Zdrówko

Jak należycie zadbać o nasze zdrowie w zimowym czasie?

Okres zimowy to bez wątpienia uciążliwy czas dla naszego organizmu. Jesteśmy bowiem podczas tych miesięcy w szeregu przypadków narażeni na negatywne działanie niskiej temperatury, która przez większość dni pozostaje na względnie małym poziomie. W tym miejscu powinno się potwierdzić, że takie warunki atmosferyczne zdecydowanie nie działają na naszą korzyść. Zapadamy bowiem w tym okresie na różnorodne choroby, jakie połączone są z szybkim szerzeniem się bakterii w powietrzu.
Continue Reading
Zdrówko

Co to jest AMD oraz z jakiego powodu trzeba zacząć wcześnie leczyć to schorzenie?

Dzisiejsza medycyna jest w stanie wyleczyć naprawdę dość wiele schorzeń. Szanse na wyleczenie zwiększa oczywiście szybsze wykrywanie schorzeń, więc trzeba się często badać oraz nie zaniedbywać kontroli lekarskich. Jedną z chorób, które są rzeczywiście niebezpieczne jest AMD, czyli Zwyrodnienie Plamki Żółtej. Jak można się szybko domyśleć, jest to schorzenie wzorku, jakie pojawiaj się u osób po 50 roku życia.
Continue Reading
Zdrówko

Na dobre i na złe – jak uniknąć małżeńskich kłótni

Ślub to wyczekiwany moment w życiu praktycznie każdej osoby. Zauroczeni sobą nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zakochanie to nie wszystko – prawdziwa miłość wymaga prawdziwego zaangażowania. Wszystko jest cudownie, gdy wpatrzeni w siebie przechodzimy przez życie z uśmiechem na twarzy. Problemy zaczynają pojawiać się wówczas, gdy nie potrafimy przeciwdziałać pojawiającym się … problemom.
Continue Reading
Zdrówko

Skuteczne leczenie światłem.

Wbrew temu co by się mogło wydawać nie tylko tradycyjne formy leczenia w formie medykamentów są w stanie nam pomóc wyleczyć się z bardzo wielu chorób. Istniej gro technik na to, ażeby dojść do dobrej kondycji. Jednym z takich jest m.in. terapia światłem. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zwyczajne światło w wielu przypadkach ma na nas doskonały wpływ. Jego własności były znane już starożytnym medykom w Egipcie. Najnowsze badania, które miały już miejsce w czasach nowożytnych definitywnie potwierdziły to, że światło słoneczne ma własności terapeutyczne, które zdecydowanie warto wykorzystywać w codziennej medycynie. Właśnie dlatego można dzisiaj mówić o niepodważalnej wiarygodności świałoterapii, która przez parę wieków była bagatelizowana.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak efektywnie walczyć z depresją?

Naturalnie nie jestem żadnym psychiatrą, więc nikt nie powiedział, że jestem w stanie pomóc osobom, które chorują na poważną depresję. A więc jeśli na ten przykład ciągle, niemalże każdego dnia, na poważnie myślisz o odebraniu sobie życia, powinieneś szukać szybkiej pomocy u fachowców, nigdy nie możesz czerpać wiedzy z Sieci. Jednak już np. depresja sezonowa jest sporo popularniejsza, w sumie może dopaść każdego. A trzeba pamiętać, że Polska to nie Kalifornia, pogoda często płata nam figle. Chociaż w przykładowo Szwecji jest akurat w tej materii jeszcze gorzej.
Continue Reading
Zdrówko

Czym jest światłoterapia i jakim sposobem dynamicznie leczyć przejawy chandry zimowej?

Depresja zimowa dotyka dziś niemało osób i jest spowodowana brakiem albo także niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, podczas gdy na dworze robi się ciemno już późnym popołudniem nieraz zdołamy odczuwać niepokój czy też stany depresyjne, pogarsza się nasz stan ducha i samopoczucie. Jednak jednak depresję zimową wolno efektywnie przemóc oraz wyleczyć. Jakim sposobem?

