Zdrówko

Jakie suplementy dla sportowców?

Zanim kupisz dowolną odżywkę, przeczytaj, jakie są podstawowe zasady sportowej suplementacji. Oto regule suplementacji, jakich przestrzeganie zapewnia najlepsze rezultaty w przyroście masy mięśniowej i polepszeniu wyników sportowych.
Kupowanie „w ciemno”, bez podstawowej wiedzy o odżywkach, w najlepszym razie może skończyć się zbytecznym wydaniem gotówki, a w najgorszym – problemami ze zdrowiem.
Continue Reading
Informacje sportowe

Co to jest Kung Fu i czy pożądane byłoby zapisać się do szkoły Kung Fu?

Kung Fu to słowo, jakie określa osiągnięcie doskonałości w jakiejś dziedzinie. Wolno więc stwierdzić, że sformułowanie Kung Fu określa jakąś filozofię życia. Współcześnie jednak słowem Kung Fu określane są chińskie sztuki walki wręcz i z tradycyjną chińską bronią. Nazwa ta zaakceptowała się już praktycznie we każdych krajach, więc mówiąc o Kung Fu w wielu przypadkach mamy na myśli właśnie chińskie sztuki walki.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak efektywnie zatroszczyć się o figurę oraz odpowiednie samopoczucie?

Zarówno kobiety, jak i panowie od lat poszukują skutecznej metody na to, jak spalić tłuszcz z brzucha. W księgarniach odnaleźć można mnóstwo poradników na ten temat, ale skuteczniejsze od nich niewątpliwie okażą się systematyczna rekreacja. Ciągły ruch i rekreacja to gwarancja sukcesu, lecz osiągniemy go szybciej jedząc zdrowe i zbilansowane posiłki każdego dnia. Warto postawić na odpowiednią dietę, aby nie dopadł nas efekt jojo, tak bardzo niepożądany przez odchudzających się.
Continue Reading
Informacje sportowe

Aktywność fizyczna, jak ją pokochać?

Wielu dzisiejszych rodziców wspomina czasy, kiedy ich największym pragnieniem było posiadanie roweru, łyżew lub wrotek. Zdobycie nie tylko sprzętu sportowego, ale choćby potrzebnego do treningów stroju, wymagało niejednokrotnie nie lada wytrwałości. W obecnych czasach na rynku nie brakuje akcesoriów wymaganych do uprawiania sportu, lecz czymś coraz bardziej deficytowym jest motywacja młodego pokolenia do ruchu. Najmłodsi coraz częściej czas wolny spędzają przed komputerem, zaś rodzice zastanawiają się, w jaki sposób skłonić dziecko lub nastolatka do aktywności wykraczającej poza świat wirtualny.
Continue Reading
Zdrówko

Jak w skuteczny sposób motywować się do ćwiczeń? Co będzie pomocne?

Wiele osób walczących nadwagą, albo będących niezadowolonych ze swojej sylwetki ma pojęcie, jak trudno jest uzyskać idealną figurę. Ile wyrzeczeń oraz wysiłku to kosztuje. Dlatego właśnie niektórzy ćwicząc już i mając zdrową dietę po jakimś czasie poddają się oraz przestają starać się ażeby uzyskać upragniony wygląd. Niestety, takie sytuacje są częstym zjawiskiem.
Continue Reading
Informacje sportowe

Kogo bawią spływy kajakowe?

Aktualnie coraz to więcej ludzi pragnie, przynajmniej weekendowej rejterady od gwaru oraz zapachu miasta. Wypoczynek na łonie natury nie musi oznaczać wyłącznie wędrówek pieszych bądź rowerowych przejażdżek. Bardzo wielu sympatyków mają również spływy kajakowe i trudno się temu dziwić. To rzeczywiście niepowtarzalna okazja do bardzo bliskiego obcowania z dziką przyrodą, a zarazem zdrowy wysiłek na rześkim powietrzu.
Continue Reading
Informacje sportowe Sprzęciwo

Jeśli ćwiczyć, to może we własnym domostwie?

Na początek masa, a potem trzeba brać się za ciężkie ćwiczenia fizyczne. Oczywiście owa zasada działa tylko wtedy, gdy mamy jakieś ambicje, to znaczy chcielibyśmy być tzw. pakerami. Jeśli jakby nie patrzeć nie marzy się nam prezentowanie się jak Pudzian czy Burneika – wielce sympatyczny Litwin z USA, powinniśmy najzwyczajniej tylko zmienić swoje menu i do tego sporo więcej ćwiczyć. Bardzo często nie ćwiczymy, lecz wyłącznie z takiej przyczyny, że jesteśmy za bardzo leniwi bądź kompletnie nie mamy wolnych chwil. Bujda! Nawet słynni przedsiębiorcy, którzy są pracoholikami znajdują wolny czas na ćwiczenia!
Continue Reading
Informacje sportowe Sprzęciwo

Koszulki na rower mogą posiadać kieszenie – zobacz, w co ubrać się na rower

Zawsze musimy mieć dobry strój

Jeśli chcemy trenować, nie ważne czy na rowerze, bieganie czy na siłowni, zawsze powinniśmy posiadać dobry ubiór. Taki w którym będzie nam wygodnie, który będzie pochłaniał nasz pot i który nie będzie krępował naszych ruchów. Tylko wtenczas możemy stać się pewni, że nasze ćwiczenia będziemy wykonywać w prawidłowy sposób, a co się z tym łączy, że będziemy mogli je wykonać naprawdę dokładnie. To wszystko właśnie sprawia, że znacznie więcej ludzi przykłada wagę do tego rodzaju stroju.
Continue Reading
Bez kategorii

Odżywki dla kulturystów – zastosowania

Suplementy diety sportowców, takie jak odżywki, wymagają niezaprzeczalnie dokładnego zapoznania się z ich działaniem. W jaki sposób należy stosować określoną odżywkę – w szczególności odnośnie tego należy dowiedzieć się jak najwięcej. Niektóre odżywki kulturystyczne nie mogą być stosowane przez osoby z kłopotami zdrowotnymi. Polecane jest przed rozpoczęciem takiej suplementacji zasięgnąć porad ekspertów. Fachowiec poradzi najlepsze dawkowanie.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak podejść do tematu aktywności fizycznej? Czy opłaca się bardziej zaangażować w tematy sportowe?

Aktywność dziś jest niesamowicie na czasie. Posiada to duże zalety, bo sprzyja to poprawie zdrowia oraz długiemu życiu. Tego typu popularność nie uszła uwadze wielu firmom, jakie zajmują się produkowaniem sprzętu i odzieży sportowej. Przez to są spore możliwości, by rozwijać swoje sportowe pasje, a przy tym wyglądać profesjonalnie.
Continue Reading
Zdrówko

W przypadku gdy zależy ci na znakomitych efektach w treningach, powinieneś sięgnąć po odpowiednie środki

Każdy sportowiec pragnie osiągać jak najwspanialsze efekty. Tyczy się to w równym stopniu osób, które uprawiają przeróżne dyscypliny sportowe, jak też tych, którzy chcą wypracować wspaniałą sylwetkę. Ci drudzy to zazwyczaj kulturyści, którym chodzi o to, by wypracować imponującą, wartościową rzeźbę ciała. Takie działania nie zaliczają się do najprostszych, bo zobowiązują do forsownych treningów, właściwego odżywiania, jak także do dostarczania organizmowi najistotniejszych składników.

Continue Reading