Bez kategorii

Jak poradzić sobie z problemami w małżeństwie?

Nawet bardzo zgrane małżeństwo tworzone przez osoby które rzeczywiście dobrze rozumieją swoje potrzeby i po prostu ”są w swoim typie” może być raz na jakiś czas narażone na rozmaite problemy. Przecież po wielu latach spędzonych razem może dojść do z pozoru małych nieporozumień, które nierzadko prowadzą do naprawdę poważnych już kryzysów – niestety, jest to bardzo częsta przyczyna rozpadów całych małżeństw w Polsce.
Continue Reading
Zdrówko

Na dobre i na złe – jak uniknąć małżeńskich kłótni

Ślub to wyczekiwany moment w życiu w zasadzie każdej osoby. Zauroczeni sobą nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zakochanie to nie wszystko – prawdziwa miłość rozwija się i kwitnie każdego dnia. Wszystko jest cudownie, gdy wpatrzeni w siebie spotykamy na swojej drodze same przyjemne chwile. Kłopoty zaczynają pojawiać się wtedy, gdy nie umiemy przeciwdziałać pojawiającym się … problemom.
Continue Reading
Bez kategorii

Problemy w małżeństwie: jak skutecznie z nimi zawalczyć?

Małżeństwo to trudny temat – przecież ciężko zakładać, że jeśli dwoje pełnoletnich ludzi wstępuje w związek, to nie będzie pomiędzy nimi wszelkiego rodzaju konfliktów, waśni, etc. To całkowicie typowe – prawda jest taka, iż te pary, który kompletnie są pozbawione kłótni są najzwyczajniej mocno dziwne. I właśnie dlatego czymś ze wszech miar istotnym jest to by wszyscy małżonkowie starali się o to, aby zachować umiar. Pewien mądry profesor powiedział, iż konflikty małżeńskie są wskazane, lecz najbardziej istotne jest to by jeszcze przed zaśnięciem się pogodzić.
Continue Reading