Zdrówko

Dieta – w jaki sposób zadbać o własne zdrowie?

Dbałość o własne zdrowie oraz świetne samopoczucie jest obecnie bardzo niezbędna. Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić do dużych problemów, jakich wyeliminowanie może nam pochłonąć sporo czasu i pieniędzy. Nie warto wobec tego przenosić pomysłów na zmiany w swoim życiu na potem, tylko rozpocząć ich wprowadzanie z dniem dzisiejszym. Zacząć warto od diety.
Continue Reading
Zdrówko

Polskie superfoods w formie owoców i jarzyn. Spora zawartość mikro- i makroelementów i mała kaloryczność

Nie od dziś wiadomo, że w Polsce mamy pyszne owoce i warzywa. Sporo z popularnych w Polsce produktów to tzw. superfoods – żywność o bardzo dużej zawartości składników odżywczych o bardzo dobrym wpływie na ludzki organizm, jak witaminy, mikro- i makroelementy, przeciwutleniacze, nierozpuszczalny błonnik pokarmowy albo potrzebne tłuszcze.
Continue Reading
Zdrówko

Z jakich powodów warto kupować w sklepie ze zdrową żywnością?

Wszechobecna moda na zdrowy tryb życia sprawiła, iż ekologiczna żywność jest zdecydowanie bardziej dostępna, aniżeli kilka lat temu. Z jakich powodów opłaca się ją kupować?
Żywność ekologiczna trafia do sprzedaży z ekologicznych gospodarstw i przetwórni, jakie muszą spełnić cały szereg wymogów, by uzyskać certyfikat, który potwierdza ekologiczne pochodzenie produktu.
Continue Reading
Zdrówko

Zacznijmy żyć zdrowiej!

Nasz współczesny styl życia posiada bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Należy zacząć od tego, że zbyt wiele czasu spędzamy w pracy. Po ciężkim dniu w biurze , w domu też oczekują na nas rozmaite powinności. Nie mamy czasu na odpoczynek, co sprawia, że bywamy przemęczeni i rozdrażnieni. To fatalnie wpływa na nasze stosunki z najbliższymi, co jest dodatkowym powodem naszego sfrustrowania. Nie radzimy sobie również z dietą.
Continue Reading