Dla dzieciaków

Czy nasze dziecko powinno oglądać telewizję?

Wychowanie to niezwykle ciężki temat. Każdy rodzic ma osobną wizję na tego typu temat. Wszyscy także obawiamy się tej chwili, kiedy nasze dziecko przyjdzie na świat i to my będziemy musieli pokazać mu, jak żyć. Niekiedy popełnimy błąd, ale jest to na stałe wpisane w proces wychowawczy. Nikt nie jest idealny i dlatego czasami napotkamy na swej rodzicielskiej ścieżce mnóstwo ostrych zakrętów.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Zabawy przeznaczone dla dzieci w domu – a więc, co uczynić, kiedy wyjście na dwór nie wchodzi w gierkę

Poprzez wiele lat, dzieci niewiarygodnie różnie radziły sobie wraz z nudą. Kiedy ukazała się era elektroniki, zaczęły znajdować zajęcie wewnątrz sprzętach elektronicznych, takich jak choćby telewizor, czy wszelkiego typu konsole – a przynajmniej tak było jeszcze około piętnastu lat temu, i tak naprawdę owe zajęcia nie „sadziły” dzieci w jednym lokalizacji, i nadal wiele spośród nich wyłaziło na dwór, aby „szlajać się” wraz ze znajomymi.
Continue Reading
Zdrówko

Jakie jest znaczenie systematycznych i regularnych kontrolnych badań u okulisty na stan naszego wzroku.

Wzrok to najważniejszy narząd zmysłu dla ludzi i jego utrata jest bardzo bolesna dla każdego, kogo to spotka. Współczesna wiedza okulistyczna dobrze sobie radzi z większością chorób oczu, nawet z takimi, które jeszcze dwadzieścia lat wcześniej skazywały chorego na niewidzenie. Lecz ogromne zmiany w codziennym życiu, zbyt duże używanie sprzętu komputerowego i telewizorów powoduje, że coraz więcej ludzi ma problemy ze wzrokiem.
Continue Reading