terapia

Kłopoty z widzeniem? Być może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to sposób

oczy
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba ludzi w starszym wieku. Najczęściej pojawia się po 50-60 roku życia. Choroba, jak sama nazwa definiuje, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To znaczy więc realne kłopoty. Chociaż nie prowadzi do całkowitej ślepoty, to faktycznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to znaczne problemy z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli czytania, pisania czy rozpoznawania twarzy.

Jakim sposobem przeprowadza się terapię narkomanom?

strzykawki
Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com
Terapia uzależnionych od używek można rozdzielić na trzy główne kroki, odtrucie, leczenie i terapia utrzymująca. Kiedy alkoholik ukończy cykl odkłamywania i zda sobie sprawę ze swojego uzależnienia, zadaje sobie pytanie: co począć?

Lekarzu wylecz się sam - jak w XXI wieku leczymy się z tych poważniejszych oraz tych niegroźnych chorób czy przykrych dolegliwości

lekarz, leczenie
Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Od czasu, gdy dostęp do internetu stał się powszechny, mieszkańcy Polski o dużo częściej leczą się na własną odpowiedzialność. Lekarze przypominają, aby nie zasięgać porad u tzw. doktora Google, lecz w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów niezwłocznie podjechać do gabinetu lekarskiego albo nawet na oddział ratunkowy powiatowego szpitala.

Na dobre i na złe – jak uniknąć małżeńskich kłótni

małżeństwo
Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Ślub to ważny moment w życiu w zasadzie każdej osoby. Czy kobieta, czy mężczyzna chce znaleźć tą jedną osobę, z którą będzie mogła/mógł wspólnie żyć i rozwijać się. Wszystko jest pięknie, gdy wpatrzeni w siebie przechodzimy przez życie z uśmiechem na twarzy. Kłopoty zaczynają pojawiać się wówczas, gdy nie umiemy sprostać pojawiającym się … problemom.

Wyleczenie się z uzależnienia od narkotyków to długa i wyboista droga którą konieczne jest jednak przebyć

człowiek w depresji
Autor: ryan melaugh
Źródło: http://www.flickr.com
Narkomania to teraz nader duży kłopot w naszym społeczeństwie. Być może czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że narkomania w państwie dotyka bardzo wielkiej ilości ludzi – między innymi ludzi młodych, stających przed możliwością spełnienia wszystkich oczekiwań przyjaciół.
Syndicate content