związek

Rola psychologa w spostrzeżeniu podstawy kłopotu

Wizyta u terapeuty
Obecnie coraz to więcej młodych par zbyt szybko decyduje się na rozłąkę. Większość ludzi preferuje najprostsze rozwiązania, ale zawsze warto zawalczyć o rodzinę. Ludzie nie potrafią ze sobą prowadzić rozmowy i siebie słuchać. Nie umieją klarownie wskazać swoich potrzeb i roli w związku, ani zaakceptować tego, że każdy z nas jest różny. Jednym ze sposobów zostania w związku małżeńskim jest terapia małżeńska.

Gabinet psychologa na terenie Warszawy, terapia dla par

psychologia
Źródło: flickr.com
Dzisiaj zdecydowanie zbyt dużo małżonków decyduje się na rozstanie. Kryzys w małżeństwie ma prawo pojawić się w każdej chwili, bez względu na liczbę lat doświadczonych razem. Niezwykle często problemy w związku wzmacnia zakłócona komunikacja. Ciężko nam szczerze porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i emocjach, nie słyszymy siebie nawzajem. Nie potrafimy także zaakceptować tego, że każdy z nas jest różny.

Jak wyleczyć się z alkoholizmu? Jakie są dobre rozwiązania? Czy wszywka alkoholowa jest dobrą metodą?

sakupy
Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com
Leczenia alkoholizmu to problematyczne zadanie, bardzo częste tego rodzaju terapie zalicza się do modeli awersyjnych. Dosyć popularne w Polsce są tak zwane

Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych przez kobiety, czy decydowanie się na zabieg tego typu jak wazektomia przez mężczyzn,

wellderm
Są to sposoby kontrolowanego podejścia do zakładania rodziny, jakie jest współcześnie powszechnie stosowane


Założenie rodziny to cel wielu osób i wchodząc w związek wielu ludzi robi to właśnie z tą myślą, by w przyszłości być mężem bądź żoną i mieć dzieci.
Syndicate content