Zdrówko

Jak i gdzie znaleźć dobrego psychoterapeutę, który pomoże nam w trudnych sytuacjach i odmieni nasze życie na lepsze

W dzisiejszych czasach, kiedy stres jest na porządku dziennym, coraz większa liczba osób decyduje się na porady u psychologa czy też terapię. Do tego rodzaju miejsc najczęściej trafiają osoby, które zauważyły niepokojące objawy w postaci na przykład stanów lękowych bądź ataków paniki. Nie należy się wstydzić korzystania z pomocy psychologa albo terapeuty. Gdy jesteśmy nasileni na niezwykle duży stres czy też pojawiły się w naszym życiu zdarzenia, które mają duży wpływ na naszą psychikę można odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort oraz doświadczyć kłopotów natury psychologicznej.
Continue Reading
Zdrówko

Pierwsza konsultacja u psychologa

Bezsprzecznie, pierwsza wizyta w gabinecie psychologicznym może stać się dla człowieka potrzebującego pomocy stresogenna. Niezależnie od tego, jak duży będzie kłopot, z jakiego rodzaju się do takiego specjalisty kierujemy. Zwykle już sam fakt tego, że ktokolwiek decyduje się na skorzystanie z takich usług znaczy, iż nie potrafi sobie dać rady. W związku z tym, korzystnie jest wybrać się do tego psychologa co do jakiego ma się pewność, że naprawdę będzie mógł nam pomagać.
Continue Reading
Bez kategorii

Psycholog a psychoterapeuta

Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” obecnie często bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie nie wiedzą, gdzie zwrócić się po pomoc w pozbyciu się określonego problemu. Nierzadko w grę wchodzi również psychiatria. Każdy z tych wymienionych terminów oznacza coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich wymienionych gałęzi zajmują się tą samą sferą życia człowieka, czyli umysłem. Coraz więcej ludzi poszukuje specjalisty, który udzieli wskazówki jak poradzić sobie z określoną sytuacją życiową. Z tego względu hasła typu „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo często wpisywane w Internecie.
Continue Reading
Zdrówko

Wybierz dobrych terapeutów w leczeniu uzależnienia

Alkoholizm to jeden z większych problemów dla wielu osób, z którym jednak warto się zmierzyć. Współcześnie sporą liczbę problemów ze sprawami psychologicznymi i alkoholizmem są w stanie pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści, o znacznej wiedzy a, także wielkim doświadczeniu. Ośrodek leczenia nałogów to zawsze razem duże wyzwanie dla uzależnionego, ale odnosi sporo sukcesów w odstawieniu alkoholu jak również resocjalizacji.
Continue Reading
Bez kategorii

Problemy w małżeństwie: jak skutecznie z nimi zawalczyć?

Małżeństwo to trudny temat – w końcu ciężko zakładać, że skoro dwoje dorosłych ludzi wstępuje w związek, to nie będzie pomiędzy nimi wszelkiej maści konfliktów, waśni, itp. To w zupełności normalne – fakty są takie, iż takie małżeństwa, który najzupełniej są pozbawione kłótni są najzwyczajniej bardzo dziwne. I dlatego właśnie czymś ze wszech miar ważnym jest to, aby małżonkowie postarali się o to, aby zachować umiar. Jakiś inteligentny profesor rzekł, iż konflikty małżeńskie są wskazane, ale najbardziej istotne jest to by jeszcze przed zaśnięciem się pogodzić.
Continue Reading
Zdrówko

Jak zmienić złe nawyki

Człowiek ze swojej specyfiki jest istotą wyjątkowo mocno skomplikowaną i do tej pory nie w pełni wytłumaczalną. Przykładem tutaj mogą być choćby nasze zachowania, które kształtowane są przez mnóstwo wewnętrznych zdeterminowań, z jakich na ogół nie zdajemy sobie nawet sprawy. Złożoność naszych kręgosłupów moralnych jest bowiem przez cały czas obiektem badań specjalistów z dyscypliny psychologii.
Continue Reading
Edukacja Zdrówko

Warsztaty NLP metodą na sukces.

NLP to ogólnie rzecz ujmując nic innego jak właściwe komunikowanie się ze światem. Dzięki niemu także w naszym własnym, osobistym świecie możemy rozkwitać, by pożyteczniej i przede wszystkim dobrze zacząć zerkać na nasze środowisko. Istotne to zrozumieć i zaaprobować nasze życie, by w rezultacie można było wprowadzać stosowne zmiany.
Continue Reading