Zdrówko

Wybierz dobrych terapeutów w leczeniu uzależnienia

Alkoholizm to jeden z większych problemów dla wielu osób, z którym jednak trzeba się zmierzyć. W dzisiejszych czasach wielką ilość kłopotów z kwestiami psychologicznymi i alkoholizmem mogą pomóc rozwiązać doświadczeni specjaliści, o szerokiej wiedzy a, także wielkim doświadczeniu. Ośrodek leczenia uzależnień to za każdym razem ogromne wyzwanie dla uzależnionego, lecz odnosi wiele sukcesów w odstawieniu alkoholu oraz powrotu do społeczeństwa.
Continue Reading
Zdrówko

Jak i gdzie znaleźć dobrego psychoterapeutę, który pomoże nam w trudnych sytuacjach i odmieni nasze życie na lepsze

W obecnych czasach, gdy stres jest na porządku dziennym, coraz więcej osób decyduje się na porady u psychologa czy też terapię. Do tego typu miejsc najczęściej trafiają osoby, które zaobserwowały niepokojące objawy w postaci przykładowo stanów lękowych bądź ataków paniki. Nie powinniśmy się wstydzić korzystania z pomocy psychologa bądź terapeuty. Kiedy jesteśmy narażeni na bardzo duży stres bądź pojawiły się w naszym życiu wydarzenia, mające znaczący wpływ na naszą psychikę można odczuć swego rodzaju dyskomfort i doświadczyć kłopotów natury psychologicznej.
Continue Reading
Bez kategorii

Problemy w małżeństwie: jak skutecznie z nimi zawalczyć?

Małżeństwo to trudny temat – przecież ciężko zakładać, że jeśli dwoje pełnoletnich ludzi wstępuje w związek, to nie będzie pomiędzy nimi wszelkiego rodzaju konfliktów, waśni, etc. To całkowicie typowe – prawda jest taka, iż te pary, który kompletnie są pozbawione kłótni są najzwyczajniej mocno dziwne. I właśnie dlatego czymś ze wszech miar istotnym jest to by wszyscy małżonkowie starali się o to, aby zachować umiar. Pewien mądry profesor powiedział, iż konflikty małżeńskie są wskazane, lecz najbardziej istotne jest to by jeszcze przed zaśnięciem się pogodzić.
Continue Reading
Bez kategorii

Psycholog a psychoterapeuta

Terminy „psychologia” oraz „psychoterapia” na dzień dzisiejszy niejednokrotnie bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, gdzie zwrócić się po pomoc w pozbyciu się danego problemu. Nierzadko w grę wchodzi również psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń oznacza coś innego, pomimo że przedstawiciele wszystkich trzech gałęzi zajmują się tą samą sferą funkcjonowania człowieka, czyli umysłem. Coraz większa liczba ludzi poszukuje specjalisty, który pomoże im poradzić sobie z określoną sytuacją życiową. Z tego powodu frazy w rodzaju „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są niezwykle chętnie poszukiwane w sieci.
Continue Reading
Zdrówko

Jak zmienić złe nawyki

Człowiek ze swojej natury jest istotą niebywale mocno skomplikowaną i w dalszym ciągu nie w pełni wytłumaczalną. Przykładem w tej sytuacji mogą być chociażby nasze zachowania, które modelowane są przez mnóstwo wewnętrznych zdeterminowań, z jakich w większości wypadków nie zdajemy sobie nawet sprawy. Kompleksowość naszych charakterów jest bowiem przez cały czas przedmiotem badań ekspertów z dziedziny psychologii.
Continue Reading
Zdrówko

Pierwsza konsultacja u psychologa

Bezsprzecznie, pierwsza wizyta w gabinecie psychologicznym może stać się dla człowieka potrzebującego pomocy stresogenna. Niezależnie od tego, jak duży będzie kłopot, z jakiego rodzaju się do takiego specjalisty kierujemy. Zwykle już sam fakt tego, że ktokolwiek decyduje się na skorzystanie z takich usług znaczy, iż nie potrafi sobie dać rady. W związku z tym, korzystnie jest wybrać się do tego psychologa co do jakiego ma się pewność, że naprawdę będzie mógł nam pomagać.
Continue Reading