Zdrówko

Skuteczne leczenie światłem.

Wbrew temu co by się mogło wydawać nie tylko klasyczne formy leczenia w formie środków mogą nam pomóc wyjść z bardzo wielu problemów. Jest mnóstwo sposobów na to, aby dojść do dobrej kondycji. Jednym z nich jest m.in. terapia światłem. Niewielu z nas ma świadomość tego, że zwyczajne światło w wielu przypadkach ma na nas zbawienny wpływ. Jego własności były świetnie znane już starożytnym medykom w Egipcie. Najnowsze badania, które miały już miejsce w czasach nowożytności jednoznacznie potwierdziły to, że światło słoneczne ma właściwości lecznicze, które warto wykorzystywać w codziennej medycynie. Właśnie dlatego można dziś mówić o pełnej wiarygodności świałoterapii, która przez kilka wieków była bagatelizowana.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak poradzić sobie z problemami w małżeństwie?

Nawet bardzo zgrane małżeństwo tworzone przez osoby które rzeczywiście dobrze rozumieją swoje potrzeby i po prostu ”są w swoim typie” może być raz na jakiś czas narażone na rozmaite problemy. Przecież po wielu latach spędzonych razem może dojść do z pozoru małych nieporozumień, które nierzadko prowadzą do naprawdę poważnych już kryzysów – niestety, jest to bardzo częsta przyczyna rozpadów całych małżeństw w Polsce.
Continue Reading
Bez kategorii

Dla kogo jest psychoterapia? Czy kwalifikujemy się, ażeby rozpocząć tę formę terapii? Co powinniśmy wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dzisiaj bardzo popularne i niemal powszechne. Idziemy na terapię ze swoimi powszednimi kłopotami do rozwiązania i różnymi smutkami. Oczekujemy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy zagwarantuje szybką ulgę w cierpieniu. Okazuje się jednak, iż nie każda sytuacja kwalifikuje się na terapię.
Continue Reading
Bez kategorii

Wykorzystanie związku pomiędzy mózgiem a ciałem w terapii oraz rehabilitacji

W medycynie stajemy stale przed kolejnymi wyzwaniami. Identyfikujemy nowe jednostki chorobowe (np. ADHD) bądź nowe metody terapii od dawna męczących nas chorób. To dlatego iż poszerza się nasza mądrość na temat działania organizmu człowieczego, zarówno jeżeli idzie o stronę fizyczną jak też psychiczną. Co więcej, mamy coraz to większą świadomość tego że nasza psychika i fizyczność ściśle ze sobą współgrają.
Continue Reading
Zdrówko

Dobry psycholog jest bezcenny, jeśli chcemy uporać się z licznymi skomplikowanymi problemami

Jeżeli posiadamy jakiekolwiek utrapienie natury psychicznej, z którym nie umiemy sobie poradzić, to warto pomyśleć nad wizytą u dobrego psychologa. Dzisiaj w większych miejscowościach funkcjonuje naprawdę wiele gabinetów, gdzie otrzymamy specjalistyczną pomoc.
Uważa się, że na różne choroby powiązane z psychiką uskarża się ponad 50% ludzi na świecie.
Continue Reading
Bez kategorii

Solanka dobra na wszystko – co powoduje jej skuteczność? Kilka wskazówek

Nie od dziś wiadomo, że kąpiele solankowe mają cudowne właściwości. Stosowano te kąpiele zanim zaczęto miejscowości uzdrowiskowe takimi nazywać. Solanka ma ogrom ciekawych właściwości, dlatego kąpiele solankowe są ciągle niezmiernie popularne. Dzięki tego typu kąpielom możemy poprawić stan naszej cery. Kąpiele te posiadają również niesamowite właściwości dla układu kostnego jak też organów wewnętrznych. Kąpiele tego typu mają bardzo duży wpływ na nasz organizm, jeżeli korzystamy z nich z głową. Tak, więc ważne jest by używać kąpieli solankowych tylko w miejscach, które są w stanie wykazać się znajomością tematu. W uzdrowiskach wielu chorych ma obowiązek brać kąpiele solankowe. Jednak nie jedynie w sanatoriach można takich kąpieli zażywać. Są one w ofercie w gabinetach SPA.
Continue Reading
Zdrówko

