znajomość

Do czego nam się przyda znajomość angielskiego? Parę faktów

Angielski zegar
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Nie raz możemy usłyszeć w telewizji lub przeczytać w gazetach, iż język angielski jest językiem ponadnarodowym. Ale gdzie na świecie można porozumieć się w tym języku bez większych problemów?

Język angielski to język oficjalny (czy też ponad 90 procent populacji używa go) w: Anglii, USA, Irlandii Północnej, Kanadzie, Australii, Filipinach, Nowej Zelandii, Jamajce, a także w paru pomniejszych państwach. W wymienionych państwach bez żadnego kłopotu porozumiemy się w tym języku, bowiem język angielski jest w nich językiem urzędowym lub jest stosowany przez większą część populacji.

Poznawanie obcego języka - szansa na przeżycie fantastycznej przygody

prawo na świecie
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Mało jest przedmiotów w szkole, jakie potem tak bardzo przydają się w dorosłym życiu jak języki. Ich znajomość to w dzisiejszym świecie absolutna podstawa, bez której ciężko podróżować czy prowadzić interesy.


Z pewnością w dzieciństwie bliscy ciągle zachęcali nas do wytężonej nauki - takie jest zadanie starszych Jednak z pewnością największy nacisk był kładziony na naukę niemieckiego albo innego języka, który był nauczany w naszej szkole.
Syndicate content