rakieta

Jak dopasować rakietę do tenisa do swoich potrzeb?

tenis
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Tenis jest sportem na chwilę obecną coraz popularniejszym. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce pokutowało zwykle zdanie, że jest to dziedzina tylko dla bogatych ludzi, a więc w pewnym sensie elitarna. Ta tendencja z wolna się odwraca i obecnie coraz większa liczba osób najmłodszych i starszych próbuje swoich sił na korcie. Tenis bez wątpienia jest dyscypliną wymagającą znacznej siły, a przy tym wyrabiającą refleks i formę.

Tenis - sport dla ciekawych osób. Jak i czym ćwiczyć? Co trzeba zrobić na początku?

tenis
Autor: Matt Cloutier
Źródło: http://www.flickr.com
Także raczkujący, jak i mocniej profesjonalny gracz tenisowy, zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, jak ważną rzeczą jest zakup dostosowanego do potrzeb sprzętu. Znakomity dobór rakiety do tenisa, może zaważyć o przebiegu naszej rozgrywki. Przeważnie w większym stopniu przykładamy uwagę do wyboru instruktora, współuczestników treningu czy ubrania. Jednak decyzji o doborze rakiety powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu.

Naciągi do rakiet tenisowych, punkt handlowy z akcesoriami tenisowymi

rakieta tenisowa
Źródło: pixabay.com
Każdy gracz w tenisa ma obowiązek dbać o własną rakietę, ażeby powiększyć wytrzymałość naciągu. Aby nie wystawiać rakiety na aktywność ekstremalnych temperatur, bądź wilgoci, powinno się stale trzymać rakietę w specjalnej torbie do chronienia rakiet. Naciągi tenisowe naturalne są stworzone z krowiego, czy też owczego jelita w nadzwyczaj złożonym procesie. Ich najistotniejsze cechy to świetna elastyczność, mała utrata naciągnięcia i żywotność.

Jak wybrać oprzyrządowanie do gry w tenisa? Tutaj poznasz odpowiedzi

tenis
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że sport to jedna z pasji, jaką warto jest uprawiać. Wywiera ona wpływ bowiem w samych plusach na stan naszego zdrowia co niewątpliwie jest sytuacją pożądaną. Regularne praktykowanie przeróżnych aktywności może poprawić funkcjonowanie naszego ciała a także w wielu przypadkach przedłużyć nasze życie.

Jak dobrać pasującą piłkę do tenisa?

tenis
Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi nie docenia znaczenia piłek tenisowych. Prawdą jest jednak to, że odpowiednio dobrana piłka może zmienić przebieg gry.Profesjonaliści używają nowych piłek prawie w każdym momencie. Trenują nimi, aby w celu przyzwyczajenia się do nich i wiedzieć jak ich wykorzystać, gdy zaczyna się mecz. Gracze pierwszy raz wymieniają piłki do tenisa już po 7 gemie meczu, a później robią tak konsekwentnie co dziewięć kolejnych gemów. To chyba trafnie obrazuje, jak bardzo istotny jest cały ten proceder.
Syndicate content