Bez kategorii

Skuteczny odwyk alkoholowy szansą na wyleczenie!

Leczenie detoksykacyjne, ma na celu głównie usunięcie z ciała alkoholika toksyn zgromadzonych w wyniku nadużywania trunków. Ten proces, określany niekiedy także odtruciem alkoholowym, pozwala na przywrócenie równowagi wodnoelektrolitowej. Uzupełnienia także jony sodu. Odpowiednio uskuteczniony detoks alkoholowy to też sposób na usunięcie czy złagodzenie symptomów abstynencyjnych, tak tych psychicznych, jak i somatycznych. W zespołach o umiarkowanym nasileniu, chorym w trakcie kuracji dodatkowo podaje się lekarstwa. Natomiast w zespołach abstynencyjnych manifestujących się wzmożonymi symptomami, odtrucie alkoholowe musi zostać przeprowadzone w warunkach ambulatoryjnych albo w czasie pobytu w szpitalu. W takim przypadku leczenie detoksykacyjne w wyższym stopniu jest nastawione na ratowanie życia chorego aniżeli na przebieg terapeutyczny.
Continue Reading
Bez kategorii

A po porodzie…

istnieją zdarzenia w życiu, których znaczenie jest tak wybitne, że nie można przejść obok nich, ot tak, do porządku dziennego. Zmieniają życie, wywracają je o 180 stopni i dają nam do zrozumienia, że już nigdy nie będzie tak jak uprzednio. Jednym z tego typu zdarzeń są narodziny dziecka.
Continue Reading
Zdrówko

Nietrzymanie moczu leczenie laserem – jako przykład tego jak wysoce zaawansowany jest w dzisiejszych czasach rozwój medycyny

Medycyna jest bez dwóch zdań jedną z tych branż, które w ogromnym stopniu czerpią z tego jaki postęp technologiczny miał miejsce na przełomie poprzednich dziesięcioleci. Nie ulega bowiem wątpliwości, że praca specjalisty odpowiedzialnego za operacje wymaga możliwie skutecznych narzędzi, które redukują szanse pomyłek. W rezultacie obserwując rozmaite szpitale oraz akcje takie jak WOŚP możemy dostrzec, że też do krajowych szpitali trafia coraz to bardziej nowoczesny sprzęt, który pozwala na przeprowadzanie coraz to trudniejszych zabiegów.
Continue Reading
Zdrówko

Zapraszamy do Centrum Medycznego, gdzie pracują wybitni medycy na specjalistycznej aparaturze, którzy zatroszą się całościowo każdym kto do nich przyjdzie

Każdy z nas chcę troszczyć się o swój stan zdrowia w jak perfekcyjny sposób. Lecz żyjemy w czasach kiedy coraz więcej osób zaczyna uskarżać się na swoje zdrowie. Coraz więcej ludzi zapada na schodzenia, jakie potrzebują chodzenia do lekarza i zajęcia się swoim zdrowiem.
Continue Reading
Zdrówko

Co wykonać, aby posiadać śliczne, wypielęgnowane, a przede wszystkim zdrowe kończyny dolne

Mężczyźni w średnim wieku często zwracają uwagę na nogi niewiasty – z tą obiegową opinią możemy się czasami spotkać. Czy to stwierdzenie bywa uzasadnione? Cóż, nie nam to rozstrzygać. Natomiast wart nadmienienia staje się fakt, że dla jednej niewiasty problemem będzie taki wybór spódnic, rajstop i kozaczków, aby maksymalnie wyszczuplić optycznie nogi, podczas gdy inne damy zamartwiają się żylakami.
Continue Reading
Zdrówko

Jakie są sposoby na rozwiązanie problemu niepłodności, jak przebiega procedura in vitro.

Spora ilość par bezskutecznie się stara o dziecko, często będzie to dla nich niezwykle trudne przeżycie. Na pierwszym etapie penwnie będą różnego rodzaju badania, mające za zadanie wyeliminowanie różnych przyczyn, później kochanie się z kalendarzem w ręce, a potem może się pojawić rozczarowanie, wzajemne oskarżenia czy nawet rozwody.
Continue Reading
Zdrówko

Dezynfektory nie muszą mieć dużych wymiarów

Powinniśmy troszczyć się aby nie przenosić bakterii

Jeśli posiadamy gabinet lekarski, to musimy dbać w odpowiedni sposób o bezpieczeństwo pacjentów, tak by nie przenosić chorób z jednego na drugiego. W tym celu potrzebujemy odpowiednich sprzętów, dzięki którym będziemy mogli w czystości zachować wszelkie nasze sprzęty, nawet gdy będą one stosowane wielokrotnie w ciągu dnia. Takie urządzenia nie będą drogie, a mają szansę uchronić każdego przed niemiłymi konsekwencjami.

Continue Reading
Zdrówko

Profesjonalna ocena i leczenie w Szpitalu Okulistycznym

Nasze oczy często są narażone na zmęczenie co zdoła wywoływać ból oraz dyskomfort. Przyczyn bólu oczu zdoła być faktycznie wiele, na przykład zdoła to wynikać z przemęczenia, nieraz jest to także spowodowane zbyt małą ilością snu, długim siedzeniem przy komputerze czy telewizorze. Bóle oczu wolno jednak w nieskomplikowany sposób przezwyciężyć, na przykład chłodnymi kompresami na oczy, jakie odpowiednio dopasowane okazują się niezwykle skuteczne, dłuższym odpoczynkiem czy kroplami do oczu, które można bez trudności dostać w każdej aptece.
Continue Reading
Zdrówko

Plastyka warg sromowych – co musisz wiedzieć, jeżeli zamierzasz zapisać się na ten zabieg?

Kobiety nie zawsze są usatysfakcjonowane z wyglądu swoich miejsc intymnych. Niezwykle powszechnym problemem jest przerost warg sromowych albo ich asymetryczność, co może być przyczyną dyskomfort w powszednim życiu, w trakcie kontaktów intymnych, trudności z dobraniem właściwej bielizny, a nawet ból. Rozwiązaniem tej niedogodności jest plastyka warg sromowych. Jak przebiega tego typu zabieg?
Continue Reading
Bez kategorii

Czym jest odpowiedzialność cywilna doktora? Istotne informacje

Każdy doktor, bez względu na to którą profesję wykonuje, może wziąć odpowiedzialność cywilną i prawną za błędy w sztuce leczniczej, jakie zostały spowodowane jego własnymi działaniami. Nieraz odpowiedzialność taką może ponieść też za błędy personelu leczniczego. Odpowiedzialność prawna i cywilna doktora wynika z wielu różnorodnych przepisów, na przykład z prawa karnego czy również z ustawy o zawodzie doktora.
Continue Reading
Zdrówko

Które z leków powinno się mieć w apteczce w domu na wypadek problemów żołądkowych.

Problemy z pokarmowym układem mogą dotykać wielu ludzi i z różnych przyczyn. Czasami wystarczy zjedzenie czegoś nie do końca świeżego, aby na dłuższy czas znaleźć się w łazience, niekiedy mogą to być jakieś wirusy i bakterie, a czasami nawet dłuższa jazda. Tak naprawdę nie powinno się takich problemów lekceważyć, bo mogą stanowić one pewne niebezpieczeństwo, szczególnie u najmłodszych. Pomijając już kwestię niezdolności do normalnego funkcjonowania czy pracy, to przy dużej biegunce albo wymiotach może się pojawić odwodnienie organizmu.

Continue Reading