choroba

Jak skutecznie się diagnozować i leczyć na zdiagnozowane choroby?

Zabieg
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie internet zyskał miano lekarza pierwszego kontaktu. Ludzie bardzo często piszą zauważone u siebie różne symptomy i szukają w ten łatwy sposób różnych gotowych odpowiedzi.

Wszystko o grypie

szczepionka
Źródło: flickr.com
Bardzo wiele osób zastanawia się czy szczepionka na grypę jest skuteczna? W jaki sposób obronić siebie i swoją rodzinę przed chorobą? Dzięki szczepionce nasz organizm ma się uodpornić na chorobę, dlatego podaje się w niej osłabione lub martwe bakterie.

Jak walczyć z przeziębieniem

tabletka
Źródło: flickr.com
Po rozpoczęciu nowej pory roku wielu osobom bardzo ciężko zaakceptować nowe temperatury. Rano bywa już obecnie bardzo chłodno, a mimo tego widać jeszcze osoby spacerujące w letnim ubraniu. Oczywiście łatwo domyślić się negatywnych skutków takiego postępowania. Obecnie bardzo łatwo o przeziębienie, katar albo kaszel.

Kłopoty z widzeniem? Być może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to sposób

oczy
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba ludzi w starszym wieku. Najczęściej pojawia się po 50-60 roku życia. Choroba, jak sama nazwa definiuje, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej konkretnego, ostrego widzenia. To znaczy więc realne kłopoty. Chociaż nie prowadzi do całkowitej ślepoty, to faktycznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to znaczne problemy z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli czytania, pisania czy rozpoznawania twarzy.

Każdy z nas ma rozmaite problemy, wiele z nich jest związanych z naszą psychiką. Warto korzystać z porad psychologa

psycholog
W nowoczesnym świecie nieustannie jesteśmy zabiegani, dni pędzą niczym szalone, tak, że niekiedy czujemy, iż nie możemy za wszystkim nadążyć, wszystkiego ogarnąć. Do tego trzeba doliczyć stres i zwykłe przemęczenie, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie zarazem fizyczne, jak i psychiczne. Ile razy nie zamierzaliśmy rzucić wszystkiego i uciec? Ile razy czuliśmy wewnętrzną blokadę do robienia czegokolwiek więcej? Ile razy bez mrugnięcia okiem pragnęliśmy zniknąć?
Syndicate content