Bez kategorii

Mity i stereotypy na temat sterydów, czyli ważne informacje o ich wpływie na zażywających

Wielu bywalców siłowni w którymś momencie marzy o postawie i wyglądzie kulturysty. Przerzucają więc oni ogromną ilość ciężarów, pochłaniają ogromne ilości mięsa, ryżu i różnych odżywek, lecz przyrosty mięśni są niezadowalające. I wtedy pojawiają się pomysły wzięcia czegoś więcej, czyli właśnie sterydów. Wokół sterydów pojawiło się wiele legend oraz mitów.
Continue Reading
Bez kategorii

Używanie sterydów, a bezpieczeństwo zdrowia – spory na temat anabolików

W dobie kultu ciała, wiele ludzi decyduje się na branie tzw. sterydów, jakie mają na celu zwiększenie osiągnięcia perfekcyjnej budowy. Jest dużo batalii wokół tego tematu, bowiem sterydy to też leki. Przykładem jest tu specyfik o nazwie Winstrol. Nazwa towarowa sterydu anabolicznego to Stanozolol. Obecnie jest najbardziej powszechnym środkiem dopingującym w otoczeniu sportowców. Powszechnie wiadomo, iż środek ten jest toksyczny, stąd kontrowersyjność jego zażywania przez kulturystów.
Continue Reading
Informacje sportowe

Jak wyrobić sylwetkę kulturysty? Czy sterydy anaboliczne mogą nam być pomocne?

Masa mięśniowa to faktycznie najbardziej cenny atut kulturysty. Podczas, jak wyrazistość czy symetria są również niezwykle istotnymi kwestiami, to bez masy mięśniowej jednakże takie walory nie będą miały znaczenia. Dobrym przykładem może być pokaz kulturystyczny. Jak każdy z zawodników ma dość identyczny poziom symetrii, to jednakże najbardziej okazały ten, co jest lepiej zbudowany, taki zawodnik wygra rywalizację.
Continue Reading