język

Kilka słów o tłumaczeniach. Poczytaj najważniejsze informacje

Biznesmen
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W okresie ogarniającej nas globalizacji, dobra znajomość co najmniej trzech obcych języków zdaje się być fundamentalna. Niefortunnie niezbyt wielu spośród nas wystarczająco dobrze posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym. Najpowszechniej używany jest język angielski, ale w zachodniej części kraju, również we Wrocławiu, z uwagi na niedaleką odległość do niemieckiej granicy w przewadze jest język niemiecki.

Lekcje polskiego dla osób zza granicy w stolicy

szkoła językowa
Autor: Moody College of Communication
Źródło: http://www.flickr.com
Szkoła koncentruje się wyłącznie na nauczaniu j. polskiego jako obcego. Szkoła skupiając się tylko na jednym języku, może zapewnić studentom - najwyższą jakość nauczania, stworzenie grup o zróżnicowanych poziomach nauczania oraz zatrudnienie najlepszej kadry. Szkoła jest przekonana, że można nauczyć się polskiego szybko, lecz wymaga to odpowiedniego podejścia. Skuteczna metoda jest tym bardziej istotna, im bardziej złożona jest gramatyka danego języka, a język polski może poszczycić się wieloma niuansami gramatycznymi, które w innych językach wcale nie występują.

Dlaczego opłaca się chodzić na lekcje języka angielskiego? Jakie istnieją ważne powody by to zrobić?

nauka języków
Autor: Shane Global
Źródło: http://www.flickr.com
Czy opłaca się chodzić na lekcje języka angielskiego? To pytanie zdecydowanie wydaje się zbyt banalne, gdyż odpowiedź jest oczywista. Uczenie się tego języka to jedynie plusy. Każdy bowiem posiada jakieś inne priorytety, które może zrealizować przez naukę tego języka. Czy będą to podróże, praca czy poznawanie osób z innych państw, a może kontakty w celach biznesowych, literatura światowa czy zdobywanie certyfikatów - każdy powód jest odpowiedni, żeby rozpocząć naukę.

Czy jest praca po studiach humanistycznych? Najlepiej mieć świadomość o tym wcześniej

tłumacz w pracy
Autor: Joshin Yamada
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy w klasie licealnej, musimy podjąć bardzo istotną decyzję - jak pragniemy aby nasza nauka dalej wyglądała? Podejmujemy się licencjatu czy zakańczamy naukę w danym momencie? Jakie kierunki wybrać? Językowe czy bardziej ścisłe? Co począć, aby po zakończeniu szkoły wyższej znaleźć zatrudnienie w zawodzie? Czy jest praca dla humanistów? Owszem, jest, jeśli podejmą się kierunków humanistycznych.

Nauka języka angielskiego w gronie najmłodszych i osób dojrzałych

angielski
Autor: Kaplan International English
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nauka języków obcych jest w zasadzie koniecznością dla dużej liczby osób. Z umiejętności posługiwania się językami wypływa bowiem wiele rozmaitych korzyści, łączących się w pierwszej kolejności z łatwiejszym podróżowaniem i nawiązywaniem kontaktów z obywatelami innych państw. Na chwilę obecną z kolei przemieszczanie się pomiędzy krajami jest znacznie łatwiejsze niż dawniej, toteż tym bardziej warto znać języki i kulturę innych państw.
Syndicate content