Bez kategorii

Jak dobrać obuwie, aby było komfortowe jak też zdrowe dla stóp

Niezwykle istotne są należycie dobrane buciki dla dziecka. Dziecko ma stopę prawie płaską. Gdy zaczyna chodzić, jego stopy zmieniają kształt ponieważ dopasowują się do nowych funkcji. Buty dla dwu, trzyletniego malucha muszą być o 5-6 mm dłuższe od stopy, posiadać okrągłe noski, aby paluszki miały dość miejsca. Niezbędna jest cholewka obejmująca nóżkę powyżej kostki. Najbardziej odpowiednie są buciki zawiązywane.
Continue Reading
Zdrówko

Które skarpety są dobre do wzmożonego wysiłku fizycznego, a jakie na co dzień? Sprawdź, bo ma to wpływ na kondycję twoich stóp

Gdy posiadamy już odpowiednie buty, to nie możemy zapominać o wyborze odpowiednich skarpetek. To prawda, że to mała oraz dosyć specyficzna część garderoby, ale za to bardzo ważna. Warto wiedzieć, że skarpety mają duży wpływ na nasze obuwie. To znaczy, jeżeli dobierzemy złe skarpety nasze obuwie nie będzie oddychać, chociaż powinno. Jednocześnie, spowodować to może masę nieprzyjemnych otarć oraz urazów.
Continue Reading
Dla dzieciaków

W sytuacji, gdy twoje dziecko potrzebuje dobrych bucików, stawiaj na produkty ze skóry, w nich stopa utrzyma świetną kondycję

Dobór właściwego obuwia dla maluszka spędza sen z powiek każdej matki. Stopa w tym najwcześniejszym okresie jeszcze się kształtuje, więc dobranie złej jakości bucików potrafi na nią wpływać bardzo źle. W salonach z obuwiem, jak również w sklepikach z artykułami dla najmłodszych, znajduje się tak szeroki asortyment, że ciężko jest wśród dostępnych bucików wybrać te jedyne.
Continue Reading
Zdrówko

Leczenie odcisków – metody

Każdy z nas prawdopodobnie niejednokrotnie przekonał się na własnej skórze co to nagniotki. W trakcie wielokilometrowych pieszych wędrówek górskich w uciskającym obuwiu, bądź w czasie mozolnej pracy pojawiają się na palcach stóp, rękach nagniotki. Jest niemało rozmaitych wypróbowanych sposobów na pozbycie się odcisków. Mogą to być zarówno specyfiki sprzedawane w aptekach jak i domowe metody.
Continue Reading
Bez kategorii

Jakie środki wskazane jest zastosować na odciski?

W ciągu naszych wyjątkowo długich pieszych eskapad jesteśmy niejednokrotnie narażeni na negatywne działanie różnorodnych czynników. W wielu przypadkach nasze zachowanie niestety nie jest usprawiedliwione, gdyż zwykle mimo zaobserwowania pewnych symptomów w naszym organizmie postanowimy je zbagatelizować. Do grona takich kłopotów, które zazwyczaj zdarzają się nam w trakcie wypraw są odciski. Ich obecność na naszych stopach jest współcześnie niepomiernie powszechna. Zasadniczą przyczyną ich występowania jest niewątpliwie brak przystosowania naszego obuwia do stopy.
Continue Reading
Zdrówko

Jak przeprowadzana jest operacja na haluksy? Czytaka operacja jest niebezpieczna? Czy jest się czego bać? Jakie zapewnia rezultaty?

Stopy mogą naprawdę dużo o nas powiedzieć. Mogą zaświadczyć o naszym stanie zdrowia, schorzeniach i to jakie życie prowadzimy. Kiedy są zaniedbane i zniekształcone, nie tylko jawią się brzydko, aleprzede wszystkim po prostu bolą. Jak więc unikną tego problemu, w jaki sposób działać,aby nie nabawić się haluksów. A kiedy już się pojawią, to jak sobie poradzić?
Continue Reading