Zdrówko

Usuwanie modzeli na dłoniach oraz stopach – jakim sposobem uczynić to prawidłowo i bezboleśnie?

Modzele są to odciski, które zachodzą na dłoniach i stopach, zdołają pojawić się przez tarcie powierzchni skóry albo też na skutek permanentnego nacisku. Modzele mogą być wywołane na przykład przez noszenie ciasnych, niewygodnych butów, chodzenie bez obuwia, noszenie butów na obcasach, prócz tego do ich powstawania zdoła się też przyczynić chodzenie w zbyt luźnym obuwiu.
Continue Reading
Zdrówko

Jakimi metodami odpowiednio dbać o stopy?

Stopy to bez dwóch zdań bardzo istotne części ludzkiego ciała. Stanowią podstawę całego ciała i to w dużej mierze dzięki nim można się skutecznie i szybko przemieszczać. Bierze się więc z tego fakt, że stopy zmuszone są do dźwigania pokaźnego ciężaru ludzkiego ciała, co widać bardzo wyraźnie na przykładzie otyłych ludzi. Aktualne czasy sprzyjają stałemu pośpiechowi i niespecjalnej dokładnej dbałości o zdrowie i dobre nawyki. Dla stóp z kolei może to mieć bardzo złe następstwa, tak jak zresztą dla wszystkich partii ciała zaniedbania mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ.
Continue Reading
Zdrówko

Co trzeba zrobić, by usunąć nagniotki

Właściwe usuwanie nagniotków
Odciski, inaczej legendarne jako odgniotki są to twarde guzki, które rozwijają się zwłaszcza na stopach. Wolno je znaleźć na palcach czy też z boku stopy. Są dwa rodzaje odcisków, jakich należy mieć świadomość – to miękkie oraz twarde typy. Twarde odciski występują, kiedy ludzie w szeregu przypadków noszą ciasne buty – jednak są przypadki, że przyczyną nagniotka jest uszkodzenie stopy. Miękkie odciski widać pomiędzy palcami.
Continue Reading