dermatolog

Lepiej zapobiegać niż później leczyć, czyli dlaczego nie możemy przekładać wizyty u lekarza w nieskończoność?

Widok z fotele u dentysty
Autor: merri
Źródło: http://www.flickr.com
Ze zdrowiem nie ma co żartować. Jeśli obawiamy się, że coś jest nie tak szybko powinniśmy wybrać się do lekarza. Dlaczego? Szybciej rozpoczęte leczenie daje szansę na wyzdrowienie. Nawet zwykły ból głowy może być symptomem czegoś poważniejszego. W myśl mądrej dewizy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, pomyślmy zapisanie się na wizytę u lekarza.

Jeżeli dokucza nam jakaś dolegliwość, niezwykle istotne jest znalezienie jej przyczyny i wyeliminowanie jej.

Lekarz endokrynolog
Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com
To jednak bywa chyba najtrudniejszym etapem w całym procesie leczenia. Skuteczna diagnoza jest podstawą jeśli chodzi o pełne wyzdrowienie czy pozbycie się kłopotliwej dolegliwości. Potrzebne jest do tego sporo wiedzy i rozeznania. Bardzo często jednak, źle diagnozujemy źródło choroby bądź uciążliwych przypadłości – przykładowo mając wysuszoną skórę w pierwszym rzędzie odwiedzamy dermatologa, by przepisał nam maści, o działaniu nawilżającym, z czasem jednak okazuje się, że kłopot pomimo używania zalecanych preparatów nie znika. Jego przyczyna tkwić może bowiem głębiej – w gruczołach, stąd też to nie do dermatologa, a do endokrynologa należy się w takim przypadku udać.

Parę dobrych metod na ładne włosy

włosy
Ładne włosy to od dawna świadectwo urody, a nawet panowania. Długie i zadbane czupryny królów z dawnej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich władzę. A każdy z pewnością kojarzy z Biblii przypowieść o Samsonie, człowieku, który brał swą tężyznę fizyczną ze swoich bujnych włosów.

Pragnąc zatroszczyć się o własną skórę dobrze jest pomyśleć o wizycie u profesjonalisty

leczenie trądziku młodzieńczego
Autor: Derek Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Wizerunek jest obecnie nadzwyczaj istotny dla znacznej części ludzi. Koncentrujemy się na naszym stroju, fryzurze bądź, w przypadku pań, makijażu i pragniemy codziennie wyglądać idealnie.

Jak najskuteczniej pożegnać się z trądzikiem i cieszyć się piękną skórą?

Leczenie trądziku
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Nawracający trądzik jest bardzo nieprzyjemnym utrapieniem. Nie tylko spędza sen z powiek nastolatkom, ale również powoduje szpecące blizny. W jaki sposób możemy się pozbyć tego problemu już na zawsze? Leczenie trądziku to długotrwały proces, ale na szczęście nie misja skazana na niepowodzenie. Lepiej jednak nie poddawać naskórka eksperymentom, a natychmiast wybrać się z wizytą do dermatologa.
Syndicate content