choroby

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego można oczekiwać w takcie spotkania

psychoterapeuta
Źródło: flickr.com
Na nasze wspaniałe samopoczucie składa się nie tylko pierwszorzędna kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Wielu lekarzy psychologów twierdzi, że te dwie sfery bywają w takim oddziaływaniu, że jeśli jedna zawodzi, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa udają się zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.

Przekonaj się, jak wysokie jest zagrożenie wystąpienia choroby genetycznej w twojej rodzinie

pani genetyk
Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Schorzenia o podłożu genetycznym dają o sobie znać coraz częściej. Mogą one przybierać bardzo różną postać, są bardzo poważne albo mają lekką formę, jednak w znacznym stopniu komplikują one funkcjonowanie osobom, które się z nimi borykają oraz ich rodzinom. Zdarza się również, że nieprawidłowość genetyczna uniemożliwia chorym na samodzielne funkcjonowanie w życiu, jak dzieje się to w przypadku choroby Downa. Jednak trzeba wspomnieć, że nowoczesna nauka medyczna znacznie się rozwinęła i dysponuje doskonałymi możliwościami, które pozwalają wykryć nieprawidłowość genetyczną już w trakcie ciąży, lub oznaczyć ryzyko jej wystąpienia u dzieci poszczególnych osób.

Jakie są bieżące przyczyny utraty pamięci u Polaków?

Stetoskop lekarski
Autor: Dr.Farouk
Źródło: http://www.flickr.com
Stan zdrowia obywateli z roku na rok ulega zepsuciu. Coraz więcej pacjentów choruje. Kiedyś tylko najstarsze osoby doświadczały dotkliwych chorób. Teraz choroby są udziałem coraz to młodszych rodaków. Choroby neurologiczne, nadciśnienie, choroby serca czy nowotwory dotykają wiele osób, bez względu na starość.

Nowoczesna medycyna poprawia komfort i skuteczność leczenia

Siedzący tryb życia a hemoroidy
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Medycyna jest nauką, która potrzebuje ciągłego unowocześniania. Co chwilę pojawiają się nowatorskie sposoby leczenia różnych schorzeń, medycyna weszła również do gabinetów piękności. Przeprowadzane leczenie ma w wielu przypadkach charakter mniej inwazyjny niż dawniej i daje lepsze efekty.

Żylaki i pajączki na łydkach- jak zapobiegać oraz jak leczyć dolegliwość

dolegliwości
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Długotrwałe pracowanie przy biurku, częsty wysiłek fizyczny jak również wysokie temperatury mogą powodować powstawanie żylaków. Są one kłopotliwe nie tylko z tytułu kwestii estetycznych, ale także zdrowotnych. Wyróżnia się kilka metod zapobiegania żylakom jak również leczenia tej dolegliwości.
Syndicate content