Studia hotelarskie

O tym, jak istotne jest właściwe wykształcenie nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Po ukończeniu studiów młody człowiek umie znacznie więcej, niż po szkole średniej, a przez to ma możliwość znalezienia lepszego stanowiska pracy.

basen w hotelu
Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
W niejednej firmie wymagane jest przynajmniej wykształcenie licencjackie na większości stanowisk, a niekiedy trzeba mieć nawet ukończone studia magisterskie. Rzecz jasna doświadczenia zawodowego żadne studia nie nauczą, w tym przypadku już liczy się praca przy odpowiednich projektach, ale baza, którą jest kilka lat spędzonych na uczelni jest niezwykle istotna.Lecz aby dostać się na upragniony kierunek studiów czasem trzeba dużo pieniędzy i czasu poświęcić na odpowiednie przygotowanie, a i tak pewności nie będzie, że się uda. Na licznych kierunkach rekrutacja na studia 2014 prowadzona jest kilku etapowo, a na każdym z nich do przeskoczenia jest duża ilość konkurentów. Na najbardziej obleganych kierunkach na jedno miejsce chce się dostać nawet kilkanaście osób, więc aby dostać upragniony indeks potrzeba naprawdę dużo pracy, a niekiedy też i szczęścia.

Jednym z cieszących się coraz większą popularnością wydziałów na uczelniach jest hotelarstwo. Polskę zaczął być chętnie odwiedzany przez biznesmenów oraz turystów, którzy oczekują jednak odpowiedniego zaplecza hotelarskiego i kulinarnego. Niejedna osoba może twierdzić, co może być ciężkiego w prowadzeniu hotelu, a tymczasem aby zostać profesjonalnym hotelowym managerem potrzeba wielu lat doświadczenia i praktyki. Do niedawna jeszcze ludzie którzy pracowali w hotelarskiej branży mogli liczyć jedynie na siebie. Od kilku lat młodzi ludzie, którzy chcą spróbować swoich sił w tej branży mają trochę prostsze zadanie, ponieważ wiele szkół wyższych wprowadziło kierunki hotelarskie. Na większości z nich hotelarstwo studia to parę lat wykładów teoretycznych i ćwiczeń na uczelni, ale oprócz tego zawodowe praktyki w największych sieciach hotelowych świata. Dzięki takim praktykom młodzi studenci poznają zasady funkcjonowania hotelu, organizacji pracy i wszystkiego, co może być im potrzebne w zawodowej pracy.