Continue Reading
Zdrówko

Uzależnienie od alkoholu: wykorzystywane teraz metody leczenia

Uzależnienie od alkoholu jest niezwykle trudnym problemem, który dotyka coraz więcej osób w różnych miejscach globu. Dzisiaj zmagają się z nim tak kobiety, jak i panowie. Nie ma też reguł, jeżeli chodzi o wiek. Wśród ludzi uzależnionych znajdują się tak młode osoby, jak i w średnim wieku czy starsze. Na szczęście aktualnie z problemem tym można sobie skutecznie poradzić. Trzeba tylko postawić na dobrze dobrane sposoby terapii.
Continue Reading
Zdrówko

Problem uzależnienia od alkoholu – problem, z którym można sobie poradzić – dowiedz się więcej

Problem uzależnienia od alkoholu tyczy się osób w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to przypadłość dotykająca przede wszystkim panów. Okazuje się jednak coraz więcej pań także walczy z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście obecnie na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do powstania uzależnienia oraz jakie metody leczenia okazują się być skuteczne.
Continue Reading
Bez kategorii

Solanka dobra na wszystko – co powoduje jej skuteczność? Kilka wskazówek

Nie od dziś wiemy, że kąpiele solankowe mają cudowne właściwości. Stosowano te kąpiele zanim zaczęto miejscowości uzdrowiskowe takimi nazywać. Solanka ma ogrom różnych właściwości, stąd też kąpiele solankowe są stale niezmiernie popularne. Dzięki tego typu kąpielom możemy poprawić stan naszej cery. Kąpiele te posiadają też dobroczynne właściwości dla kości jak również organów wewnętrznych. Kąpiele solankowe mają bardzo duży wpływ na nasz organizm, jeżeli korzystamy z nich z głową. Tak, więc niezmiernie istotne jest by zażywać kąpieli solankowych jedynie w miejscach, które są w stanie wykazać się znajomością tematu. W sanatoriach wielu chorych musi korzystać z solankowych kąpieli. Jednak nie tylko w sanatoriach można takich kąpieli zażywać. Są one w ofercie w salonach SPA.
Continue Reading
Zdrówko

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie dopadła nas deprecha?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza solidnie naszą psychikę, ale także cały organizm. Czyli jeśli nie będziesz starał się walczyć ze stanami depresyjnymi, nigdy nie powinieneś nawet marzyć o szczęśliwym życiu. Takie są fakty! Jak jednakże możemy zawalczyć z depresją sezonową, zatem chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a potem na długi czas efektywnie wyniszczyć? Raczej nie jestem fachowcem, ale jakby nie patrzeć mogę podać trochę efektywnych metod, dzięki którym będziesz miał okazję zawalczyć ze swoją depresją. Przeczytaj owy tekst.
Continue Reading
Zdrówko

Kilka wskazówek na temat tego jak zadbać o swój kręgosłup

Siedzący tryb życia, praca przy biurku albo też spędzanie długich godzin w mało wygodnej, szkolnej ławie – wszystko to sprawia, iż nasz kręgosłup musi znosić naprawdę spore obciążenia. Nic więc dziwnego, iż coraz więcej osób, w tym także tych młodych ma problemy z bólami krzyża. Jeśli dodamy do tego brak aktywności fizycznej, to problemy ze zdrowiem mamy gwarantowane.

Rehafit

Jak w takim razie zadbać o własny kręgosłup?

Continue Reading
Zdrówko

W wielu problemach może nam dopomóc psychoterapia Kraków

Przy niezrozumiałych uczuciach wymagamy wsparcia z zewnątrz

Czasami będzie tak, że nie umiemy sobie poradzić z emocjami które nas trapią. Wówczas może się okazać, że konieczna będzie pomoc kogoś z zewnątrz kto będzie w stanie powiedzieć nam skąd się wzięły te uczucia i naprowadzić nas na to, jak sobie z nimi radzić. Taka pomoc ma szansę być nieoceniona szczególnie gdy trafimy na rzeczywiście wspaniałego lekarza.

Continue Reading
Zdrówko

Walczymy ze smutkiem

Depresja to ciężkie schorzenie, które jest zwykłe lekceważone przez ludzi.Gdy ktoś cierpi na długotrwałe obniżenie nastroju, najczęściej jego przyjaciele usiłują go podnieść na duchu, opowiadając banały o sezonowej chandrze. A to całkowita bzdura – depresja jest chorobą, która powinna być właściwie kurowana. Cierpiącym na taką dolegliwość zaleca się wielomiesięczne przyjmowanie silnych lekarstw i uczęszczanie na terapię.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak znaleźć najlepszego psychologa

Jeśli wymagamy terapii wybór dobrego psychoterapeuty to kluczowa kwestia. Często nie chcemy prosić nikogo o doradzenie terapeuty z racji tego, że kłopoty to bardzo osobista sprawa i nie mamy ochoty by ktoś wiedział o naszej terapii.
najlepszym sposobem, by odszukać listę terapeutów w naszym mieście jest wprowadzenie w wyszukiwarkę internetową odpowiedniego hasła, na przykład „psycholog Katowice”, czy też „psychoterapia Katowice”.
Continue Reading