Walczymy ze smutkiem

Depresja to bardzo szkodliwe schorzenie, które jest zwykłe bagatelizowane przez ludzi.Gdy ktoś cierpi na długotrwałe obniżenie nastroju, najczęściej jego przyjaciele usiłują go naprostować, opowiadając banały o tymczasowej chandrze. A to całkowita bzdura – depresja jest chorobą, która musi być odpowiednio zwalczana. Cierpiącym na takie schorzenie rekomenduje się długie przyjmowanie specjalnych lekarstw i uczęszczanie na terapię.
Continue Reading
Zdrówko

Na dobre i na złe – jak uniknąć małżeńskich kłótni

Ślub to wyczekiwany moment w życiu w zasadzie każdej osoby. Zauroczeni sobą nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zakochanie to nie wszystko – prawdziwa miłość rozwija się i kwitnie każdego dnia. Wszystko jest cudownie, gdy wpatrzeni w siebie spotykamy na swojej drodze same przyjemne chwile. Kłopoty zaczynają pojawiać się wtedy, gdy nie umiemy przeciwdziałać pojawiającym się … problemom.
Continue Reading
Zdrówko

Czym jest światłoterapia i jakim sposobem dynamicznie leczyć przejawy chandry zimowej?

Depresja zimowa dotyka dziś mnogość osób i jest spowodowana brakiem czy również niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, gdy na dworze robi się mrok już późnym popołudniem częstokroć możemy odczuwać niepokój bądź też stany depresyjne, pogarsza się nasz humor i samopoczucie. Aczkolwiek jednak depresję zimową wolno sprawnie przemóc oraz wyleczyć. W jaki sposób?

Continue Reading
Bez kategorii

Jak efektywnie walczyć z depresją?

Oczywiście nie jestem jakimś psychiatrą, a więc nikt nie powiedział, że jestem w stanie udzielić pomocy tym osobom, które cierpią na większą depresję. A więc jeżeli na ten przykład nieustannie, niemalże codziennie, na serio rozmyślasz o samobójstwie, powinieneś poszukać pomocy u ekspertów, w żadnym razie nie możesz czerpać informacji z Sieci. Jednakże już na przykład depresja sezonowa jest o wiele powszechniejsza, tak naprawdę jest w stanie dopaść wszystkich. A trzeba mieć na uwadze, że Polska to nie Kalifornia, pogoda często płata nam figle. Choć w przykładowo Norwegii jest akurat w tej materii jeszcze gorzej.
Continue Reading
Zdrówko

Jak należycie zadbać o nasze zdrowie w zimowym czasie?

Okres zimowy to bez wątpienia uciążliwy czas dla naszego organizmu. Jesteśmy bowiem w trakcie tych miesięcy niejednokrotnie narażeni na negatywny wpływ niskiej temperatury, która przez większość dni pozostaje na względnie małym poziomie. W tym miejscu powinno się przyznać, że takie warunki pogodowe zdecydowanie nie działają na naszą korzyść. Zapadamy bowiem w tym czasie na różnorodne choroby, jakie związane są z szybkim szerzeniem się bakterii w powietrzu.
Continue Reading
Zdrówko

Co to jest AMD oraz z jakiego powodu trzeba zacząć wcześnie leczyć to schorzenie?

Współczesna medycyna jest w stanie wyleczyć faktycznie bardzo dużo chorób. Szanse na wyleczenie zwiększa rzecz jasna szybsze wykrywanie schorzeń, więc trzeba się systematycznie badać oraz nie zaniedbywać kontroli lekarskich. Jedną z chorób, które są rzeczywiście zagrażające jest AMD, czyli Zwyrodnienie Plamki Żółtej. Jak można się łatwo domyśleć, jest to schorzenie wzorku, jakie pojawiaj się u osób po 50 roku życia.
Continue Reading
Zdrówko

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie dopadła nas deprecha?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza solidnie naszą psychikę, lecz także cały organizm. Czyli jeżeli nie będziesz starać się walczyć ze stanami depresyjnymi, w żadnym razie nie możesz nawet zamarzyć o szczęściu. Tak to już jest! W jaki sposób jednak możemy zawalczyć z depresją sezonową, czyli chorobą, która może uderzyć nas pewnego dnia, a później na długi czas skutecznie wyniszczyć? Nie jestem specjalistą, lecz jakby nie patrzeć jestem w stanie podać trochę efektywnych metod, dzięki to którym będziesz mógł walczyć ze swoją depresją. Posłuchaj mnie.
Continue Reading
Zdrówko

Każdy człowiek choć raz w życiu imprezował tak bardzo, że rano musiał przebrnąć przez leczenie kaca – wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie jest to miła rzecz

