depresja

Jaką funkcję pełni psychoterapeuta oraz kiedy wskazane jest wybrać się na psychoterapię?

psychologia
Źródło: flickr.com
Psychoterapeuta to fachowy specjalista, jaki pomaga pacjentom przejść przez rozmaite ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile albo pojawiające się kłopoty. Nie zapewnia on gotowych rozwiązań, lecz udziela wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej spojrzeć na to, co w tym momencie dzieje się w życiu pacjenta, jaki nie zawsze umie popatrzeć na poniektóre rzeczy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi odmienić sposób myślenia bądź postępowania i radzić sobie z przeciwnościami i życiowymi problemami.

Każdego z nas może dopaść depresja. Jedni mają z nią bardziej poważny, inni trochę mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego z nas. Jak się przed nią bronić?

depresja
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj chandra jesienna i depresja to nic nadzwyczajnego, choć o tej drugiej częściej się mówi dzisiaj niż kiedyś. Może dlatego, że jest słowem, które stało się modne stosunkowo niedawno. Kiedyś zdecydowanie częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać ogólne obniżenie nastroju. Chociaż najczęściej depresja mylona jest z obniżeniem nastroju to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.

Niezadowolenie, drażliwość, przygnębienie - czy to już depresja?

depresja
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Za oknem szaro-buro i ponuro... Nadeszła jesień. Chmury zaciągnęły się na niebie, a dni kurczą się niemiłosiernie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i smutek coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu.

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Psycholog
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopoty i zmartwienia przydarzają się wszystkim. Niemniej różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama rzecz może być odmiennie odbierana i interpretowana: jedni będą reagować na nią z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Rzecz jasna to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od przeróżnych czynników.

Jakie symptomy ma zimowa depresja i jakie są najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

depresja
Autor: RenaudPhoto
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz dłuższe noce, a co za tym idzie mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera podczas dnia powoduje, że u niejednego dorosłego może się pojawić depresja zimowa. U pewnych osób zacząć się ona może już w październiku i trwać parę miesięcy, aż do powiększenia się dnia i większej ilości promieni słonecznych. Objawy zimowej depresji są dość podobne do normalnej wersji tego schorzenia, choć ta na szczęście kończy się, jak tylko będzie więcej słońca.
Syndicate content