szkoła

Potoczny język angielski, czyli to co będzie nam niezbędne, aby porozumieć się z innymi w obcym języku

rozmowa
Autor: Connect Euranet
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas uczy się języka angielskiego, a duża część zaczęła naukę już w szkole i obecnie kontynuuje ją na przykład w szkołach językowych. W wielu przypadkach informacje nabyte na zajęciach nie wystarczają w pełni, aby sprawnie porozumieć się w obcym języku.

Co warto wiedzieć na język polski szkoła podstawowa?

Kiedy nasze potomstwo zaczyna wchodzić do szkoły podstawowej może nam się zdawać, że będziemy w stanie mu dopomóc i bez trudu będziemy wraz z nim wypełniać przeróżne zadania matematyczne albo z języka polskiego.

Dla mnóstwa ludzi zza granicy żyjących w naszym kraju język bywa sporą barierą - kursy lingwistyczne

kurs
Autor: Col Ford and Natasha de Vere
Źródło: http://www.flickr.com
Polska jest aktualnie jednym z atrakcyjniejszych państw dla obcokrajowców. Coraz więcej osób przybywa tu na studia, do pracy i planuje tu swoje życie. Nie sposób jednakże ukryć, że w większości przypadków język jest niezwykle dużą barierą, która wielokrotnie uniemożliwia rozpoczęcie zatrudnienia na wyższym stanowisku bądź w miejscu, gdzie występuje trwały kontakt z klientem.

Czy ustawiczna edukacja człowieka jest potrzebna? Jak zagwarantować swojemu dziecku jak najlepszą ścieżkę edukacyjną?

edukacja
Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Odpowiedź na pierwsze pytanie postawione w tytule jest z pewnością oczywista: oczywiście, że tak! Człowiek rodzi się nieukształtowany, bez niezbędnych w praktyce umiejętności oraz elementarnej wiedzy. Taka osoba, która nie ukończyła żadnego etapu edukacji, nie dałaby sobie rady na co dzień. Trudnością mogłoby być dokonywanie zakupów, opłacanie rachunków, czy wykonywanie podstawowych obowiązków w pracy. Stąd też, w zdecydowanej większości krajów istnieje przymus szkolny, co znaczy, że praktycznie każdy musi ukończyć podstawowe etapy nauki.

Z jakiego powodu należałoby się uczyć języka angielskiego?

angielski
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Angielski to język ogólnoświatowy. Coraz bardziej zauważalne są strony internetowe pisane po angielsku, filmy czy gazety. Aby nie czuć się olanym przez społeczeństwo powinno się choć trochę zapoznać się z omawianym językiem. Język angielski Pruszków to świetne miejsce na edukację. Warszawa oferuje nam dużo szkół językowych dzięki którym podszkolimy swoje umiejętności. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę: angielski konwersacje Warszawa i znaleźć organizacje, jakimi są szkoły językowe Warszawa, które w najwyższym stopniu nam odpowiadają.
Syndicate content