kursy

Meblowanie prywatnej szkoły

nauczyciel i uczniowie
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy często ludzie pracujący po wiele godzin w dużych korporacjach odchodzą po latach ciężkiej pracy i starają się założyć własną działalność gospodarczą. Niemało jest także młodszych ludzi, którzy jako absolwenci wyższych uczelni nie są w stanie znaleźć zadowalającej pracy i próbują walczyć o wszelkiego rodzaju dofinansowania, chcąc założyć własną niewielką firmę. W większych miejscowościach jest to możliwe, ponieważ tutaj, jest duże zaludnienie i potencjalnie można pozyskać sporą ilość klientów. Trzeba w każdym razie zastanowić się, jaki biznes chcemy rozwinąć i w jakiej dziedzinie naprawdę mamy doświadczenie.

Dlaczego opłaca się chodzić na lekcje języka angielskiego? Jakie istnieją ważne powody by to zrobić?

nauka języków
Autor: Shane Global
Źródło: http://www.flickr.com
Czy opłaca się chodzić na lekcje języka angielskiego? To pytanie zdecydowanie wydaje się zbyt banalne, gdyż odpowiedź jest oczywista. Uczenie się tego języka to jedynie plusy. Każdy bowiem posiada jakieś inne priorytety, które może zrealizować przez naukę tego języka. Czy będą to podróże, praca czy poznawanie osób z innych państw, a może kontakty w celach biznesowych, literatura światowa czy zdobywanie certyfikatów - każdy powód jest odpowiedni, żeby rozpocząć naukę.

Matura - kiedy zacząć się uczyć, by porządnie zdać?

nauka w bibliotece
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Egzamin maturalny jest tym największym oraz najistotniejszym, z którym musi się zmierzyć uczeń szkoły średniej. Ogrom nauki może wydawać się obezwładniający, jednakże matura jest możliwą do zadania, musimy tylko wiedzieć, jak uczyć się i kiedy zacząć, ażeby zdobyć wysokie noty.

Jaka jest oferta szkół językowych dla obcokrajowców którzy będą się chcieli nauczyć się mówienia po polsku.

szkoła języków obcych
Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
O tym, że warto się uczyć języków obcych wie coraz większa ilość rodaków, widać to zresztą doskonale po ilości szkół językowych, jakie u nas działają. Dominującym językiem jest angielski, lecz dość popularne są także hiszpański, francuski i niemiecki.

Jak najefektywniej nauczyć obcokrajowca polskiego? Zadanie zdaje się dość ciężkie, lecz są na to metody

nauka w bibliotece
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy słyszymy obcokrajowca, który mówi po polsku nie możemy wyjść z podziwu. Wiemy przecież, jak ciężki to język, czasaminawet dla nas samych. Dość często łapiemy się na tym, iż popełniamy jakiś językowy błąd, ponadto, powtarzając go utrwalamy jeszcze silniej, przez co mówimy błędne. To oczywiście niezbyt istotne, ponieważ nikt nie musi być purystą językowy. Niekiedy jednakowoż zdarza się tak, choć rzadko, iż przyjezdny lepiej posługuje się naszym ojczystym językiem niż my, z czego może to wynikać?
Syndicate content