edukacja

W jaki sposób uporać się z niesamowicie traumatycznym przeżyciem, jakim z pewnością jest niezdanie egzaminu maturalnego?

matura
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Gimnazjaliści mają obecnie trzy główne opcje swojej dalszej edukacji: szkoła zawodowa, technikum i liceum. Decydując się na te dwa końcowe mogą oni podejść do egzaminu maturalnego, który będzie glejtem, umożliwiającym kontynuowanie nauki na szczeblu wyższym. Jednak od czasu do czasu zdarza się tak, iż w pewnym miejscu powinie się noga i następnym terminem, w którym test maturalny się odbędzie jest sierpniowa sesja poprawkowa lub nawet dopiero następny rok. Jest to na pewno przeżycie przygnębiające, jednakże musimy sobie jakoś z nim poradzić.

Odrobinę o lekcjach teatralnych dla milusińskich

Teatralne maski
Autor: Nick Powell
Źródło: http://www.flickr.com
Edukacja najmłodszych obejmuje niezwykle wielu aspektów. Doskonałym z nich będzie z całą pewnością edukacja teatralna. Edukacja teatralna dzieci odgrywa istotną funkcję. W początkowym etapie rozwija u dzieci przede wszystkim wyobraźnię, następnie mimo wszystko ma je nastawić na odbiór sztuk teatralnych, a nawet do wyboru zawodu. Rodzice bardzo wielu dzieci zdają sobie sprawę z roli edukacji teatralnej ich dzieci. Funkcja ta będzie również znana artystom teatralnym, Naprzeciw wymaganiom opiekunów wyjdą wobec tego zespoły licznych teatrów.

Edukacja sposobem na brak wyrozumiałości

szkoła
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Polska jak wszystkim wiadomo była przez długi czas miejscem wyrozumiałości religijnej. Brzmi to niczym baśń, zważywszy, postępowanie na boiskach piłkarskich. Swego czasu tak było. Czy to znaczy że jesteśmy nietolerancyjni? Nie, acz istnieje taki ruch w naszej kulturze. Jak takiemu stanowi rzeczy przeciwdziałać? Odpowiedź jest nieskomplikowana - wychowanie. Przyczyną negatywnych postępowań jest ignorancja. Niestety, nie jest to takie łatwe.

Czy ustawiczna edukacja człowieka jest potrzebna? Jak zagwarantować swojemu dziecku jak najlepszą ścieżkę edukacyjną?

edukacja
Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Odpowiedź na pierwsze pytanie postawione w tytule jest z pewnością oczywista: oczywiście, że tak! Człowiek rodzi się nieukształtowany, bez niezbędnych w praktyce umiejętności oraz elementarnej wiedzy. Taka osoba, która nie ukończyła żadnego etapu edukacji, nie dałaby sobie rady na co dzień. Trudnością mogłoby być dokonywanie zakupów, opłacanie rachunków, czy wykonywanie podstawowych obowiązków w pracy. Stąd też, w zdecydowanej większości krajów istnieje przymus szkolny, co znaczy, że praktycznie każdy musi ukończyć podstawowe etapy nauki.

Edukacja dla osób w dorosłym wieku – jakie rozwiązania można dziś wybrać dla siebie, żeby odpowiedzialnie zadbać o swoją przyszłość?

szkoła policealna dla osób dorosłych we Wrocławiu
Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com
Współcześnie, ciągłe podnoszenie posiadanych kwalifikacji ma podstawowe znaczenie. Osoba, które pragnie naprawdę dobrze zadbać o swoją karierę, w pierwszej kolejności musi kontynuować swoją edukację. Na szczęście, doskonale rozwinięty system szkolnictwa, państwowego i prywatnego sprawia, że nie powinno się mieć z tym jakichkolwiek problemów.
Syndicate content