aktywność

Aktywność poza domem. Najodpowiedniejsze sposoby wspaniałego czasu.

jogging na plaży
Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Masz problemy z kondycją i ciągle źle się czujesz? Najlepsze co możesz zrobić dla swojego organizmu, to zapewnić mu aktywność na świeżym powietrzu. Udowodniono, że ten typ aktywności, nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, przyczynia się do lepszego humoru, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie ciała, ale także pomaga utrzymywać stres na wodzy.

Które aktywności poza domem powinno się dzisiaj praktykować?

sport
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Utrzymanie przez nas zdrowia w odpowiednim stanie bez wątpienia wymaga od nas sporej dawki ruchu. Okazuje się właśnie, że to aktywność ruchowa jest jednym z czynników, który w fundamentalny sposób wpływa na naszą sprawność. Weryfikują to także opinie medyczne, z których bezsprzecznie wynika, że regularna dawka ruchu jest w stanie korzystnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Niestety, znacząca część naszego społeczeństwa prowadzi stosunkowo osiadły tryb życia, co nie jest dobrym zjawiskiem.

Które formy aktywności fizycznej można uprawiać w zimie? Co będzie najlepsze?

Bieganie
Autor: iStock
Źródło: iStock
Z nastaniem okresu zimowego jakoś ciężej jest nam się zmusić do uprawiania sportu. Popadamy w marazm, raczej siedząc bezczynnie, lub też przed telewizorem, wymyślając wymówki, aby nie wychodzić z domu. A przede wszystkim przemawia do nas podstawowa wymówka, to znaczy jest zimno oraz nie ma warunków. Im wcześniej wyrwiemy się z tego stanu, tym lepiej. Pomysłów jest całkiem sporo.

Udręka z nadwagą – jak się za nią zabrać

niebezpieczna otyłość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
We współczesnych czasach coraz więcej ludzi zmaga się z kłopotem nadwagi oraz otyłości. W wielu przypadkach może to być wywołane schorzeniami, ale zwykle jest to wynikiem naszego lenistwa, złego odżywiania i szkodliwych zwyczajów, których nie potrafimy się pozbyć. Istnieje sporo sposobów, by móc sobie z tym poradzić, zatem zamiast użalać się nad sobą, powinniśmy podjąć walkę oraz starać się coś zmienić.

Poszukujesz atrakcyjnego sportu na wiosnę? – polecamy tenis

tenis
Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Nadchodzi lato i musimy zadbać o to, aby przebywać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, aby zregenerować się, uodpornić i poprawić tym samym własne samopoczucie. Na jakie aktywności się zdecydować, by z jednej strony zadbać o organizm, jak i jednocześnie spędzić jak najlepiej czas? Dobrym pomysłem jest chociażby gra w tenisa, która jest popularną grą i doskonałym rozwiązaniem dla każdego z nas, niezależnie od wieku czy płci.
Syndicate content