choroba

Jak skutecznie się diagnozować i leczyć na zdiagnozowane choroby?

Zabieg
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie internet stał się lekarzem szybkiego kontaktu. Ludzie bardzo często piszą zauważone u siebie różne symptomy jak również szukają w ten prosty sposób odpowiedzi.

Wszystko o grypie

szczepionka
Źródło: flickr.com
Bardzo wiele osób zastanawia się czy szczepionka na grypę jest skuteczna? Jak skutecznie ochronić siebie oraz swoich najbliższych przed chorobą? Dzięki szczepionce nasz organizm ma się uodpornić na chorobę, dlatego podaje się w niej osłabione lub martwe bakterie.

Jak walczyć z przeziębieniem

tabletka
Źródło: flickr.com
Gdy rozpoczyna się jesień niektórym bardzo ciężko przestawić się na zamianę temperatur. Rano bywa już obecnie bardzo chłodno, a mimo tego niektórzy ubierają się dość lekko. Negatywne skutki takiego postępowania są dość oczywiste. Coraz częściej można będzie złapać złapanie przeziębienia kaszlu lub kataru.

Kłopoty z widzeniem? Być może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to sposób

oczy
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Tak zwane zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba osób w podeszłym wieku. Najczęściej obecna jest po 50-60 roku życia. Choroba, jak sama nazwa definiuje, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej precyzyjnego, ostrego widzenia. To znaczy więc realne kłopoty. Choć nie prowadzi do całkowitej ślepoty, to faktycznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to znaczne problemy z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli czytania, pisania czy rozpoznawania twarzy.

Każdy z nas ma rozmaite problemy, wiele z nich jest związanych z naszą psychiką. Warto korzystać z porad psychologa

psycholog
W dzisiejszym świecie stale jesteśmy zabiegani, dni pędzą niczym szalone, tak, że niekiedy czujemy, iż nie jesteśmy w stanie ze wszystkim nadążyć, wszystkiego ogarnąć. Do tego dochodzi stres i zwykłe przemęczenie, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie zarazem fizyczne, jak i psychiczne. Ile razy nie zamierzaliśmy rzucić wszystkiego i uciec? Ile razy czuliśmy wewnętrzną blokadę do robienia czegokolwiek więcej? Ile razy bez mrugnięcia okiem pragnęliśmy zniknąć?
Syndicate content