Zdrówko

Rola psychologa w spostrzeżeniu podstawy kłopotu

Obecnie coraz to więcej młodych par zbyt szybko decyduje się na rozstanie. Większa część osób preferuje najprostsze rozstrzygnięcia, lecz zawsze warto zawalczyć o rodzinę. Ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie potrafią jasno określić swoich potrzeb i roli w związku, ani zaaprobować tego, że każdy z nas jest inny. Jednym ze sposobów zostania w związku małżeńskim jest terapia małżeńska.
Continue Reading
Zdrówko

Jak mądrze pomagać swojemu dziecku kiedy ma kłopoty psychologiczne?

Niestety w współczesnych czasach kłopoty psychologiczne wśród najmłodszych nie należą do rzadkości. Oczywiście często nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak jeśli już zauważymy coś niepokojącego, wówczas z pewnością powinniśmy zareagować jak najszybciej. Na problemy naszych pociech uwagę często zwracają nam uwagę nauczyciele – warto być z nimi w dobrych stosunkach i na bieżąco monitorować postępy naszego dziecka, rozmawiając z nauczycielem żeby dowiedzieć się, czy nie zauważyli niczego niepokojącego.
Continue Reading
Bez kategorii

Psycholog a psychoterapeuta

Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” obecnie często bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie nie wiedzą, gdzie zwrócić się po pomoc w pozbyciu się określonego problemu. Nierzadko w grę wchodzi również psychiatria. Każdy z tych wymienionych terminów oznacza coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich wymienionych gałęzi zajmują się tą samą sferą życia człowieka, czyli umysłem. Coraz więcej ludzi poszukuje specjalisty, który udzieli wskazówki jak poradzić sobie z określoną sytuacją życiową. Z tego względu hasła typu „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo często wpisywane w Internecie.
Continue Reading
Zdrówko

Efektywne metody leczenia nałogów

Leczenie uzależnień, choć najczęściej nadal pozostaje długotrwałe, jest obecnie znacznie skuteczniejsze niż dawniej. Zostało przeprowadzona olbrzymia ilość badań, wiedza psychologów oraz innych lekarzy jest o wiele szersza, coraz popularniejsze staje się również stosowanie pomocniczych leków, jakie hamują tzw. głód bez takich skutków, jak u poszczególnych używek albo substancji psychoaktywnych. Ponieważ na samym początku zabiegów niezbędna jest efektywna detoksykacja połączona z fachowymi konsultacjami psychologicznymi, właściwym wyjściem dla potrzebującego jak również jego otoczenia wynosi skorzystanie z takich miejsc, jak ośrodek leczenia uzależnień.
Continue Reading
Zdrówko

Dobry psycholog jest bezcenny, jeśli chcemy uporać się z licznymi skomplikowanymi problemami

Jeżeli mamy jakiekolwiek utrapienie psychicznej natury, z którym nie umiemy sobie poradzić, to dobrze będzie pomyśleć nad wizytą u dobrego terapeuty. Aktualnie w dużych miejscowościach działa wyjątkowo dużo gabinetów, gdzie otrzymamy specjalistyczną pomoc.
Uważa się, iż na różne choroby powiązane z psychiką cierpi więcej niż 50% ludzkości na ziemi.
Continue Reading