Jeżeli nasze zabawy z napojami wysokoprocentowymi są sporadyczne, to wszystko jest pod kontrolą. Niezbyt dobrze jest jednak, kiedy wychodzi na jaw, że nasze przygody z alkoholem ciągną się dniami i miesiącami i zdarzają się etapy, kiedy bezustannie nie trzeźwiejemy.
Continue Reading
Zdrówko

Uzależnienie od alkoholu: wykorzystywane teraz metody leczenia

Uzależnienie od alkoholu jest poważnym problemem, który dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Obecnie zmagają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie ma też reguł, jeżeli chodzi o wiek. Pośród osób uzależnionych znajdują się zarówno młodzi, jak i starsi. Na szczęście aktualnie z kłopotem tym można sobie doskonale poradzić. Trzeba tylko postawić na dobrze dobrane sposoby terapii.
Continue Reading
Zdrówko

Problem uzależnienia od alkoholu – problem, z którym można sobie poradzić – dowiedz się więcej

Problem uzależnienia od alkoholu dotyka osób w bardzo różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie aktualnie jeszcze pokutuje przekonanie, że jest to przypadłość dotykająca przede wszystkim mężczyzn. Tymczasem coraz więcej kobiet także walczy z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście dzisiaj na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do powstania uzależnienia oraz jakie metody leczenia okazują się być skuteczne.
Continue Reading
Zdrówko

Terapia światłem świetną metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej robi się ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, toteż coraz rzadziej możemy liczyć na słońce. Brak słońca jest jednym z kardynalnych powodów depresji, jaka jest powszechnym problemem tej pory roku. Dzień po dniu czujemy się coraz bardziej zmęczeni, mamy kiepskie samopoczucie oraz opornie podejmujemy się następnych zadań.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak znaleźć najlepszego psychologa

W sytuacji, w której chcemy poddać się terapii wybranie odpowiedniego psychoterapeuty to istotna kwestia. Zazwyczaj nie mamy ochoty prosić nikogo o doradzenie terapeuty z uwag na to, że problemy to wyjątkowo prywatna sprawa i nie chcemy by ktokolwiek wiedział o naszej terapii.
Najprostszym sposobem, by odszukać listę psychoterapeutów w naszym mieście jest wprowadzenie w wyszukiwarkę internetową odpowiedniego hasła, przykładowo „psycholog Katowice”, czy też „psychoterapia Katowice”.
Continue Reading
Bez kategorii

Znakomity sposób na relaksujący i nowoczesny relaks w Szczecinie

Zazwyczaj każdy człowiek potrzebuje obecnie się relaksować po okrutnie męczącym dniu w pracy albo szkole, nie w każdej sytuacji kwestia ta jest jednak tak banalna, jak mogłoby się zdawać. Nie każda czynność, jaka wydaje się relaksować rzeczywiście robi to odpowiednio. Bywa wręcz, że ludzie źle oceniają dodatkowe podejmowane poprzez nich działania, myląc uczucie bycia zrelaksowanym z odmiennymi doznaniami.
Continue Reading
Zdrówko

Terapia światłem

Aby perfekcyjnie wybrać określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, jaka jest terapia światłem, poznać salony wyspecjalizowane w fototerapii i kierować się osądami wyłącznie cenionych i sprawdzonych specjalistów w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na niedobór dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli wystarczająco dużo. Światło ma niebagatelną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, humor, cerę i kondycję psychiczną, więc jego pozbawienie wiąże się z niemiłymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.
Continue Reading
Zdrówko

Nie zaniedbaj rehabilitacji, ona okazuje się naprawdę istotna dla twojego zdrowia oraz kondycji

Rehabilitacja to bardzo ważna część dochodzenia do siebie po przeżytych chorobach lub różnych urazach czy operacjach. Po tak ciężkich przeżyciach człowiek czuje się kiepsko, brak energii na zwyczajne czynności, nie dopisuje apetyt i nie można pozwalać sobie na codzienną dawkę ruchu. Rehabilitacja tocząca się pod nadzorem doświadczonego rehabilitanta potrafi przywrócić człowieka do optymalnego możliwego stanu zdrowia oraz formy.
Continue Reading
Zdrówko

Jak funkcjonuje fala uderzeniowa Wrocław może nam ukazać – na czym polega?

