Zdrówko

Z jakich powodów warto kupować w sklepie ze zdrową żywnością?

Trwająca moda na zdrowy tryb życia sprawia, że ekologiczna żywność jest zdecydowanie bardziej dostępna, niż kilka lat wstecz. Dlaczego opłaca się ją kupować?
Opisywana żywność trafia do sprzedaży z ekologicznych gospodarstw oraz przetwórni, które muszą spełnić cały szereg wymogów, by uzyskać certyfikat potwierdzający ekologiczne pochodzenie produktu.
Continue Reading
Zdrówko

Dieta – w jaki sposób zadbać o własne zdrowie?

Troska o swoje zdrowie oraz świetne samopoczucie jest obecnie naprawdę konieczna. Zaniedbania w powyższej kwestii mogą prowadzić do poważnych problemów, jakich wyeliminowanie może nam zabrać sporo czasu jak i pieniędzy. Nie powinniśmy wobec tego przenosić pomysłów na pozytywne zmiany w swoim życiu na potem, lecz rozpocząć ich wdrażanie jeszcze dziś. Zacząć winniśmy od diety.
Continue Reading
Zdrówko

Polskie superfoods w formie owoców i jarzyn. Spora zawartość mikro- i makroelementów i mała kaloryczność

Nie od dziś wiadomo, że w Polsce mamy pyszne owoce i warzywa. Sporo z popularnych w Polsce produktów to tzw. superfoods – żywność o bardzo dużej zawartości składników odżywczych o bardzo dobrym wpływie na ludzki organizm, jak witaminy, mikro- i makroelementy, przeciwutleniacze, nierozpuszczalny błonnik pokarmowy albo potrzebne tłuszcze.
Continue Reading
Zdrówko

Zacznijmy żyć zdrowiej!

Nasz współczesny styl życia posiada bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Należy zacząć od tego, że zbyt wiele czasu spędzamy w pracy. Po ciężkim dniu w biurze , w domu też oczekują na nas rozmaite powinności. Nie mamy czasu na odpoczynek, co sprawia, że bywamy przemęczeni i rozdrażnieni. To fatalnie wpływa na nasze stosunki z najbliższymi, co jest dodatkowym powodem naszego sfrustrowania. Nie radzimy sobie również z dietą.
Continue Reading