Dla dzieciaków

Wybierz odpowiednią placówkę, do której oddasz twoje dziecko, musi mu być tam rzeczywiście cudownie

Nadchodzi taki moment w życiu każdego malucha, że powinien chodzić do przedszkola lub innej placówki. Dzieci rozpoczynają ten etap w naprawdę różnym wieku: część chodzi do przedszkola tuż przed zerówka, by wprawić się, a część dzieci jest zmuszona iść wcześniej, bo ich rodzice pracują i istnieje taka potrzeba. Bez względu na to, w jakim czasie oddajemy nasze dziecko do przedszkola albo żłobka, potrzeba wybrać odpowiednią placówkę.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Zima ciągnie się w naszym kraju naprawdę miesiącami – wszyscy niestety jesteśmy zmuszeni się na to przygotować

Zwykle zdajemy sobie sprawę z tego, że zima wymaga należytych przygotowań. Trzeba mieć zimowe kozaki oraz kurtki. Wiemy przecież, że nie możemy biegać przy minusowych temperaturach w sandałach i zwykłym sweterku.
Pomimo wszystkich warstw ciuchów, które możemy mieć na sobie, nierzadko zimą możemy niezwykle zmarznąć.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Czy jest możliwe zachęcić dzieci do tradycyjnej rozrywki, czyli gry planszowe? Zdaje się, że jest taka możliwość

Gry dla dzieci częściej mają uczyć nasze pociechy, lecz są również takie w których najmłodsi uczą się złych nawyków, których rodzice preferowaliby raczej unikać. Gry wdrażają do życia dzieci przemoc i sporą dawkę emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo interesują nasze dzieci, lecz uczą je przemocy, jaka może udzielać się w życiu codziennym.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Kolonie jako stosowne rozstrzygnięcie na zapewnienie dziecku rozrywki

Wyjazd dziecka na kolonie, lub biwak jest stosownym rozstrzygnięciem na zapewnienie dziecku zabawy na część wakacji. Wymogiem jest wyrażenie ochoty przez dziecko, bo zmuszenie go do wyjazdu jest w stanie sprowadzić więcej szkody niż zysku. Gdy dziecko nie chce jechać, czasami wskazane jest zaczekać jeszcze jeden rok, aniżeli ekspediować dziecko na siłę i narazić je na niemiłe wspomnienia odstraszając do tej formy odpoczynku na całe życie.
Continue Reading
Dla dzieciaków

Większość ostatnich badań pokazuje, że dziecko, które chodzi do przedszkola rozwija się szybciej i łatwiej radzi sobie w relacjach interpersonalnych

Jeżeli jesteśmy opiekunami małego bobasa należy pomyśleć czy zechcemy, aby nasza latorośl uczęszczała do przedszkola. Jeśli takie jest nasze życzenie trzeba zawczasu rozejrzeć się za polecaną placówką, która pomoże naszemu dziecku całościowo się kształtować i będzie wyczulona na jego potrzeby.
Continue Reading