tłumacz

Kilka słów o tłumaczeniach. Poczytaj najważniejsze informacje

Biznesmen
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W okresie ogarniającej nas globalizacji, dobra znajomość co najmniej trzech obcych języków zdaje się być fundamentalna. Niefortunnie niezbyt wielu spośród nas wystarczająco dobrze posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym. Najpowszechniej używany jest język angielski, ale w zachodniej części kraju, również we Wrocławiu, z uwagi na niedaleką odległość do niemieckiej granicy w przewadze jest język niemiecki.

Tłumacz z języka hiszpańskiego i na hiszpański - gdzie?

tłumacz z prelegentem
Autor: TED Translators
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wszyscy doskonale wiemy, że bez znajomości języka obcego nie jest łatwo. Wiele osób chce nauczyć się języka angielskiego, bo jest to język znany, którym posługuje się ogromna liczba osób na całej ziemi. Ale często potrzebni są nam tłumacze, gdy język jest dla nas nieznany. Tak, więc bycie tłumaczem jest faktycznie świetną profesją, która przynosi zyski.

Na czym polega profesja przysięgłego tłumacza? Czy taki zawód jest ciekawy?

tłumacz
Autor: Social Fresh
Źródło: http://www.flickr.com
Zdawać by się mogło, że poznanie dogłębnie jakiegoś języka – czy to od strony formalnej, bądź bardziej powszedniej, „slangowej”, jest fundamentem w przypadku pracy tłumacza. Nadto winien znać on konteksty kulturowe, jakie zapewniają uchwycenie idiomów lub bardziej regionalnych odmian języka. To niezwykle obszerny wachlarz wiedzy, jednakże jeśli interesują nas tłumaczenia przysięgłe, będzie on skąpy. Warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi tego zawodu, albowiem to pozwoli spostrzec różnice pomiędzy pracą zwykłego tłumacza a tłumaczem przysięgłym.

Kilka słów o śląskich tłumaczach przysięgłych…

Elektroniczny słownik z Wi Fi
Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
  W dobie ogarniającej nas globalizacji nierzadko zdarza się, iż potrzebne nam jest tłumaczenie jakichś potrzebnych dokumentów. Również kiedy migrujemy za granicę bywa to nieuniknione, zwłaszcza, gdy nie znamy odpowiednio dobrze języka, a musimy coś załatwić.
Syndicate content