Leczenie

Czy istnieją w dniu dzisiejszym skuteczne metody chirurgicznego leczenia otyłości?

otyłość
Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl
Duża część z nas świetnie wie, że utrzymanie świetnej sylwetki w dzisiejszych czasach jest przez nas niezmiernie pożądane. Nasza postawa oraz wizerunek ma w wielu przypadkach ogromny wpływ na mnóstwo czynników naszego życia codziennego. Chociaż przyzwyczailiśmy się mawiać, że to nie szata to ozdabia człowieka, to jednak posiadanie przyciągającego ciała jest w stanie niezwykle mocno nam pomóc. Na nieszczęście w wielu przypadkach nasze ciało nie wygląda tak, jakbyśmy tego pragnęli.

Leki bez recepty

pyszne jedzenie w restauracji
Autor: Sundy Lyn
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy dobrze wie jak to bywa, czasem dopada nas jakaś dolegliwości i zdaje nam się, że coś popsuło się w ciągu kilku dni. Jednak rzeczywistość jest taka, że przez czasem lata katujemy nasze ciało i choć nie widzimy skutków na zewnątrz, to na pewno po pewnym czasie odczuwamy nasze narządy. Musimy odczuwać różne bóle, które prowadzą do tego, że musimy pójść do lekarza. A dobrze byłoby zawczasu pomyśleć o profilaktyce, zwłaszcza, że w obecnych czasach posiadamy pod ręką mnóstwo różnego typu suplementów diety.

Jakie jest znaczenie systematycznych i regularnych kontrolnych badań u okulisty na stan naszego wzroku.

Okulista
Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Wzrok to najważniejszy narząd zmysłu dla każdego człowieka i jego utrata jest niezmiernie bolesna dla każdego, kogo dotknie. Współczesna wiedza okulistyczna dobrze sobie radzi z większością chorób oczu, nawet z takimi, jakie jeszcze dwadzieścia lat temu skazywały chorego na niewidzenie. Jednak bardzo duże zmiany stylu życia, zbyt duże używanie komputerów i telewizorów powoduje, że bardzo dużo ludzi ma kłopoty ze wzrokiem.

Kłopoty ze wzrokiem, to znaczy kiedy należy udać się do okulisty?

okulista
Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com
Oczy są niezmiernie ważnym narządem, zaś ich nieprawidłowe działanie zdoła ogromnie negatywnie wpłynąć na nasze życie. Jeśli więc odbieramy bóle oczu, zauważamy zaburzenia widzenia lub inne nieprawidłowości, potrzebnie powinniśmy jak najszybciej udać się do okulisty. Kłopotów z oczami nie wolno lekceważyć. Oczywiście zdoła się okazać, że ból oczu wynika z przemęczenia czy długiej pracy przed komputerem.

Jak przedstawia się klasyczna chińska medycyna?

chiny
Źródło: pixabay.com
Medycyna chińska to niezwykle interesująca medyczna tradycja chińska, która ma już więcej niż 3 tysiące lat. W medycynie chińskiej szeroką wagę przykłada się do akupunktury, odpowiedniej diety, akupresury, i także gimnastyki oraz ziołolecznictwa. W medycynie chińskiej można zauważyć wielką dbałość o profilaktykę, opiera się ona również na teorii pięciu przemian i yin oraz yang. Medycyna chińska kładzie wysoki nacisk na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i jego narządów.
Syndicate content