Zdrówko

Jakim produktem zastąpić biały cukier? Parę sposobów i rad.

Cukier to zasadnicze źródło żywiołowości i witalności człowieka. Werwa otrzymanaw rezultacie procesu rozkładania i absorbowania ich jest z reguły długookresowa i stała, jednak jedynie w przypadkach, jeśli mamy do czynienia z „dobrym cukrem”. Czym w związku z tym zastąpić zwykły biały cukier, jaki niekoniecznie jest zbawienny dla systemu odpornościowego?
Continue Reading
Informacje sportowe Zdrówko

Suplementy wspomagające treningi

Istnieje wiele możliwości na to, by poprawić sobie samopoczucie, wzmocnić kondycję i pracować nad sylwetką. Właściwie zbilansowana dieta, dostosowana do wymagań każdego indywidualnie, najlepiej w oparciu o poradę specjalistów żywienia, pozwoli uniknąć problemów zdrowotnych, a także w znacznym stopniu poprawi wygląd całego ciała. Nie należy przy tym rezygnować z aktywności fizycznej, bo jedynie w połączeniu i przykładowym uzupełnieniu witaminowymi suplementami można osiągnąć spektakularne efekty.
Continue Reading
Zdrówko

Naturalne sposoby dbania o swój organizm

Zdrowie to wartość, którą należy cenić, ponieważ mając nawet sporo pieniędzy, w chorobie na niewiele nam się przydadzą. Na niektóre schorzenia bowiem nie ma skutecznych lekarstw, dlatego o swoją kondycję zdrowotną powinniśmy dbać wszelkimi możliwymi sposobami, a najlepsze są naturalne metody, na przykład wykorzystywanie ekologicznych suplementów diety. Jakie z nich mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie?
Continue Reading
Zdrówko

dbałość o właściwe odżywianie

Od dawna wiadomo, że dbałość o należyte, zdrowe odżywianie jest istotna dla prawidłowego wzrastania, oraz utrzymania dobrego stanu zdrowia. Zezwala ustrzec się wielu chorób, które rozwijają się czasem przez dużo lat, jako skutek spożywania przesadnej, albo nazbyt małej ilości przeznaczonych pierwiastków żywnościowych.
Continue Reading
Zdrówko

Pora zmienić swoje nawyki żywieniowe

Okres urlopów już w pełni. Słońce mocno grzeje, a my pokazujemy co raz więcej ciałka. Organizujemy także wakacje z rodziną. Z pewnością dużo ludzi jeździ na urlop nad jakieś morze. Nie możemy się doczekać tych beztroskich chwil na plaży oraz radosnych kąpieli w morzu. Mamy tylko jeden wielki problem. Z przykrością zauważamy, że nie jesteśmy w stanie się wcisnąć w strój do kąpieli z zeszłego roku.
Continue Reading
Zdrówko

Suplementy

Suplementy diety – gazety zalane są ich reklamami, a wytwórcy ścigają się w wymyślaniu kłopotów zdrowotnych, na jakie ich suplementy miały by pomóc.
Jednak czy naprawdę potrzebujemy suplementów diety, jeżeli odżywiamy się zdrowo? Badania naukowe nie są jednoznaczne w materii suplementów , po części z powodu, iż suplementy może wytwarzać każdy, a nie wyłącznie koncerny farmaceutyczne.
Continue Reading
Zdrówko

Jakie należy polecić środki poprawiające stan zdrowia? Czy możemy jakieś wyróżnić?

Dla tego, kto chciałby się lepiej odżywiać, prowadzić bardziej zdrowy tryb życia, ogólnie w lepszy sposób funkcjonować na wielu płaszczyznach istnieje tak naprawdę sporo możliwości. Najważniejsze to przestrzegać właściwej diety, bo odpowiada ona za sprawne działanie organizmu, a to ma wpływ przecież również na stan psychiki. Przy tym pamiętajmy o dodatkowych wspomagaczach, mogą być to zioła, suplementy albo też inne środki. W poniższym artykule opowiemy o dwóch, jedną z nich jest catuaba kora.
Continue Reading
Zdrówko

Dlaczego dobrze jest wzbogacać swoją dietę o zdrowe składniki i mikroelementy, które niesie przykładowo olej lniany?

W codziennym życiu gotowanie od zawsze jest istotnym elementem, aktualnie jest to wprost rytuał, dzięki któremu możemy weselić się spotkaniem z bliskimi i spędzić mile dzień w kuchni. Popularne staje się slow food, to znaczy sztuka kulinarna, w której szykowanie posiłków wymaga odpowiedniego przygotowania oraz czasu.
Continue Reading
Zdrówko

Jak należycie zadbać o nasze zdrowie w zimowym czasie?

Okres zimowy to niewątpliwie uciążliwy czas dla naszego organizmu. Jesteśmy bowiem w trakcie tych miesięcy w szeregu przypadków wystawieni na negatywne działanie niskiej temperatury, która przez większość dni pozostaje na obiektywnie niskim poziomie. W tym miejscu trzeba przyznać, że takie warunki atmosferyczne wyraźnie nie działają na naszą korzyść. Zapadamy bowiem w tym okresie na różne choroby, które powiązane są z szybkim rozprzestrzenianiem się bakterii w powietrzu.
Continue Reading