depresja

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy wskazane jest wybrać się na psychoterapię?

psychologia
Źródło: flickr.com
Psychoterapeuta to fachowy specjalista, jaki pomaga pacjentom przejść przez rozmaite ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile albo pojawiające się kłopoty. Nie zapewnia on gotowych rozwiązań, lecz udziela wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej spojrzeć na to, co w tym momencie dzieje się w życiu pacjenta, jaki nie zawsze umie popatrzeć na poniektóre rzeczy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi odmienić sposób myślenia bądź postępowania i radzić sobie z przeciwnościami i życiowymi problemami.

Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni trochę mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego z nas. Jak się przed nią bronić?

depresja
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jesienna słota i zimowa depresja to coś zwyczajnego, choć o tej drugiej mawia się dzisiaj częściej, niż mawiano kiedyś. Może dlatego, że jest wyrażeniem, które niedawno tak naprawdę stało się modne. Kiedyś częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać gorszy dzień, gorszy nastrój, w ogól obniżenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.

Niezadowolenie, drażliwość, przygnębienie - czy to już depresja?

depresja
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Za oknem szaro-buro i zimno... Zbliża się jesień. Chmury przykrywają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie. Wspominamy, smucimy się jakoś bardziej niż do tej pory, częściej robimy się senni i zmęczeni. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Psycholog
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopoty i zmartwienia przydarzają się wszystkim. Jednak różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama rzecz może być odmiennie rozpatrywana i interpretowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą tłumić w sobie porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Rzecz jasna to, czy jesteśmy narażeni na depresyjne myśli zależy od różnych czynników.

Jakie symptomy ma zimowa depresja i jakie są najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

depresja
Autor: RenaudPhoto
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz dłuższe noce, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednego dorosłego pojawia się depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już na początku zimy i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości promieni słonecznych. Symptomy depresji sezonowej są dość podobne do klasycznej odmiany tego schorzenia, choć ta szczęśliwie kończy się, jak tylko będzie więcej słońca.
Syndicate content