Zdrówko

Jak i gdzie znaleźć dobrego psychoterapeutę, który pomoże nam w trudnych sytuacjach i odmieni nasze życie na lepsze

W dzisiejszych czasach, gdy stres jest na porządku dziennym, coraz większa liczba osób decyduje się na porady u psychologa czy też terapię. Do tego rodzaju miejsc najczęściej trafiają osoby, które zaobserwowały niepokojące objawy w postaci na przykład stanów lękowych bądź ataków paniki. Nie należy się wstydzić chodzenia do psychologa albo terapeuty. Gdy jesteśmy nasileni na bardzo duży stres bądź pojawiły się w naszym życiu wydarzenia, mające duży wpływ na naszą psychikę możemy odczuwać pewnego rodzaju dyskomfort a także doświadczyć kłopotów natury psychologicznej.
Continue Reading
Zdrówko

Jak zmienić złe nawyki

Człowiek ze swojej natury jest istotą niezmiernie mocno skomplikowaną i do tej pory nie w pełni wytłumaczalną. Przykładem w tym miejscu mogą być choćby nasze zachowania, które kształtowane są przez wiele wewnętrznych uwarunkowań, z których przeważnie nie zdajemy sobie nawet sprawy. Złożoność naszych charakterów jest bowiem przez cały czas tematem badań fachowców z dyscypliny psychologii.
Continue Reading
Edukacja Zdrówko

Warsztaty NLP metodą na sukces.

NLP to generalnie rzecz ujmując nic innego jak właściwe komunikowanie się ze światem. Za jego pomocą również w naszym wewnętrznym, osobistym świecie możemy rozkwitać, aby lepiej i głównie korzystnie zacząć patrzeć na nasze otoczenie. Najistotniejsze to zrozumieć oraz zaakceptować nasze życie, aby w rezultacie móc wprowadzać odpowiednie zmiany.
Continue Reading
Bez kategorii

Psycholog a psychoterapeuta

Terminy „psychologia” oraz „psychoterapia” w dzisiejszych czasach nierzadko są ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie nie wiedzą, gdzie zwrócić się po pomoc w pozbyciu się danego problemu. Niejednokrotnie w grę wchodzi również psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń określa coś innego, pomimo że reprezentanci wszystkich trzech dziedzin zajmują się tym samy elementem funkcjonowania człowieka, a mianowicie umysłem. Coraz większa liczba ludzi szuka profesjonalisty, który pomoże im poradzić sobie z określoną sytuacją życiową. Z tego powodu hasła w rodzaju „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są niezwykle chętnie wpisywane w sieci.
Continue Reading
Zdrówko

Pierwsza konsultacja u psychologa

Bezsprzecznie, pierwsza wizyta w gabinecie psychologicznym może stać się dla człowieka potrzebującego pomocy stresogenna. Niezależnie od tego, jak duży będzie kłopot, z jakiego rodzaju się do takiego specjalisty kierujemy. Zwykle już sam fakt tego, że ktokolwiek decyduje się na skorzystanie z takich usług znaczy, iż nie potrafi sobie dać rady. W związku z tym, korzystnie jest wybrać się do tego psychologa co do jakiego ma się pewność, że naprawdę będzie mógł nam pomagać.
Continue Reading
Zdrówko

Wybierz dobrych terapeutów w leczeniu uzależnienia

Alkoholizm to jeden z większych problemów dla wielu osób, z którym jednak warto się zmierzyć. Współcześnie sporą liczbę problemów ze sprawami psychologicznymi i alkoholizmem są w stanie pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści, o znacznej wiedzy a, także wielkim doświadczeniu. Ośrodek leczenia nałogów to zawsze razem duże wyzwanie dla uzależnionego, ale odnosi sporo sukcesów w odstawieniu alkoholu jak również resocjalizacji.
Continue Reading
Bez kategorii

Problemy w małżeństwie: jak skutecznie z nimi zawalczyć?

Małżeństwo to trudny temat – w końcu ciężko zakładać, że skoro dwoje dorosłych ludzi wstępuje w związek, to nie będzie pomiędzy nimi wszelkiej maści konfliktów, waśni, itp. To w zupełności normalne – fakty są takie, iż takie małżeństwa, który najzupełniej są pozbawione kłótni są najzwyczajniej bardzo dziwne. I dlatego właśnie czymś ze wszech miar ważnym jest to, aby małżonkowie postarali się o to, aby zachować umiar. Jakiś inteligentny profesor rzekł, iż konflikty małżeńskie są wskazane, ale najbardziej istotne jest to by jeszcze przed zaśnięciem się pogodzić.
Continue Reading