chory

Jakie jest znaczenie systematycznych i regularnych kontrolnych badań u okulisty na stan naszego wzroku.

Okulista
Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Wzrok to najważniejszy narząd zmysłu dla każdego człowieka i jego utrata jest niezmiernie bolesna dla każdego, kogo dotknie. Współczesna wiedza okulistyczna dobrze sobie radzi z większością chorób oczu, nawet z takimi, jakie jeszcze dwadzieścia lat temu skazywały chorego na niewidzenie. Jednak bardzo duże zmiany stylu życia, zbyt duże używanie komputerów i telewizorów powoduje, że bardzo dużo ludzi ma kłopoty ze wzrokiem.

Podologia – czym się trudni?

podolog zabrze
Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Podologia to stosunkowo młoda dyscyplina medycyny skupiająca się na ocenie, leczeniu i pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak i "chorymi" i zagrożonymi postępem jakiejś patologii przykładowo zespołu stopy diabetycznej, czyli powikłania cukrzycy.

Leczenie uzależnień - gdzie szukać wsparcia i na co należy zwrócić atencję

zajecia z logopedą
Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można ukryć, że liczba dostępnych współcześnie używek staje się tak duża, żenie trudno o wypadnięcie w uzależnienie. Należałoby mieć pojęcie, że każdy człowiek ma szansę na odłączenie się od nałogu.

Jakim celom może służyć terapia alkoholowa? Dlaczego to istotne, aby chory nie był osamotniony ze swoimi kłopotami?

zmęczenie
Autor: anka nevasilyeva
Źródło: http://www.flickr.com
W życiu zdarzają się różne kłopoty, z którymi musimy sobie radzić. Z niektórymi kłopotami możemy się w szybki sposób uporać, natomiast na wyjście z niektórych trzeba poświęcić sporo czasu oraz być bardzo zdyscyplinowanym.

Postępująca choroba oczu w której dochodzi do defektu siatkówki

akcesoria dentystyczne
Autor: Andrew Fresh
Źródło: http://www.flickr.com
Zwyrodnienie plamki żółtej to przewlekła, postępująca choroba oczu, w wyniku jakiej dochodzi do defektu siatkówki, a przede wszystkim jej środkowej części, czyli plamki żółtej. AMD doprowadza do gorszego widzenia, a często do pełnej ślepoty.
Syndicate content