Zdrówko

Czy kulturysta powinien stosować suplementację? O jakich kwestiach musi pamiętać? Co jest najistotniejsze?

Suplementy dla kulturystów rzeczywiście działają, ale trzeba mieć do nich odpowiednie podejście, a dodatkowo ważne są powtarzalne treningi na siłowni. Nie zastąpią one standardowego treningu, tak więc nie powinniśmy ich traktować jak “magicznego” środka, który sam, bez zbędnego wysiłku, zrobi masę mięśniową.
W dzisiejszych czasach jest naprawdę znaczący wybór suplementów, ale również firm produkujących suplementy.
Continue Reading
Informacje sportowe

Tajemnice treningu obwodowego – doskonałe zestawienie różnych ćwiczeń

Sport to zdrowie, ale dla większości osób podejmujących wysiłek fizyczny niezwykle istotne są efekty. Jeżeli nie ma ich w krótkim czasie, nie jest prosto odnaleźć kolejne pokłady motywacji do nieustannych ćwiczeń. Nieustannie trafiają się najnowsze zestawy treningowe, jakie u jednych się sprawdzają, u innych natomiast lepszy okazuje się trening obwodowy.
Continue Reading
Informacje sportowe

W jaki sposób dobrze dbać o nasze ciało, czyli jakie odżywki na rzeźbę są najskuteczniejsze i najskuteczniejsze ćwiczenia na masę.

Bez względu na porę roku opłaca się postarać się o zdrowe mięśnie czy też ładnie wyrzeźbione ciało. Także latem, kiedy zostawiamy w szafie ciepłe czapki, tak i późną jesienią opłaca się zadbać o kondycję naszych mięśni. Dużo osób, przez zdecydowaną część tygodnia, nie ma dostatecznej ilości ruchu, czy także zbyt rzadko zmienia pozycje. Przyczynia się do tego przede wszystkim siedzący tryb życia.

Continue Reading
Zdrówko

Jakie suplementy dla sportowców?

Nim kupisz jakąkolwiek odżywkę, przeczytaj, jakie są kluczowe zasady sportowej suplementacji. Oto zasady suplementacji, jakich przestrzeganie zapewnia najlepsze rezultaty w przyroście mięśni oraz poprawie wyników sportowych.
Nabywanie „w ciemno”, bez fundamentalnej wiedzy o odżywkach, w najlepszym wypadku może skończyć się zbytecznym wydaniem gotówki, a w najgorszym – problemami ze zdrowiem.
Continue Reading
Informacje sportowe

Układnie planu treningów – co dzisiaj w pierwszej kolejności należy mieć na względzie?

Aktywność fizyczna wyróżnia się współcześnie coraz większą popularnością.

Czemu? Głównie, ze względu na fakt, że umożliwia utrzymanie sprawności i dbanie o własne zdrowie, które jest wartością bezcenną. W jaki sposób układać plan treningów, żeby osiągnąć satysfakcjonujące efekty? Należy ustalić sobie cel. Niektórzy trenują, gdyż chcą schudnąć, inni z kolei wolą wymodelować swoje ciało lub mają w planach uczestniczenie w maratonie. Plan jest wobec tego fundamentem. Więcej znajdziesz tutaj .

Continue Reading
Informacje sportowe Zdrówko

Odżywianie, ćwiczenia fizyczne, suplementy|Zdrowe odżywianie i fitness sposobem na sukces

W dzisiejszych czasach aktywny wypoczynek jest coraz popularniejszy. Jest sposobem na spędzanie wolnego czasu, a także prowadzi do zwiększenia i utrzymania dobrej kondycji fizycznej i utraty masy. Na tym ostatnim aspekcie szczególnie zależy wielu ludziom. W celu schudnięcia coraz więcej osób korzysta z usług ośrodków fitness i siłowni. Są to osoby, którym zależy na dojściu do dobrych efektów, a także często na doradztwie specjalistów w kontekście wysiłku fizycznego. Często także dla tych osób najkorzystniejszym aspektem motywującym jest obecność innych ćwiczących ludzi. Z zajęć fitness częściej korzystają kobiety, natomiast siłownia jest najczęściej domeną mężczyzn. Panowie bowiem często nie tylko pracują nad formą, ale także nad kształtowaniem mięśni i generalnym rzeźbieniem ciała. W tym celu nierzadko wspomagają się specjalnymi substancjami takimi jak na przykład Carbo Olimp.
Continue Reading
Zdrówko

Praca nad sylwetką – w jaki sposób rozpocząć dietę?

Chyba każdy z nas chciałby być atrakcyjny w oczach innych, idealnie czuć się w swoim ciele. Niektórym ładna figura została podarowana przez naturę. Inni niestety muszą się trochę postarać. Zarówno panie, jak i panowie od jakiegoś czasu bardzo troszczą się o swój wygląd, sylwetkę. Trenują, zapisują się na baseny, a także siłownie, a dietetyk sportowy Wrocław jest coraz częściej odwiedzanym lekarzem. Jest to związane z panującą ostatnio modą na bycie fit. Każdy z nas zamierza cieszyć się zdrowiem, świetną czy atrakcyjną sylwetką.
Continue Reading
Informacje sportowe

Aktywność fizyczna, jak ją pokochać?

Spora część dzisiejszych rodziców pamięta jeszcze chwile, kiedy ich największym marzeniem było kupno roweru, łyżew lub wrotek. Zdobycie nie tylko sprzętu sportowego, ale choćby wymaganego do treningów stroju, wymagało zazwyczaj ogromnego zaangażowania. Współcześnie na rynku znajdziemy całą masę sprzętów potrzebnych do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych, jednak czymś coraz rzadziej spotykana jest motywacja dzieci do aktywności fizycznej. Najmłodsi coraz częściej czas wolny spędzają przed komputerem, zaś rodzice zadają sobie pytanie, jak namówić dziecko lub nastolatka do aktywności wykraczającej poza świat gier.
Continue Reading
Zdrówko

Rehabilitacja stawu kolanowego okazuje się być niezwykle istotna

Czy powiemy jak istotna będzie rehabilitacja?

Obciążamy nasze stawy, nasze kończyny, a to może niejednokrotnie prowadzić do różnorakiego typu schorzeń. Wtenczas konieczna może być pomoc specjalistów, czasami musi to być chirurg, który przeprowadzi operację, lecz może się okazać, że czasem wystarczy odpowiednia doza ćwiczeń przeprowadzonych przez odpowiednie osoby. Najistotniejsze okazuje się być to, by zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne są tego typu zachowania i jak istotne okazuje się być to, żeby wówczas znajdować się w jak najlepszych rękach.
Continue Reading