Bez kategorii

Mity i stereotypy na temat sterydów, czyli ważne informacje o ich wpływie na zażywających

Wielu bywalców siłowni w którymś momencie zaczyna marzyć o wyglądzie i mięśniach kulturysty. Dźwigają więc oni ogromną ilość ciężarów, jedzą kilogramy kurczaków, makaronów i najróżniejszych odżywek, lecz wzrost mięśni jest niezadowalający. I wówczas pojawiają się pomysły zażycia czegoś więcej, czyli właśnie sterydów. Wokół tych substancji pojawiło się dużo mitów i legend.
Continue Reading
Informacje sportowe

Jak wyrobić sylwetkę kulturysty? Czy sterydy anaboliczne mogą nam być pomocne?

Masa mięśniowa to faktycznie najbardziej cenny atut kulturysty. Podczas, jak wyrazistość czy symetria są również niezwykle istotnymi kwestiami, to bez masy mięśniowej jednakże takie walory nie będą miały znaczenia. Dobrym przykładem może być pokaz kulturystyczny. Jak każdy z zawodników ma dość identyczny poziom symetrii, to jednakże najbardziej okazały ten, co jest lepiej zbudowany, taki zawodnik wygra rywalizację.
Continue Reading
Bez kategorii

Jak funkcjonalnie oraz bez szwanku brać sterydy?

Sterydy są środkiem częstokroć użytkowanym przez kulturystów bądź sportowców. Na rynku możemy odszukać dużo rodzajów sterydów, jednak najważniejszym z nich jest testosteron. To właśnie na jego podstawie powstało sporo specyfików i substancji, które pomagają w strukturze mięśni i masy.
Continue Reading
Bez kategorii

Używanie sterydów, a bezpieczeństwo zdrowia – spory na temat anabolików

W dobie kultu ciała, sporo osób decyduje się na używanie tzw. sterydów, które mają na celu zwiększenie osiągnięcia perfekcyjnej muskulatury. Jest dużo sporów wokół tego tematu, bowiem sterydy to też leki. Przykładem jest tu specyfik o nazwie Winstrol. Nazwa towarowa sterydu anabolicznego to Stanozolol. Aktualnie jest najbardziej rozpowszechnionym preparatem dopingującym w świecie sportowców. Powszechnie wiadomo, iż środek ten jest szkodliwy, stąd kontrowersyjność jego stosowania przez kulturystów.
Continue Reading