Soczewki

Rewolucyjne możliwości dotyczące okulistyki

Kobieta u lekarza
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Coraz więcej ludzi chce się dowiedzieć, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Oczywiście jest to na pewno nowoczesne rozwiązanie i może sprawdzić się w wielu momentach, a okuliści coraz częściej rozważają możliwości wykonania korekty wzroku właśnie z udziałem lasera.

Soczewki dwutygodniowe - komu są rekomendowane oraz gdzie znaleźć najlepsze

okulista
Autor: Les Black
Źródło: http://www.flickr.com
Wady wzroku są ogromnym problemem. Z roku na rok wzrasta też liczba zwolenników szkieł kontaktowych, jakie pomagają w komfortowy sposób korygować wady wzroku.

Czemu bezwzględnie wskazane jest regularnie odwiedzać okulistę?

okulista
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie oczu ma istotne znaczenie, jednak sporo osób lekceważy początkowe objawy poważnych chorób, co powoduje, że ich wyleczenie okazuje się czasami jeszcze trudniejsze. Właśnie dlatego, niezbędne jest regularne chodzenie do okulisty na wizyty kontrolne.

Co zrobić, gdy okaże się, iż posiadamy zaćmę? Musimy w takim momencie zdecydować się na zabieg

Leczenie zaćmy
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Zaćma to zmętnienie normalnie przezroczystej soczewki. Jak wiemy, soczewka skupia światło na siatkówce, a zmiany na jej powierzchni, jak zaćma – zaburzają proces widzenia. Zaćma rozwija się powoli z upływem czasu, jest tak natomiast, że robi się nagle. Zaćma jest bardzo powszechna u osób po 60. roku życia, występuje aż w 60% populacji w tym wieku.
Syndicate content