Sprawdzajmy najnowsze sposoby leczenia

Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że medycyna cały czas się rozwija, zatem pojawiają się nowe sposoby leczenia. Takie, które okazują się być coraz mniej inwazyjne i równocześnie dają znacznie lepsze efekty, w znacznie krótszym okresie. To właśnie spowoduje, że ludzie znacznie bardziej interesują się tym, co będzie im oferowane przez medycynę w celu zmniejszenia ich dyskomfortu.

Continue Reading
Zdrówko

W wypadku, kiedy stwierdzasz u siebie problemy z piciem, najwyższy moment myśleć o odwyku oraz fachowej pomocy

Alkoholizm okazuje się być niesamowicie podstępną przypadłością, która wywiera druzgocący wpływa na calutkie życie człowieka, którego dotyka, jak również jego rodziny. W naszym kraju kłopot z alkoholem okazuje się dosyć częsty oraz z pewnością nie tyczy tylko ludzi z nizin społecznych. Alkohol spożywają biedni i zamożni, mężczyźni oraz panie, a coraz częściej słyszy się też o przypadkach, kiedy po napoje wysokoprocentowe sięgają młodzi nastolatkowie, a także dzieci. W wielu przypadkach nieodzowna jest fachowa terapia dla uzależnionych.
Continue Reading
Bez kategorii

Kiedy potrzebna ci porada profesjonalnego psychologa, poszukaj właściwego gabinetu w swym mieście

Polacy coraz częściej stają się świadomi swoich problemów psychologicznych oraz są gotowi prosić o profesjonalne wsparcie. Terapia na każdym etapie życia pomaga poradzić sobie z ciężkimi momentami z przeszłości oraz teraźniejszości, rozwiązywać je i rozmawiać o nich. Dzięki niej człowiek może prowadzić spokojne życie.
Continue Reading
Zdrówko

Lekarzu wylecz się sam – jak w XXI wieku leczymy się z tych poważniejszych oraz tych niegroźnych chorób czy przykrych dolegliwości

Od czasu, gdy dostęp do internetu stał się powszechny, Polacy o dużo chętniej leczą się na własną odpowiedzialność. Lekarze napominają, żeby nie zasięgać rad u tzw. doktora Google, ale w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów niezwłocznie udać się do gabinetu lekarskiego lub nawet na oddział ratunkowy powiatowego szpitala.
Continue Reading
Zdrówko

W wielu problemach może nam dopomóc psychoterapia Kraków

Przy nieokreślonych emocjach potrzebujemy pomocy z zewnątrz

Od czasu do czasu jest tak, że nie potrafimy sobie poradzić z emocjami które nas męczą. Wtenczas ma szansę się okazać, że konieczna będzie pomoc kogoś z zewnątrz kto będzie w stanie wyjaśnić nam skąd się biorą te uczucia oraz nakierować nas na to, jak sobie z nimi radzić. Taka pomoc może być nieoceniona zwłaszcza gdy trafimy na wręcz niesamowitego lekarza.

Continue Reading
Zdrówko

Kilka wskazówek na temat tego jak zadbać o swój kręgosłup

Częste siedzenie, praca przy biurku albo też spędzanie długich godzin w mało wygodnej, szkolnej ławie – wszystko to powoduje, że nasz kręgosłup musi znosić bardzo duże obciążenia. Nie dziwi więc to, że coraz więcej ludzi, w tym również tych młodych ma problemy z bólami krzyża. Jeśli dodamy do tego brak ruchu, to problemy ze zdrowiem mamy mamy więcej niż pewne.

Rehafit

Jak w takim razie zadbać o swój kręgosłup?

Continue Reading
Bez kategorii

Kuracje ziołami

Leczenie ziołami ma wielowiekową tradycję. Współcześnie, pomimo obecności ogromnej liczby leków syntetycznych, ziołolecznictwo jest dalej znane. Mimo powszechnego przekonania, iż zioła mają własności uniwersalne oraz są środkami w pełni bezpiecznymi, nieprawidłowo wykorzystywane mogą nam zaszkodzić. Natomiast lekarstwa ziołowe zażywane odpowiednio, są nieocenionym elementem kuracji niektórych zaburzeń.
Continue Reading
Zdrówko

Kłopoty z widzeniem? Być może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to sposób

Tak zwane zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba ludzi w podeszłym wieku. Najczęściej pojawia się po pięćdziesiątym-sześćdziesiątym roku życia. Choroba, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialna za problem z plamką żółtą siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To oznacza więc poważne trudności. Choć nie prowadzi do pełnej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to ogromne trudności z wykonywaniem elementarnych czynności, czyli pisania, czytania czy rozpoznawania twarzy.
Continue Reading