie krwi. Dodatkowo usprawnia funkcjonowanie umysłu i niweluje procesy starzenia się cery, a nawet zwiększa poziom serotoniny. Warto także go używać w bitwie przeciwko rakowi, bo zablokowuje przemiany komórek, jakie mogą doprowadzić do tej choroby.


Podjadajmy więc czosnek i pamiętajmy, że oprócz wielu atrybutów zdrowotnych, nadaje się on też rewelacyjnie jako sos, ponieważ wzmacnia smaki wielu potraw.


Eksploatujmy, zatem jego pospolity autorytet i nie zamartwiajmy się o okropny zapach, bowiem łatwo zneutralizuje go natka.