Bez kategorii

Przyczyny powstawania różnych chorób i dolegliwości, czym zajmują się specjaliści od proktologii i rehabilitacji.

W ciągu życia większości z nas spotykają różnorodne dolegliwości i choroby. Sporo z nich może bez większego problemu leczyć rodzinny lekarz, inne wymagały będą wsparcia specjalisty albo nawet leczenia szpitalnego. Niekiedy schorzenia powstają w wyniku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, kiedy indziej w efekcie zaniedbań, nieodpowiedniego odżywiania czy małej aktywności fizycznej, a niekiedy ciężko jest nawet wskazać przyczyny, w wyniku których ktoś się rozchorował.
Continue Reading
Zdrówko

Rehabilitacja stawu kolanowego okazuje się być niezwykle istotna

Czy wiemy jak istotna będzie rehabilitacja?

Obciążamy nasze stawy, nasze kończyny, a to może najczęściej prowadzić do różnego rodzaju urazów. Wtedy potrzebna może być pomoc specjalistów, czasem powinien to być chirurg, który wykona operację, lecz ma szansę się okazać, że czasem wystarczy dobra doza ćwiczeń przeprowadzonych przez odpowiednie osoby. Najważniejsze będzie to, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne są tego typu działania oraz jak ważne jest to, aby wtenczas znajdować się w jak najlepszych rękach.
Continue Reading
Zdrówko

Masz kłopoty z biodrami? Pomoże ci odpowiednia rehabilitacja stawu biodrowego

Problemy z biodrami są coraz częstszym kłopotem osób w starszym wieku. Dają duże dolegliwości bólowe i zdecydowanie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Przypadłości nie atakują nagle – mogą nasilać się na przestrzeni miesięcy bądź lat. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej rozpocząć działania, tzn. wybrać się do ortopedy, jaki zaleci stosowną rehabilitację stawu biodrowego. Które ćwiczenia w efektywny sposób ograniczą ból oraz powiększą zakres ruchu, by móc nadal wykonywać swoje obowiązki?
Continue Reading
Bez kategorii

Niegasnąca popularność studiów medycznych. Wybieranie specjalizacji

Od kilkunastu lat medycyna cieszy się wielką popularnością pośród młodych ludzi, którzy wybierają się na studia. Jednak w konsekwencji mocna selekcja już na etapie rekrutacji oraz późniejsza – pośród uczniów pierwszego roku sprawia, że studia te kończy znacznie mniejsza niż początkowa liczba studentów. Pewna grupa tych szczęściarzy decyduje się na specjalność, jaką jest chirurgia.
Continue Reading