Zdrówko

Jak szukać najlepszego chirurga naczyniowego we Wrocławiu?

Chirurg naczyniowy zajmuje się operacyjnym leczeniem naczyń krwionośnych. Specjaliści w tej dziedzinie leczą m.in. zwężone tętnice, np. szyjnej, co jest profilaktyką wylewu krwi do mózgu, operują żylaki lub hemoroidy, które bardzo często brane bardzo wstydliwie. Powinno się jednak nie lekceważyć tego problemu, a przede wszystkim bezzwłocznie udać się na konsultacje.
Continue Reading
Zdrówko

Jak skutecznie zwalczyć kobiece schorzenia?

Doskonale wiemy, że zdrowie to jedna z naszych życiowych wartości, jakiej znaczenie trudno jest oszacować. Gdy nasz organizm należycie działa i nie dręczą nas żadne uciążliwości nie jesteśmy przeważnie świadomi, jak duży skarb posiadamy. Poniektóre z chorób, jakie nas dotykają mogą mieć na dodatek wyjątkowo uciążliwy charakter. Wiedzą o tym przede wszystkim kobiety, które w środku swojego życia narażone są na intymne schorzenia, jakie potrafią uniemożliwić wykonywanie naszych codziennych obowiązków.
Continue Reading
Zdrówko

Co można zrobić, by pomóc osobie uzależnionej od alkoholu?

Prywatny ośrodek terapii uzależnień albo również publiczny ośrodek to bardzo często jedyne wyjście z tak poważnego problemu. Jak trzeba pomóc osobie uzależnionej od alkoholu? Bardzo istotne jest ciągłe wsparcie rodziny i znajomych, ponieważ alkoholik ma najczęściej słabą psyche i musi mieć oparcie w swoich najbliższych.
Rzecz jasna najwięcej zależy od alkoholika, dlatego, że bez jej osobistej zgody nie ma możliwości skierowania na przymusowe leczenie.
Continue Reading
Zdrówko

Kłopoty z widzeniem? Być może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to sposób

Tak zwane zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba ludzi w podeszłym wieku. Najczęściej pojawia się po pięćdziesiątym-sześćdziesiątym roku życia. Choroba, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialna za problem z plamką żółtą siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To oznacza więc poważne trudności. Choć nie prowadzi do pełnej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to ogromne trudności z wykonywaniem elementarnych czynności, czyli pisania, czytania czy rozpoznawania twarzy.
Continue Reading