Leczenie

Czy istnieją w dniu dzisiejszym skuteczne metody chirurgicznego leczenia otyłości?

otyłość
Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl
Duża część z nas świetnie wie, że utrzymanie świetnej sylwetki w dzisiejszych czasach jest przez nas niezmiernie pożądane. Nasza postawa oraz wizerunek ma w wielu przypadkach ogromny wpływ na mnóstwo czynników naszego życia codziennego. Chociaż przyzwyczailiśmy się mawiać, że to nie szata to ozdabia człowieka, to jednak posiadanie przyciągającego ciała jest w stanie niezwykle mocno nam pomóc. Na nieszczęście w wielu przypadkach nasze ciało nie wygląda tak, jakbyśmy tego pragnęli.

Leki bez recepty

pyszne jedzenie w restauracji
Autor: Sundy Lyn
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy dobrze wiemy jak to się zdarza, czasem dopada nas jakaś dolegliwości i zdaje nam się, że coś popsuło się w ciągu kilku dni. A prawda jest taka, że przez tygodnie katujemy nasze ciało i chociaż nie widzimy efektów na zewnątrz, to jednak po pewnym czasie odczuwamy nasze narządy. Zaczynamy czuć różne bóle, które sprawiają, że trzeba iść do lekarza. A dobrze byłoby po prostu pomyśleć o profilaktyce, szczególnie, że w obecnych czasach posiadamy pod ręką wiele różnego typu suplementów diety.

Jakie jest znaczenie systematycznych i regularnych kontrolnych badań u okulisty na stan naszego wzroku.

Okulista
Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Wzrok to najważniejszy narząd zmysłu dla każdego człowieka i jego utrata będzie niezmiernie bolesna dla każdego, kogo to spotka. Nowoczesna okulistyka radzi sobie z dużą częścią chorób wzroku, nawet z takimi, jakie jeszcze dwadzieścia lat wcześniej skazywały chorego na ślepotę. Jednak bardzo duże zmiany w codziennym życiu, zbyt duże użytkowanie sprzętu komputerowego i telewizorów sprawia, że bardzo dużo ludzi ma kłopoty ze wzrokiem.

Kłopoty ze wzrokiem, to znaczy kiedy należy udać się do okulisty?

okulista
Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com
Oczy są niezmiernie znaczącym narządem, natomiast ich nieprawidłowe działanie może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze życie. Jeśli więc odczuwamy bóle oczu, zauważamy zaburzenia widzenia lub inne nieprawidłowości, koniecznie powinniśmy jak najszybciej udać się do okulisty. Kłopotów z oczami nie wolno zaniedbywać. Oczywiście zdoła się okazać, iż ból oczu wynika z przemęczenia czy długiej pracy przed komputerem.

Jak przedstawia się klasyczna chińska medycyna?

chiny
Źródło: pixabay.com
Medycyna chińska to niezwykle interesująca medyczna tradycja chińska, która ma już więcej niż 3 tysiące lat. W medycynie chińskiej szeroką wagę przykłada się do akupunktury, odpowiedniej diety, akupresury, i także gimnastyki oraz ziołolecznictwa. W medycynie chińskiej można zauważyć wielką dbałość o profilaktykę, opiera się ona również na teorii pięciu przemian i yin oraz yang. Medycyna chińska kładzie wysoki nacisk na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i jego narządów.
Syndicate content