Zdrówko

Jak przeprowadzana jest operacja na haluksy? Czytaka operacja jest niebezpieczna? Czy jest się czego bać? Jakie zapewnia rezultaty?

Stopy mogą naprawdę dużo o nas powiedzieć. Mogą zaświadczyć o naszym stanie zdrowia, schorzeniach i to jakie życie prowadzimy. Kiedy są zaniedbane i zniekształcone, nie tylko jawią się brzydko, aleprzede wszystkim po prostu bolą. Jak więc unikną tego problemu, w jaki sposób działać,aby nie nabawić się haluksów. A kiedy już się pojawią, to jak sobie poradzić?
Continue Reading
Zdrówko

Które skarpety są dobre do wzmożonego wysiłku fizycznego, a jakie na co dzień? Sprawdź, bo ma to wpływ na kondycję twoich stóp

Jak mamy już właściwe obuwie, to nie możemy zapominać o doborze odpowiednich skarpetek. To prawda, iż to mała i dość specyficzna część ubioru, lecz za to jak ważna. Trzeba wiedzieć, że skarpety mają duży wpływ na nasze obuwie. To znaczy, jeśli kupimy niewłaściwe skarpety nasze obuwie nie będzie maiło przepływu powietrza, chociaż powinno. Jednocześnie, spowodować to może szereg nieprzyjemnych otarć i urazów.
Continue Reading
Bez kategorii

Jakie środki wskazane jest zastosować na odciski?

W trakcie naszych niezmiernie długich pieszych wypraw jesteśmy w szeregu przypadków wystawieni na negatywne działanie rozmaitych czynników. Często nasze przyzwyczajenie niestety nie jest usprawiedliwione, jako że najczęściej mimo dostrzeżenia pewnych symptomów w naszym organizmie postanowimy je zlekceważyć. Do grona takich kłopotów, które zwykle zdarzają się nam w czasie wypraw są odciski. Ich obecność na naszych stopach jest współcześnie wyjątkowo powszechna. Zasadniczą przyczyną ich występowania jest bez wątpienia brak dostosowania naszego obuwia do stopy.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak dobrać obuwie, aby było komfortowe jak też zdrowe dla stóp

Nadzwyczaj istotne są należycie dobrane buty dla dziecka. Dziecko ma stópkę prawie płaską. Kiedy zaczyna chodzić, jego stópki zmieniają kształt bowiem dostosowują się do nowych funkcji. Buciki dla dwu, trzyletniego dziecka powinny być o 5-6 milimetrów dłuższe od stópki, mieć okrągłe noski, by palce miały dość miejsca. Nieodzowna będzie cholewka obejmująca nóżkę powyżej kostki. Najodpowiedniejsze będą buty sznurowane.
Continue Reading
Zdrówko

Leczenie odcisków – metody

Każdy z nas prawdopodobnie wielokrotnie przekonał się na swojej skórze co to pęcherze. Podczas wielokilometrowych pieszych włóczęg górskich w niekomfortowym obuwiu, bądź w trakcie uciążliwej pracy wychodzą na stopach, dłoniach nagniotki. Jest dużo różnych wypróbowanych metod na usuwanie odcisków. Mogą to być zarówno farmaceutyki sprzedawane w aptekach jak i domowe metody.
Continue Reading
Dla dzieciaków

W sytuacji, gdy twoje dziecko potrzebuje dobrych bucików, stawiaj na produkty ze skóry, w nich stopa utrzyma świetną kondycję

Wybór dobrego obuwia dla malucha spędza sen z powiek każdej matki. Nóżka w tym najwcześniejszym czasie jeszcze się kształtuje, zatem zakładanie nieodpowiednich bucików mogłoby na nią wpłynąć wyjątkowo niekorzystnie. W salonach z obuwiem, jak również w sklepikach z wyposażeniem dla najmłodszych, znajduje się tak bogaty asortyment, że trudno mamom wśród dostępnych bucików wybrać te jedyne.
Continue Reading