edukacja

Na czym opiera się waldorfski system nauczania?

sklep z butami Clarks
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy posłać potomstwo do szkoły podstawowej, ale nie chcemy, aby było ono traktowane jak trzydzieści pozostałych w tej samej grupie, to możesz brać pod uwagę szkoły prywatne.

Jak bawić się z pociechą

Mama i dziecko
Autor: iStock
Źródło: iStock
Każdemu rodzicowi zależy na tym, by dziecko czyniło postępy w rozwoju szybko i bez kłopotu. Uczymy dzieci stawiania literek, czytać, liczyć, poruszać się w świecie. Działamy na wiele sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest rozwijanie wyobraźni malucha edukacyjnymi zabawkami. Jakiego typu zabawki edukacyjne są aktualnie popularne? Tak naprawdę kilka, część z nich z pewnością pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

Meblowanie prywatnej szkoły

nauczyciel i uczniowie
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach często ludzie pracujący po wiele godzin w wielkich firmach odchodzą po latach ciężkiej pracy i próbują swoich sił we własnej działalności gospodarczej. Niemało znajdzie się także młodych osób, którzy jako absolwenci wyższych uczelni nie mogą dostać odpowiedniej pracy i starają się o wszelkiego rodzaju dotacje, chcąc rozkręcić swoją niewielką działalność. W większych miastach nie jest to rzecz niezwykle trudna, jest duże zaludnienie i stosunkowo łatwo można pozyskać dużą ilość klientów. Trzeba w każdym razie przemyśleć, czego tyczyć będzie nasza działalność i w czym naprawdę jesteśmy dobrzy.

Czy jest praca po studiach humanistycznych? Najlepiej mieć świadomość o tym wcześniej

tłumacz w pracy
Autor: Joshin Yamada
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy w klasie licealnej, musimy podjąć bardzo istotną decyzję - jak pragniemy aby nasza nauka dalej wyglądała? Podejmujemy się licencjatu czy zakańczamy naukę w danym momencie? Jakie kierunki wybrać? Językowe czy bardziej ścisłe? Co począć, aby po zakończeniu szkoły wyższej znaleźć zatrudnienie w zawodzie? Czy jest praca dla humanistów? Owszem, jest, jeśli podejmą się kierunków humanistycznych.

Czy odmiany zabaw naszych dzieci odpowiednio wpływają na ich zdrowie?

Ogrodowy plac zabaw
Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowanie wolnego czasu dla naszych najmłodszych to z pewnością niezmiernie trudna sprawa. Wielu z nas, odpowiedzialnych rodziców bez wątpienia chce dostarczyć swojemu dziecku najlepsze warunki edukacyjne, tak aby jego możliwości poznawcze były niesłychanie mocno rozwinięte, niemniej tymczasem w dzisiejszych warunkach w wielu przypadkach znalezienie takiego miejsca przychodzi nam z trudem.
Syndicate content