lampy

Jakie symptomy ma zimowa depresja i jakie są najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

depresja
Autor: RenaudPhoto
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz dłuższe noce, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednego dorosłego pojawia się depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już na początku zimy i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości promieni słonecznych. Symptomy depresji sezonowej są dość podobne do klasycznej odmiany tego schorzenia, choć ta szczęśliwie kończy się, jak tylko będzie więcej słońca.

Niebanalne projekty na zatrzymanie młodych osób w domu na weekendowe wieczory

Czy młodzież może pozostawać ukontentowana, prowadząc jednocześnie wzmożone życie familijne? Lektura reportaży w popularnych dwutygodnikach dla kobiet i relacje zasłyszane w miejskich trolejbusach, każą negatywnie odpowiedzieć na tak sformułowane zapytanie.

W gabinetach psychiatrycznych coraz nagminniej polecane jest leczenie depresji światłem a także wyróżnia się słuchawki do światłoterapii

Depresja zimowa
Autor: Hopl.pl
Źródło: Hopl.pl
Obecnie ludzi cierpiących z różnorodnych powodów na melancholię jest kłopotliwie mnóstwo. Przejmuje to osoby w nadzwyczaj przeróżnym wieku, stąd istotne jest stosowne dostosowanie eksperta i terapii do osobistego przypadku.

Oświetlamy wnętrze! Jak za sprawą lamp podkreślić wystrój domu?

oświetlenie
Autor: Ondrej Prostrednik
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważną rolę w przypadku aranżacji wnętrza pełni oświetlenie, które jest w stanie skutecznie podkreślać wszelkie walory pomieszczenia i wprowadzić przyjemny klimat. Wyraźne oświetlenie zapewnia doskonałą widoczność oraz poczucie komfortu, natomiast niezbyt duże lampki stwarzają przyjemny klimat, który skłania mieszkańców do wypoczynku.

Kiedy w pochmurne miesiące nie zamierzasz gubić dobrego nastroju, zainwestuj w lampę antydepresyjną

lampa antydepresyjna
Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkamy w klimacie, jaki przez przeważającą część roku nie rozpieszcza nas ładną oraz ciepłą pogodą, co może znacząco oddziaływać na samopoczucie. Kiedy wraz z jesienią zaczynają się zimne i pochmurne dni, ludzki organizm próbuje się buntować. Coraz częściej pokazuje się zmęczenie oraz wstręt do wychodzenia z mieszkania.
Syndicate content