tłumacz

Kilka słów o tłumaczeniach. Poczytaj najważniejsze informacje

Biznesmen
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W okresie ogarniającej nas globalizacji, dobra znajomość co najmniej trzech obcych języków zdaje się być fundamentalna. Niefortunnie niezbyt wielu spośród nas wystarczająco dobrze posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym. Najpowszechniej używany jest język angielski, ale w zachodniej części kraju, również we Wrocławiu, z uwagi na niedaleką odległość do niemieckiej granicy w przewadze jest język niemiecki.

Tłumacz z języka hiszpańskiego i na hiszpański - gdzie?

tłumacz z prelegentem
Autor: TED Translators
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wszyscy doskonale wiemy, że bez znajomości języka obcego nie jest łatwo. Wiele osób chce nauczyć się języka angielskiego, bo jest to język znany, którym posługuje się ogromna liczba osób na całej ziemi. Ale często potrzebni są nam tłumacze, gdy język jest dla nas nieznany. Tak, więc bycie tłumaczem jest faktycznie świetną profesją, która przynosi zyski.

Na czym polega profesja przysięgłego tłumacza? Czy taki zawód jest ciekawy?

tłumacz
Autor: Social Fresh
Źródło: http://www.flickr.com
Zdawać by się mogło, iż poznanie do głębi dowolnego języka – bądź to od strony formalnej, czy bardziej powszedniej, „slangowej”, jest podstawą w przypadku pracy tłumacza. Dodatkowo musi znać on konteksty kulturowe, jakie zapewniają zrozumienie idiomów bądź bardziej regionalnych odmian języka. To niezwykle szeroki wachlarz wiedzy, jednak jeśli interesują nas tłumaczenia przysięgłe, będzie on niewystarczający. Warto zaznajomić się ze szczegółami dotyczącymi tegoż zawodu, bowiem to pozwoli zauważyć różnice pomiędzy pracą zwyczajnego tłumacza a przysięgłym tłumaczem.

Kilka słów o śląskich tłumaczach przysięgłych…

Elektroniczny słownik z Wi Fi
Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
  W dobie daleko idącej globalizacji często zdarza się, że potrzebujemy tłumaczenia jakichś potrzebnych dokumentów. Także kiedy migrujemy za granicę bywa to niezbędne, szczególnie, gdy nie znamy wystarczająco biegle języka, a musimy coś załatwić.
Syndicate content