chrzest

Butiki z dewocjonaliami proponują niezmiernie śliczne komplety do chrztu

chrzest święty
Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Narodziny potomka to moment ogromnie ważny zarówno dla rodziców jak i pozostałej części rodziny. Od samego początku rozmawia się na temat tego, kim będzie w przyszłości, jak je wychować i co uczynić, żeby przekazać najważniejsze wartości. W rodzinach katolickich, po narodzinach potomka nadzwyczaj znaczącym aspektem jest chrzest, który wedle wierzeń zdejmuje grzech pierworodny. Z tej przyczyny w całej familii, gdy zbliża się chrzest widać wielkie ożywienie.

W co ubrać dziecko do chrztu? Sprawdzamy czym się kierować przy kupnie ubranka dla chłopczyka a czym dla dziewczynki!

ubrana do chrztu dla niemowląt
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Chrzest jest pierwszą ważną uroczystością w życiu malutkiego dziecka. W tym dniu to właśnie ono jest w centrum uwagi najbliższej rodziny i zaproszonych znajomych. Tak więc, należy dołożyć wielkich starań, by chwila ta była niezapomniana.

Jak wyselekcjonować doskonały podarunek na pierwsze urodzinki?

spacerówki
Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Wielu rodziców, także chrzestnych, nie za każdym razem do końca wie, jakie prezenty na roczek będą dla małego dziecka najbardziej właściwe. Jak się okazuje, całkowicie inny powinien być podarunek na roczek dla dziewczynki, zaś inny podarek na roczek dla chłopca.

Niebanalne zaproszenie na chrzciny naszego potomka

Chrzest dziecka
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
W polskiej tradycji chrzciny dziecka to zwyczajna sprawa. Dlatego kiedy pojawia się na świecie dziecko, a rodzicami są nasi znajomi, to powinniśmy się spodziewać, że niebawem dostaniemy zaproszenie na chrzest. Choć prawda jest taka, że na chrzest bardzo często zapraszana jest bliska rodzina i matka chrzestna i ojciec chrzestny. Mimo to i tak wręcza się rodzinie i bliskim zaproszenia na chrzciny. Tego typu zaproszenia mogą być bardzo różne. Najwięcej zależy od tego, czy to chrzest chłopca czy dziewczynki. Najczęściej to matka zabiera się za szukanie ładnego zaproszenia na chrzciny. A zaproszeń jest faktycznie dużo także będzie, z czego wybierać. Dobrze, więc odrobinę wcześniej się za to zabrać, by zaproszenia zdążyły do nas przyjść, jeżeli zamówiliśmy je online i by udało nam się je dostarczyć.

Interesujące pomysły na prezent z okazji chrztu. Jaki upominek możemy wręczyć maleństwu na upamiętnienie wyjątkowego dnia?

chrzciny
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto miał przyjemność zostać rodzicem chrzestnym prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, jak wielkim wyzwaniem jest kupienie prezentu dla maluszka. Wypada zatroszczyć się o to, aby prezent, który dajemy z okazji chrztu stanowił pamiątkę na długie lata. Chociaż w sklepach z prezentami dla dzieci możemy znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, dużą część z nich nie jest w stanie podkreślić charakteru tak wspaniałego dnia, którym jest chrzest.
Syndicate content