Informacje sportowe

Jak wyrobić sylwetkę kulturysty? Czy sterydy anaboliczne mogą nam być pomocne?

Masa mięśniowa to zdecydowanie najbardziej wartościowy atut kulturysty. Podczas, gdy wyrazistość czy symetria są także bardzo istotnymi zagadnieniami, to bez masy mięśniowej jednakże tego typu walory nie będą miały znaczenia. Właściwym przykładem może być pokaz kulturystyczny. Jak każdy z zawodników ma dość identyczny poziom symetrii, to jednak najbardziej okazały ten, co jest lepiej zbudowany, taki zawodnik wygra rywalizację.
Continue Reading
Bez kategorii

Mity i stereotypy na temat sterydów, czyli ważne informacje o ich wpływie na zażywających

Wielu odwiedzających siłownię w którymś momencie zaczyna marzyć o postawie i wyglądzie kulturysty. Przerzucają więc oni coraz większe ciężary, pochłaniają ogromne ilości kurczaków, makaronów i różnych odżywek, lecz wzrost mięśni jest niezadowalający. I wówczas pojawiają się pomysły zażycia czegoś więcej, czyli właśnie sterydów. Wokół sterydów pojawiło się dużo legend oraz mitów.
Continue Reading
Bez kategorii

Używanie sterydów, a bezpieczeństwo zdrowia – spory na temat anabolików

W dobie kultu ciała, wiele ludzi decyduje się na branie tzw. sterydów, jakie mają na celu zwiększenie osiągnięcia perfekcyjnej budowy. Jest dużo batalii wokół tego tematu, bowiem sterydy to też leki. Przykładem jest tu specyfik o nazwie Winstrol. Nazwa towarowa sterydu anabolicznego to Stanozolol. Obecnie jest najbardziej powszechnym środkiem dopingującym w otoczeniu sportowców. Powszechnie wiadomo, iż środek ten jest toksyczny, stąd kontrowersyjność jego zażywania przez kulturystów.
Continue Reading