Ubezpieczenie naszego niemowlaka podczas podróży

Kiedy przemieszczamy się samochodem najistotniejsze jest bezpieczeństwo. Pełnoletni muszą, na pewno zapinać pasy, zaś najmłodsi powinny mieć dobrze dobrane siedziska.


Aktualnie zobaczymy sporo propozycji pewnych fotelików, lecz, jak się nie zagubić?


badania bezpieczeństwa, pokazują, że wzorowe foteliki dla dzieci, to te, które będą dostosowane do ich wielkości, wagi i wieku.


sklepy internetowe
Źródło: http://www.sxc.hu/


Jednak wzrost pozostaje fundamentalny. Poza tym, że fotel powinien być dostosowany do konkretnego dziecka, musi też pasować do pojazdu, żeby można było go zainstalować równomiernie. Przeczytajmy również świadectwo bezpieczeństwa, które powinno widnieć przy każdorazowym fotelu.


W sprzedaży, zauważymy foteliki mocowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Który jest najlepszy? Według badań, dla najmniejszych dzieci, najbezpieczniejszy będzie fotelik, który wpasujemy tyłem do kierunku jazdy. Fachowcy, sądzą, że ta pozycja jest najlepsza i powinno się tak przewozić najmłodszych jak najdłużej. Opłaca się zwrócić uwagę, także na foteliki obrotowe, które można obrócić w tył lub do przodu. Oprócz tego najlepiej wpasować siedzisko, na środku tylnej kanapy. Bezsprzecznie nie na przednim miejscu!


lego
Autor: Betsy Weber
Źródło: http://www.flickr.com


dziecko przed telewizorem
Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle, nie wiemy, że foteliki, mogą mieć również termin ważności. Używane latami psują się, a części nagrzewane przez słońce tracą swoje właściwości.


W końcu zostaje wytypować odcień, jeśli chodzi o utrzymanie schludności, sprawdzi się stanowczo granatowy.


A kiedy mamy już właściwy fotelik, potrzebujemy zapiąć pasy nam i dziecku i wyruszyć w świat.